Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Salutare salutare,

Tocmai am vb cu George si ne-am hotarat.Plecarea se face pe biciclete ori joi cu campara la cumpana ori vineri cu tren pana la curtea de arges si apoi urcam.Se va sta la cort.George din cate am inteles are un cort de 6 persoane.Vom pleca goi pana la Curtea de Arges si de acolo vom lua ceva de mancare pe drum.Cine vrea sa ni se alature sa ma contacteze pe mine sau pe George.Eu ar cam trebui sa stiu pana marti-miercuri cand vom pleca sa stiu cum imi fac programul la munca.Cine are nevoie de materiale gen Portbagaj sau genti de portbagaj sa ma sune, am eu 3 genti si parca un portbagaj in plus.

Daca mai doreste cineva sa ne anunte.

Mai flacai , fiti atenti ce m-am gandit eu .

Vineri 29.07.2011

Sa plecam spre Balea Lac si propun sa facem asta pe biciclete din orasul Pitesti .Ce e clar e ca vom sta cu cortul si eu zic ca putem campa in doua locuri . la vidraru la cabana Cumpana parca sau daca va tin curelele sub cabana Capra pana sa inceapa urcarea e un pod micutz si pe stanga si pe dreapta am vazut mereu corturi .

Sambata 30.07.2011

Intalnirea propriuzisa .

Deci ce parere aveti si astept completari .

Apropo eu si VGeorge ne bagam . Eu am cort si de 2 si de 6 psersoane . Ne descurcam din pct asta de vedere .

au fost gasite cele trei biciclete ale lui tibi, in afara de rotile de la cube si trek. hotii incercasera sa le vanda pe piese la remus la magazin, dar nu au reusit si atunci i-a prins politia. au facut un fel de flagrant:)). parca erau in filmele de actiune:))

Mai flacai , fiti atenti ce m-am gandit eu .

Vineri 29.07.2011

Sa plecam spre Balea Lac si propun sa facem asta pe biciclete din orasul Pitesti .Ce e clar e ca vom sta cu cortul si eu zic ca putem campa in doua locuri . la vidraru la cabana Cumpana parca sau daca va tin curelele sub cabana Capra pana sa inceapa urcarea e un pod micutz si pe stanga si pe dreapta am vazut mereu corturi .

Sambata 30.07.2011

Intalnirea propriuzisa .

Deci ce parere aveti si astept completari .

Apropo eu si VGeorge ne bagam . Eu am cort si de 2 si de 6 psersoane . Ne descurcam din pct asta de vedere .

Daca faceti asa nu ratati urcarea propriuzisa de sambata de la Cartisoara?Nu mai bine campati direct la Cartisoara?Odata ajunsi la Balea nu mai trebuie sa dati nici o pedala pana la tabara de baza.

Apropos mergi pe cursiera sau mtb?Daca mergi pe mtb ai putea sa imi imprumuti si mie roata spate de la cursiera ca baieul meu a facut explozie si sunt sanse mici sa fac rost de unul pana atunci.

Noi ne-am gandit asa.Daca plecam joi pe la un 3-4 sa oprim la cumpana si sa dormim acolo.Vineri urmand sa ajungem la Cartisoara.

Daca plecam vineri, mergem pana la curtea de arges cu trenu si apoi pe biciclete pana la cartisoara.

Radu iti dau eu roata spate daca vrei.Nu stiu cat e de buna dar decat deloc.Eu o sa vin cu mtb

Noi ne-am gandit asa.Daca plecam joi pe la un 3-4 sa oprim la cumpana si sa dormim acolo.Vineri urmand sa ajungem la Cartisoara.

Daca plecam vineri, mergem pana la curtea de arges cu trenu si apoi pe biciclete pana la cartisoara.

Radu iti dau eu roata spate daca vrei.Nu stiu cat e de buna dar decat deloc.Eu o sa vin cu mtb

Mestere George "Brother" eu ma gandeam sa oprim pana in capra jos , pana sa inceapa urcarea , adica sa avem de urcat decat 12 km pana vineri , sau daca plecam si noi de dimineata suntem seara categoric la Cartisoara . Cum a zis Radu e ideal , apropo sambata dupa masa vine matusimea si aduce restul de bagaje ce ne mai trebuie deci nu treb sa avem cu noi decat strictul necesar .

Pai daca plecam joi, putem sa campam unde vrem.

Dar daca plecam vineri trebuie sa facem traseul tot.

Pai daca plecam joi, putem sa campam unde vrem.

Dar daca plecam vineri trebuie sa facem traseul tot.

cel mai bine sa plecam de joi, vom merge relaxat si ne v-om campa ori la cumpana sau mai sus putin urmand ca vineri sa ajungem la cartisoara. daca facem traseul intr-o zi avem sanse ca la intalnire sa fim obositi si fara niciun chef.

