Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

nu apare tot. traseul e un pic dificil:)) numai daca aveti cursiere nu puteti intra pe el.

vine careva la 2 pe stefanesti?

Duminica, 9oct, am de gand sa fac o tura in jurul lacului Vidraru, cu plecare din Corbeni, la 19 km mai sus de Curtea de Arges.

Daca vremea se va mentine frumoasa poate ajung pana la Balea lac.

Daca mai sunt doritori sa se anunte.

Traseul: http://www.bikemap.net/route/1248965

Duminica, 9oct, am de gand sa fac o tura in jurul lacului Vidraru, cu plecare din Corbeni, la 19 km mai sus de Curtea de Arges.

Daca vremea se va mentine frumoasa poate ajung pana la Balea lac.

Daca mai sunt doritori sa se anunte.

Traseul: http://www.bikemap.net/route/1248965

http://www.weather.com/weather/tenday/ROXX0011

Cazatura periculoasa

Locatie: Parcul Trivale - coborarea de pe platou spre iesirea din parc, cu ocazia unui concurs organizat acolo

Cand: 15.10.2011 ora 13.30

Bicicleta implicata: Ciclocross

Rider: Dan - Nu l-am cunoscut personal, dar am aflat ca face ciclism de performanţă

Motivul accidentului: Lupta pentru locul 3 in cadrul concursului organizat

Consecintele accidentului: Puteau fi foarte grave, dar biciclistul a avut totusi noroc pentru ca nu a suferit fracturi ci doar leziuni la nivelul capului si a piciorului drept.

ATENTIE! Imagini socante!!!

Cazatura periculoasa

Locatie: Parcul Trivale - coborarea de pe platou spre iesirea din parc, cu ocazia unui concurs organizat acolo

Cand: 15.10.2011 ora 13.30

Bicicleta implicata: Ciclocross

Rider: Dan - Nu l-am cunoscut personal, dar am aflat ca face ciclism de performanţă

Motivul accidentului: Lupta pentru locul 3 in cadrul concursului organizat

Consecintele accidentului: Puteau fi foarte grave, dar biciclistul a avut totusi noroc pentru ca nu a suferit fracturi ci doar leziuni la nivelul capului si a piciorului drept.

ATENTIE! Imagini socante!!!

Din fericire se pare ca este ok ciclistul nostru . Este la spitalul Baltazar din Bucuresti unde a fost consultat si rezultatele sunt bune :). Pacat ca a riscat ,putea sa ocupe locul 3 lejer tinand cont ca mai avea 300m de asfalt pana la finish si era pe Ciclocros.Riscul meseriei !.

a trecut un an..... de cind s-a intimplat accidentul acela groaznic.... usor , usor, trece dar mai am inca un an pt a ma face cum eram inainte . Deh ce sa-i fac ochiul sting s-a dus ....

De saptamana viitoare va apucati careva de vreun antrenament mai "calculat" pt AAR 2011 ?

Sau mai bine sa intreb cati din Pitesti merg la acest concurs si cam cum va pregatiti pt el ?

Faceti de mai multe ori traseul pe bicicleta sau mai faceti si alte exercitii de pregatire ?

Am de gand sa ma bag si eu anul asta (ar fi pt prima data) :D

Cel mai bun antrenament e cel desfasurat in regim de concurs, in conditii de concurs. sambata asta ai ocazia sa cunosti traseul in cadrul recunoasterii oficiale, dupa care poti face simulari cate vrei cronometrandu-te la 100 sau 200 minute. in rest, odihna, papa suficient si eventual ajutat cu ceva vitamine. spor!

Eu de pe data de 28 o sa fiu in Pitesti.O sa fac traseul de multe ori si daca ma incadrez la 4 tururi in 100 de minute ma bag la concurs daca nu, nu.

Daca vrea cineva sa se alature, sa ma anunte pe privat, vorbim si stabilim o ora cand sa ne intalnim.

Cel mai bun antrenament e cel desfasurat in regim de concurs, in conditii de concurs. sambata asta ai ocazia sa cunosti traseul in cadrul recunoasterii oficiale, dupa care poti face simulari cate vrei cronometrandu-te la 100 sau 200 minute. in rest, odihna, papa suficient si eventual ajutat cu ceva vitamine. spor!

Multumesc pt raspund Dan, dar din pacate sambata asta nu pot sa vin, sunt plecat din Pitesti,

Se marcheaza traseul ca sa-l pot vedea si altii care nu pot ajunge sambata ?

Am mai dat ture pe traseul vechi, dar vroiam sa-l vad pe cel nou, daca sunt schimbari majore sau nu.

ne poti spune si la ce ora trebuie sa fim in parcul trivale? multumim.

Multumesc pt raspund Dan, dar din pacate sambata asta nu pot sa vin, sunt plecat din Pitesti,

Se marcheaza traseul ca sa-l pot vedea si altii care nu pot ajunge sambata ?

Am mai dat ture pe traseul vechi, dar vroiam sa-l vad pe cel nou, daca sunt schimbari majore sau nu.

mai mihai, ce naiba n-am stabilit ca mergem la AAR? pai am sa merg eu maine sa vad traseul.

dar duminica? pedaleaza cineva pe acest traseu?

ne poti spune si la ce ora trebuie sa fim in parcul trivale? multumim.

Imi cer scuze pt informare gresita. Reconoasterea oficiala va fi defapt Duminica, 23.10.11, ora 11, Grota Trivale, nu sambata, deci, numai bine si pt mihaibad69 :)

Marcare nu se va face pt motiv ca dintre cele 2 variante existente de traseu se va alege cea adaptata conditiilor meteo din ziua comcursului.

superba iesirea! Pacat de faptul ca nu ati avut mai mult timp.

Altele se vor mai face? Stramtu din nou, pe cand?

Dati de veste si pe forum. Multumesc frumos pt peisaj si Sanatate!

Unde ati fost in tura astazi?De ce n-ati anuntat pe forum k veneam si eu:(