Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Daca ai o echipa gata formata ( intre 5-10 oameni) este ok. Nu trebuie sa ai neaparat echipa, este foarte importanta prezenta si disponibilitatea ta. Echipele se vor face atunci, in ziua respectiva in functie de dotare cu gps si cat iai tin picioarele pe fiecare. Te astept sambata viitoare.

vin si eu, trebuie sa avem fiecare echipa, nu putem sa ne ducem la gramada?:))

Eu in cateva ore plec cu masina din Pitesti.Mai vrea cineva sa vina?

Eu acum sunt mai jos putin de barajul Vidraru in com. Corbeni si ploua de rupe. Care ati ajuns la Cartisoara, cum e atmosfera? Lume multa?

Sambata dimineata am urcat si eu din Corbeni la Balea, dar cu bicicleta in masina.

Am ajuns la Balea lac la ora 10.40 am lasat masina si m-am echipat pt 2 roti.

Am luat-o la vale spre Cartisoara, dar nu am ajuns pana la 11 ca sa prind startul "oficial", asa ca am prins coloana pe traseu.

A fost frumoasa urcarea, imi pare rau doar ca m-a prins ploaia pe ultimii 5 km inainte de Balea, daca nu pierdeam vremea pe la Balea cascada,

poate ca ajungeam pe uscat la Balea.

Din pacate nici eu nu am putut sa raman sambata seara.

post-10355-0-90329300-1312145893_thumb.jpg

• Upvote 1

are cineva chele pentru angrenaj Hollow-Tech II si poate sa mi-o imprumute si mie azi o ora? :)

Eu vin maine, cu inca unul dupa mine. Voi opta pentru unul din traseele scurtute, cel mai sigur Valea Ursului.

LE: Voi veni cu Harapu' (bicla mea de serviciu).

Eu vin maine, cu inca unul dupa mine. Voi opta pentru unul din traseele scurtute, cel mai sigur Valea Ursului.

LE: Voi veni cu Harapu' (bicla mea de serviciu).

N-am mai putut veni sambata fiindca a intervenit ceva urgent. imi pare rau, am inteles ca s-au strans o garmada de biciclisti

N-am mai putut veni sambata fiindca a intervenit ceva urgent. imi pare rau, am inteles ca s-au strans o garmada de biciclisti

Vroiam sa vin si eu... dar am Bike-ul desfacut pe bucati..:D E frumos ca inca va mai stangeti :) Dar parca nu mai e cum era pe "vremuri" :D

Luni, 15 august, vrea cineva sa vina pe Transfagarasan? Cu personalul de 6:30 pana la Curtea de Arges si apoi pana la Balea sau Cascada Balea si chiar Cartisoara pe biciclete, iar apoi cale intoarsa pt a prinde personalul de 17:45 catre casa.

Bineinteles ca totul va depinde de vreme.

Salut !

Cu permisiunea voastra , a celor care comunica aici despre acesta minunata activitate sportiva " ciclismul", am sa pun o postare care are legatura fenomenul.

Cu forțe proaspete și cu chef de pedalat, ne întâlnim din nou pe 6 august în Pitești la încă o ediție de Let’s Bike It!

Unde: Parcul Trivale, la Palatul Copiilor

Când: Sâmbătă 6 august, ora 9:00

Trasee: Trivale – Smeura – Moșoaia

Trivale – Ciocănăi – Slătioarele – Lupueni – Valea Ursului

Trivale – Cotmeana (pentru cei care vor să pedaleze mai mult)

Daca esti proprietarul unui vehicul pe 2 roti , propulsat de forta picioarelor tale si ai putina bunavointa, atunci hai sa facem echipa sambata 6 august, de la ora 9:00. Fiecare echipă, înarmată cu un GPS, va căuta mormane de gunoi, va nota coordonatele la care se găsesc, mărimea și compoziția lor, le va face poze. La întoarcerea acasă încărcăm pe site pozele cu mormanele găsite, coordonatele lor și descrierea fiecăruia. În felul acesta completăm harta gunoaielor din țară.

Dacă mai ai întrebări, scrie-ne pe adresa diana.livezeanu [at] letsdoitromania.ro, georgiana.curea@gmail.com sau caută edițiile Let’s Bike It de până acum pe http://www.letsbikeit.ro.