A asa da , eu credeam ca vreti la cumpana campare cu plecare vineri , sunt de acord de joi , e mai frumos , mai multa distractie ... go go baby :)). Trans wait for us ... TRek-Specialized...Team si ce specii om mai fi .

Mesterilor nu uitati de mine ... :)).. tommy lasa un id pe pm sau un nr de tel sa vbm.

Eu cel mai probabil vin cu masina cu Radu :) Am fost in 2009 si 2010 la intalnire pe bicicleta cu bagaj.. la dus no problem,la intorcere se simtea oboseala :)

Eu cel mai probabil vin cu masina cu Radu :) Am fost in 2009 si 2010 la intalnire pe bicicleta cu bagaj.. la dus no problem,la intorcere se simtea oboseala :)

Pai vine din partea mea cineva cu masina si ridica bagajul

ne intoarcem free

Am cursiera acum ... si chiar vreau sa vad cum se comporta pe transfagarasan :) Nu am unde pune bagajul...:) Vedeti ca si costel vrea sa vina pe bike:D El vrea sa ajunga intr-o zi la Cartisoara :D

La 5 ne intalnim la grota in trivale, 0744183611.

abia la ora asta am intrat pe forum prima oara pe ziua de azi, nu am vazut postul. pe unde ati fost, cine a mai venit?

Deci plecare e joi dimineata pe la ora 10:00 zic eu.

Se mai baga cineva?campam dupa vidraru si vineri mergem pana la cartisoara

Cu forțe proaspete și cu chef de pedalat, ne întâlnim din nou pe 6 august în Pitești la încă o ediție de Let’s Bike It!

Unde: Parcul Trivale, la Palatul Copiilor

Când: Sâmbătă 6 august, ora 9:00

Trasee: Trivale – Smeura – Moșoaia

Trivale – Ciocănăi – Slătioarele – Lupueni – Valea Ursului

Trivale – Cotmeana (pentru cei care vor să pedaleze mai mult)

Daca esti proprietarul unui vehicul pe 2 roti , propulsat de forta picioarelor tale si ai putina bunavointa, atunci hai sa facem echipa sambata 6 august, de la ora 9:00. Fiecare echipă, înarmată cu un GPS, va căuta mormane de gunoi, va nota coordonatele la care se găsesc, mărimea și compoziția lor, le va face poze. La întoarcerea acasă încărcăm pe site pozele cu mormanele găsite, coordonatele lor și descrierea fiecăruia. În felul acesta completăm harta gunoaielor din țară.

Dacă mai ai întrebări, scrie-ne pe adresa diana.livezeanu [at] letsdoitromania.ro, georgiana.curea@gmail.com sau caută edițiile Let’s Bike It de până acum pe http://www.letsbikeit.ro.

Salut !

Cu permisiunea voastra , a celor care comunica aici despre acesta minunata activitate sportiva " ciclismul", am sa pun o postare care are legatura fenomenul.

Cu forțe proaspete și cu chef de pedalat, ne întâlnim din nou pe 6 august în Pitești la încă o ediție de Let’s Bike It!

Unde: Parcul Trivale, la Palatul Copiilor

Când: Sâmbătă 6 august, ora 9:00

Trasee: Trivale – Smeura – Moșoaia

Trivale – Ciocănăi – Slătioarele – Lupueni – Valea Ursului

Trivale – Cotmeana (pentru cei care vor să pedaleze mai mult)

Daca esti proprietarul unui vehicul pe 2 roti , propulsat de forta picioarelor tale si ai putina bunavointa, atunci hai sa facem echipa sambata 6 august, de la ora 9:00. Fiecare echipă, înarmată cu un GPS, va căuta mormane de gunoi, va nota coordonatele la care se găsesc, mărimea și compoziția lor, le va face poze. La întoarcerea acasă încărcăm pe site pozele cu mormanele găsite, coordonatele lor și descrierea fiecăruia. În felul acesta completăm harta gunoaielor din țară.

Dacă mai ai întrebări, scrie-ne pe adresa diana.livezeanu [at] letsdoitromania.ro, georgiana.curea@gmail.com sau caută edițiile Let’s Bike It de până acum pe http://www.letsbikeit.ro.

Vineri seara eu ajung la tara la Corbeni (7km sud de barajul Vidraru) si daca scap de treburi, bag cortul si bicicleta in masina si dau si eu o fuga, macar sa prind urcarea de sambata de la Cartisoara la Balea lac.

Mi-am notat cateva numere de mobil al unora dintre voi, cei din Pitesti care ati anuntat ca mergeti la intalnire si am sa va sun daca ajung.

Nu va cunosc, dar zic eu ca asta este un prilej foarte bun pt a ne cunoaste.

Sper ca vremea sa tina cu noi.

Salut

Vineri dimineata in jur de ora 10 ajung in Curtea de Arges. De acolo planuiesc sa ajung la intalnirea de pe Transfagarasan pe bicicleta.

Poate reusim sa ne intalnim sa urcam impreuna