Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

radu, ai ajuns cu bine acasa? ai mai avut probleme cu camera?

Bogdan,am venit bine,nu am mai avut probleme cu camera,foarte bune peticele de la tine.Multumesc de ajutor!

Sambata, daca vremea se pastreaza frumoasa, vine cineva la Balea sau la o tura lunga de sosea? Am vorbit deja cu Radu si tatal lui si ei ar vrea sa vina, astfel ca suntem deja 3 :)

Anuntati-va aici si faceti si propuneri de trasee, daca stiti ceva frumos.

Sambata am o treaba in familie, dar daca se anuleaza vin si eu.

Pt mine era ideal duminica.

Sambata, daca vremea se pastreaza frumoasa, vine cineva la Balea sau la o tura lunga de sosea? Am vorbit deja cu Radu si tatal lui si ei ar vrea sa vina, astfel ca suntem deja 3 :)

Anuntati-va aici si faceti si propuneri de trasee, daca stiti ceva frumos.

mergeti cu cursierele sau mtb? m-as baga si eu cu mtb-ul si poate ar mai venii cineva.

O sa merg cu MTB-ul, ca altceva nu am, si o sa plec din Pitesti.

sambata 24 sept se baga careva la o tura montana de vreo 100 km? cu plecare din arges spre vidraru, pe drumul forestier facem stg la calugarita, iesim pe la tigveni si ne intoarcem la c de arges.

Misto traseul si mi-ar placea sa-l fac, numai ca eu lucreza sambata pana pe la ora 14, iar apoi s-ar putea sa scutur un covor :D Daca se programeaza tura pt duminica poate vin si eu.

Oricum, drum bun si vreme pe masura! :)

Pai tinem legatura, poate ne bagam duminica.

Nici eu nu stiu sigur daca pot sambata.

La 18.00 ma intalnesc cu bogdan79 si silviu_79 pt o hoinareala prin padure.

Cine ma vrea sa vina ne gaseste pe strada dintre grota si izvorul de la manastire.

am hotarat ca traseul sa-l facem duminica, cred ca este cel mai bine si suntem cu totii liberi, asa ca ne putem strange mai multi. in principiu plecarea cat mai dimineata, ramane sa stabilim si din curtea de arges ar fi cel mai bine, asigur transport pt biciclete si putem intra 4 insi. 0744183611.

Stie cineva unde s-a mutat service-ul lui Remus? Am o bicicleta de reparat si am inteles ca Remus s-a mutat in alta parte

Salut GASCA!

Numele meu este ALEX CENTURION si sunt proaspat posesor al unei biciclete CENTURION CROSS LINE 500, cu care as dori sa rascolesc mai toate imprejurimile Pitestiului si nu numai.

Bicicleta a fost luata SH de la Rock Bike (al carui patron este Remus) - este unul dintre cele mai bune ateliere de reparat biciclete din PITESTI. Se afla acum pe Str. Fratii Golesti, Bl S10, Sc. D, Parte, la aprox 500m in dreapta cum treci de McDonalds (@Glumetzu).

Deja am facut cateva trasee interesante pe care le gasiti aici si aici. Vreau sa ma bag Duminica la un traseu apropiat cu acesta dar sa ajung pana la Enculesti si sa merg pe drumul de caruta aflat pe platou (400m alt.).

misto bitza, o stiu ;) poate te ajutam, eu si andrei grigore, cu tura. sunt din stefanesti si stiu dealurile din zona :P

am hotarat ca traseul sa-l facem duminica, cred ca este cel mai bine si suntem cu totii liberi, asa ca ne putem strange mai multi. in principiu plecarea cat mai dimineata, ramane sa stabilim si din curtea de arges ar fi cel mai bine, asigur transport pt biciclete si putem intra 4 insi. 0744183611.

Neata!

Despre ce traseu ar fi vorba ?

Mai sunt si alte plecari organizate maine ?

Despre ce traseu ar fi vorba ?

E vorba despre traseul asta:

Adica traseul asta: http://www.bikemap.net/route/1206640

90km, dar se pot scurta, de la Suici se merge spre Bujoreni, apoi Valea Danului si se iese in Curtea de Arges

Vom fi 5 oameni, deocamdata: eu, Radu, Andrei, Mihai si Bogdan. Mihai e deja la tara, pe langa Curtea de Arges, iar noi ceilalti vom pleca pe biciclete maine dimineata, la ora 8, de la Petrom-ul de la Podul Viilor. Daca nu vreti sa veniti pe biciclete pana la Arges, Bogdan are o dubita cu care va poate lua. Si-a lasat numarul de telefon cateva mesaje mai in spate ;)

Pentru dealurile de la Stefanesti m-as baga si eu la pedalat, doar sa spuneti cum/cand/unde sa ne intalnim. Poate facem o tura frumoasa sa dea bine pe bikemap.http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/cool.gif

poate incercam sa bagam si azi o tura pe dealurile din stafanesti? cine e in stare?