Sambata 6 august am plecat intr-o actiune de cartare, impreuna cu 20 de biciclisti, grupati in mai multe echipe. Impreuna am reusit sa acoperim o zona de peste 60 km patrati. Echipa de comunicare Let,s do it Pitesti multumeste celor prezenti, pentru disponibilitatea si implicarea in aceasta actiune. Fara ajutorul vostru "motorizat" nu am fi reusit. Mai jos am atasat un link cu ecoul din presa argeseana.file:///C:/DOCUME%7E1/dani/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/dani/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.pnghttp://www.curier.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=25336&Itemid=375

Daca ai o echipa gata formata ( intre 5-10 oameni) este ok. Nu trebuie sa ai neaparat echipa, este foarte importanta prezenta si disponibilitatea ta. Echipele se vor face atunci, in ziua respectiva in functie de dotare cu gps si cat iai tin picioarele pe fiecare. Te astept sambata viitoare.

Sambata 6 august am plecat intr-o actiune de cartare, impreuna cu 20 de biciclisti, grupati in mai multe echipe. Impreuna am reusit sa acoperim o zona de peste 60 km patrati. Echipa de comunicare Let,s do it Pitesti multumeste celor prezenti, pentru disponibilitatea si implicarea in aceasta actiune. Fara ajutorul vostru "motorizat" nu am fi reusit. Mai jos am atasat un link cu ecoul din presa argeseana.file:///C:/DOCUME%7E1/dani/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/dani/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.pnghttp://www.curier.ro...5336&Itemid=375

as veni eu pe la 5.30 cu mai multi, dar nu e sigur.

Se pare ca sambata 20 august va avea loc la vidraru un concurs de mtb organizat de salvamont arges. mai multe detalii pe dracula first bike. poate reusim sa ne strangem mai multi si sa mergem. ca transport pentru biciclete am o duba ford transit si mai pot lua si 2 baieti in cabina, restul putand veni cu turisme.

cred ca o sa merg si eu, avand in vedere ca voi fi prin zona in weekend-ul cu pricina, mai jos putin de baraj, in comuna Corbeni.

sper sa fie vreme frumoasa, ca ieri in timp ce urcam spre baraj a venit o ploaia de toata frumusetea si mi-a taiat elanul care-l aveam de a inconjura lacul vidraru, asa ca am facut stanga-mprejur si am bagat alt traseu prin zona Corbeni-Capataneni.

Se pare ca sambata 20 august va avea loc la vidraru un concurs de mtb organizat de salvamont arges. mai multe detalii pe dracula first bike. poate reusim sa ne strangem mai multi si sa mergem. ca transport pentru biciclete am o duba ford transit si mai pot lua si 2 baieti in cabina, restul putand veni cu turisme.

am auzit si eu de acest eveniment acum vreo 2 sapt. am fost si la editia de anul trecut (la dambovicioara) si a fost foarte frumos, mai ales ca nu e taxa de participare:)). voi fi prezent si sambata (cu tata) :))

am auzit si eu de acest eveniment acum vreo 2 sapt. am fost si la editia de anul trecut (la dambovicioara) si a fost foarte frumos, mai ales ca nu e taxa de participare:)). voi fi prezent si sambata (cu tata) :))

sambata pe 20 august la vidraru si 28-29 august la dambovicioara

28-29 august 2010, nu 2011.

ramane doar Vidraru pe 20.

maine dimineata la 7 plec spre vidraru, mai vine cineva? mai pot lua 2 persoane, si mai multe biciclete.

Salut baieti chiar daca sunt mutat in Pitesti de mai mult timp am decis ca acum e timpul pentru a iesi la o tura de seara cu voi, insa in ultimul timp se pare ca nu prea va mai anuntati intentiile. Azi m-am intalnit cu doi baieti pe traseu si a fost placut sa pedalezi alaturi de alti ciclisti si dupa cum am vorbit cu ei iau eu initiativa si propun ca maine cine are placerea de o tura lejera de seara pana la izvor sa ne intalnim la 5:30 in zona parcarii din fata restaurantului Cornu Vanatorului. Propun locatia asta ca e mai usor sa identifici potentialii participanti ( pentru ca eu am mai incercat sa va caut pe la grota si era multa lume si agitatie si m-am cam lasat pagubas ) . Toate cele bune si spor la pedalat.

salut cip. sper sa nu te confund dar cred ca ne-am intersectat acum ceva timp pe la babana. eu eram cu o univega si mai multi prieteni de-ai mei si la intoarcere am mers impreuna. :rolleyes:

daca e intr-o zi sa ne strangem mai multi poate facem un circuit in jurul pitestiului http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif