Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Pff asa devreme?La 13:00 nu merge?As vrea sa vin si eu dar am meditatie pana la 12:00.

Pff asa devreme?La 13:00 nu merge?As vrea sa vin si eu dar am meditatie pana la 12:00.

ba m-ai tampit cu niste meditatii, tocmai in weekend. Trage si tu un ochi in dex., acolo scrie clar: weekend=BICICLETA. Sper sa ajung si eu maine; nu sunt sigur

@radu1994... am pus tura de la 11.00 deoarece zilele sunt din ce in ce mai scurte si imi este teama ca poate ne miscam incet sau avem vreo problema tehnica. sper sa faci si tu cumva sa vii, ca doar nu o sa mai fie mult vreme de ture. si apropo, cine mai face meditatii in iarna:))? aviz pentru @bogdan79, o sa iau eu o chinga in rucsac, sper sa nu fie prea scurta:)).

până vă pregătiţi pt mâine...

• Upvote 2

asa ca pana maine, bagati la ghiozdan si pe culmi de deal strigam:

am bicicleta,

am bicicleta

...e si murdara

e si cocheta :))

bafta ciclistilor norosi de pitesti :)) dupa tura de azi chiar putem sa cantam totul pana la "e si murdara"... faza cu "e si cocheta" o lasam pe alta data, cel putin pana le facem intalnire bitzelor cu apa si sapunul. poate bagam si niste poze candva ca sa avem cu ce ne mandri :)) pana atunci numai bine!

fa-ti un cont pe gmail si apoi incarca poze cu picasa google

iar dupa ce ai upload-at pozele, postezi linkul aici.

sau cel mai usor, daca nu ai cont pe gmail, foloseste cu incredere www.imageshack.us

iarasi?! pai cu ne fu vorba?

aceste filme sunt precum picatura chinezeasca.

cine se baga sambata la un traseu montan? ar fi vorba de urmatorul traseu, de la bradet sa mergem pe drumul forestier pana aproape de vf moldoveanu, aproximativ 60 km dus intors. pana la bradet v-om merge cu masina (masinile, in functie de cati ne strangem), dupa care incalecam bicicletele "curate si cochete" si pedalare placuta. am vorbit si cu sorin sgm si asteptam laudele si criticile, cine-i pentru si cine-i impotriva.

mai, cinstit acum: mai rau decat pe Stefanesti saptamana trecuta nu are cum sa fie (dupa cum a precizat Bogdan ca este "suprafata pe care se ruleaza").

ce poti pati, altceva decat:

-sa ai rotile blocate de pamant, pardon LUT;

-sa te prinda ploaia -eh, ce ti se poate intampla? nu te-a mai plouat pana acum? te uda, mai cresti! - oricum ploua doar dimineata (pana in 12-14)

-sa-ti fie frig: acum n'oi veni si tu in tricou... iti iei o suba si o dai jos dupa 10 minute ca te-ai incins...casca sa ai, cu cozoroc.

-foame... la ce labe de urs "ne-a dat" Vali saptama trecuta... ce sa mai! sa te tot manance, pardon sa tot mananci...

:)

asa ca hai , aceasta poate fi ultima pe anu' asta sau cea de pe 26 ?

Ma eu sper sa va hotarati si sa veniti pe Transfagarasan, macar sa facem inconjurul lacului Vidraru, eu asta am de gand sa fac sambata sau duminica, in functie de cum permite vremea (sau nevasta :)) )

In alta ordine de idei: O mica avertizare pt pitestenii care mai ies si pe vremea asta cu bicicleta.

In dupa-amiaza asta am dat o tura prin padurea Trivale, apoi am urcat pe asfalt pana la releu, iar apoi la vale prin padure, spre Gavana.

Aveti grija imediat cum se intra in padure in dreptul releului sunt puse niste randuri de sarma ghimpata legata bine de copaci :blink: exact pe potecile pe unde trecem de obicei cu bicicletele.

Daca nu sunteti atenti nu le vedeti ca sunt puse la doar 30-40cm inaltime fata de pamant si nu e nici un semn de avertizare mai inainte (sau nu l-am vazut eu).

Noroc ca la prima nu aveam viteza si am apucat sa franez la timp si sa ma opresc, ca altfel ma arunca direct in cap

Altele sunt puse jos de tot , ascunse pe sub frunze, am trecut peste una din asta ca nu am vazut-o dar am avut noroc, nu am facut pana #:-S

Am incercat sa desfac una dar era prinsa foarte bine, rasucita de mai multe ori in jurul copacului si stransa foarte bine cu patentul.

Nu am insistat ca se facea intuneric si trebuia sa ajung acasa, dar cu siguranta sapt viitoare cand mai ies in tura ma echipez corespunzator si le desfac.

Eu nu inteleg cine ar putea face asa ceva, sau pt cine sunt puse, nu cred ca pt biciclisti, poate pt cei cu atv sau motoare...

pana la urma, ce aveti de gand pt maine (sambata)?