Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Duminica am fost si eu la o tura cu bogdan79.

Am plecat dimineata pe la 9 din Corbeni cu destinatie Balea Lac.

Dupa un popas scurt la un magazin alimentar din Capataneni, de unde am luat niste sandwich-uri si am baut o cafea,

am inceput lejer sa urcam pana barajul Vidraru, unde am dat cativa biscuiti la o ceata de caini infometati, dar pasnici.

Apoi am facut stanga prin tunel pe drumul forestier si la iesire din tunel am observat ca doi caini se luasera dupa noi.

Au mers pana la Piscul Negru impreuna cu noi, unde o cunostinta care are pensiune acolo le-a dat o paine.

Cand sa plecam unul di ei, de fapt era o catea pe care noi am botezat-o Laica, nu a ramas acolo si a continuat sa mearga cu noi.

Cand am facut popas de masa, aproape de Cabana Capra, am cinstit-o si pe ea, iar apoi ne-am continuat drumul pana sus la Balea Lac,

unde am mancat si baut o bere repede si apoi ne-am grabit sa ne intoarcem ca sa nu ajungem prea tarziu in Corbeni.

Laica a ramas pe langa tarabele de pe marginea drumului si nu s-a mai intors dupa noi.

(mai bine pt ea, ca la coborare sigur nu putea sa se tina dupa noi)

Vremea a fost superba, soare din plin si vant mai deloc.

Nu am anuntat pe forum pt ca nu eram siguri daca putem merge si ne-am decis abia sambata dupa-amiaza.

Traseul pe bikemap: http://www.bikemap.net/route/1248965

(oricum cred ca-l stie toata lumea)

Cateva poze: https://picasaweb.go...feat=directlink

Salut, care din voi in cunoaste pe Bunu Constantin, va rog sa-i transmiteti sa ma sune, sau sa-mi dati un P.M. cu o posibilitate de contact. Este Pitestean.

A platit pt. AAR, dar nu figureaza in lista de inscrisi. Nu-i stiu varsta si categoria (100-200), si n-as dori sa se trezeasca pe dinafara in ziua concursului.

Multumesc

Salut, care din voi in cunoaste pe Bunu Constantin, va rog sa-i transmiteti sa ma sune, sau sa-mi dati un P.M. cu o posibilitate de contact. Este Pitestean.

A platit pt. AAR, dar nu figureaza in lista de inscrisi. Nu-i stiu varsta si categoria (100-200), si n-as dori sa se trezeasca pe dinafara in ziua concursului.

Multumesc

il cunosc eu....ma uit imediat in tel sa vad daca am nr lui

este o sansa sa ies eu cu andrei.grigore sambata, dar la o tura pe stefanesti

maine (sambata) eu cu alegz30 mergem pe dealuri la stefanesti. pt cine doreste la 13:00-13:15 in parcare la mall, in zona unde ies masinile (la semafor)

Foarte frumos si ati avut noroc de vreme buna. Poate in 2012 reusim sa pedalam mai mult impreuna.

Cu mare placere dar trebuie sa fiti dispusi si pt urcari si coboriri agresive,la munte dupa cum bine stiti este un alt tip de efort si gradul de "nebunie" creste proportional cu altitudinea. Pe noi puteti conta, de altfel mai urmeaza si alte week stabile termic deci timpul bicicletei inca nu a trecut!

• Upvote 2

Ahh ce as fi venit si eu!Pacat ca sunt la meditatie :( Va doresc o tura frumoasa! @};-

in ce zi?sambata sau duminica? de cand astept iesirea asta...

Deplasarea pe traseul de la Campulung se va realiza in ziua de simbata 26 nov. 2011! Cu siguranta se va propune un traseu si duminica , va informam in timp util!

raspund Prezent pt maine! cine mai vine din Pitesti?

offff. Andrei ma omori si ma ajuti in acelasi timp.Ma omori pt ca am de ales intre Stramtu si Stefanesti si ma ajuti pt ca suna mai economic a 2-a varianta.