Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

salutare tuturor!

se pare ca primavara isi face in sfarsit simtita prezenta si odata cu ghioceii poate icepem si noi sa reanodam o traditie mai veche de pe aici!

sper sa reusim sa ne intalnim din nou o data pe saptamana si sa dam ceva pedale impreuna, cu mic, cu mare, incepator sau nu.

as vrea sa va propun ca data de intanire Joi ora 17 la Grota. daca aveti alta propunere va rog sa o spuneti aici.

cred ca a venit timpul sa ne mai dezmortim un pic dupa iarna asta.

spor la pedalat!

• Upvote 3

@ remus- Inteleapta alegere, numai unul din veteranii acestui topic, asa ca tine, putea sa propuna reluarea acestei activitati. Pacat ca formula voastra nu mai este la fel de completa ca la inceput, dar tocmai de aceea am aparut noi, cei mai proaspeti impatimiti ai bicicletei. Iar eu unul, ca un cetatean ascultator :)) , am citit primele pagini ale topicului, ca sa vad cum statea defapt treaba prin 2009. Pe scurt: foarte tare, si sper sa ne strangem cat mai multi in aceasta joi. :)

salutare la toti..da ar fi super sa reusim sa refacem o gasca asa cum eram la inceput..poate fi un nou inceput pt toti..chiar m-as bucura sa vad fete vechi dar si noi..spor la pedalat <:-P

tot aici vreau sa va propun ceva..am vb cu baietii si propun sa creem o pagina pe facebook dedicata noua, comunitatii biciclistilor din Pitesti si imprejurimi, o pagina a noastra in care sa avem ocazia sa ne intalnim si virtual, sa comunicam, sa povestim din experientele si plimbarile noastre, sa postam atunci cand iesim la o tura, sa punem traseele pe care le stim pe google map, in fine asta este o idee mai veche a mea si mi-as dori tare mult sa o punem in practica.

de aceea va rog care dintre voi se pricepe si are timp sa creeze aceasta pagina, aici astept sugestii in legatura cu numele (o idee ar fi biciclistii pitesteni acum mi-a venit).

vreau mai multe sugestii de la voi si pe urma sa votam care dintre ele este mai potrivita.

multumesc mult si spor la pedalat!

• Upvote 1

Refereitor la creerea pagini. Eu il propun pe ''george 27'' el se pricepe. Pt azi: ''alecsandru_s'' ce faci, nu vi? U ai cel mai mult timp liber dintre toti.

Frumoasa iesirea de azi.

Cam frig la intoarcere, de aceea am bagat viteza sa ajung mai repede.

Sper ca nu v-ati suparat ca nu v-am asteptat.

@grigore.andrei

Te-ai mai intors la izvor dupa ochelari ?

Frumoasa tura,doar ca la intoarcere pe ultimii 5 km,nu ma mai ascultau deloc picioarele:( ,nu mi s-a mai intamplat.

@mihaibad69

Da,s-a intors:).

Frumoasa tura,doar ca la intoarcere pe ultimii 5 km,nu ma mai ascultau deloc picioarele:( ,nu mi s-a mai intamplat.

@mihaibad69

Da,s-a intors:).

Bine ca esti bine, scuze ca nu te-am mai asteptat pe ultimul km cand am trecut pe langa tn, dar eram si eu mort de frig. Jos m-am intalnit si cu mihai ganea, se oprise sa isi incalzeasca mainile. Frumoasa plimbare, joia viitoare o sa fie si mai cald si lumina pana mai tarziu, sa speram ca ne strangem mai multi :).

Bine ca esti bine, scuze ca nu te-am mai asteptat pe ultimul km cand am trecut pe langa tn, dar eram si eu mort de frig.

Nu'i nimic :),oricum a iesit bine tura doar ca umpic cam rece afara.

acum am vazut si eu ce a scris remus si mi se pare o alegere tocmai buna .... ce n-as da sa se mai intoarca anii aceia care-au trecut ;.... In alta ordine de idei.... eu spun ca este minunata ideea aceea cu facebookul... dar pina atunci sa ne vedem cu bine joia viitoare !

Care baga maine o tura pe la 12.30 ? Ceva pana pe la Retevoiesti sau Varzaroaia? :)) Am auzit ca drumul e f ok dupa ce iesi din Maracineni. Ar fi vreo 60-70km.

salutare la toti..da ar fi super sa reusim sa refacem o gasca asa cum eram la inceput..poate fi un nou inceput pt toti..chiar m-as bucura sa vad fete vechi dar si noi..spor la pedalat <:-P

Eu ies din hibernare in curand m/

O alta sugestie ar fi: Intalniri intre ciclistii amatori din pitesti.sau. Bate saua daca te tine cureaua.

Sau Pitestiu' pe O-O *-:) ...

• Upvote 1

Care baga maine o tura pe la 12.30 ? Ceva pana pe la Retevoiesti sau Varzaroaia? :)) Am auzit ca drumul e f ok dupa ce iesi din Maracineni. Ar fi vreo 60-70km.

suna-ma si pe mn maine:) ca acum nu imi raspunzi la telefon. sau te sun eu, dar raspunde!!!

Pentru cine mai are chef de o plimare, eu si Andrei.grigore suntem la 12.00 in parcare la Mall. 0724264643

Sau Pitestiu' pe O-O Imagine postată ...

Sau Pitestiu' pe O-O Imagine postată ...

ooo..salutare domnu' Panzer..ma bucur sa te regasesc din nou printre noi, chisr dc doar virtual..

eu din pacate nu am reusit sa ajung la tura de joi dar promit sa revansez data viitoare..

Eu va tot trebui sa ma revansez joia ... nu am cum sa ajung, abia pe la 6 termin cu munca. Anul asta duminica pare ziua dedicata iesirilor.

Ieri m-am dezmortit la o tura pana la Babana.

M-am bucurat nespus sa vad ca bulanul inca trage si - culmea ! - nu a fost nevoie sa descalec bicla in panta, cum faceam anii trecuti.

Am dat nas in nas cu multi pedalaci =D> , plus ca l-am revazut pe conu' Misu (FaithRaven), o companie intotdeauna placuta, mai ales cand pufaie ca locomotiva.

Si pe Sebi ! :)>-

Pt joia asta sunt ceva propuneri de traseu ?

Sau mergem tot la Babana la izvor, eventual cu intoarcere de la Lupuieni spre Valea Ursului si apoi dreapta pe european spre Bascov ?

da d-nule Panzer, bine ca m-ai vazut si pe mine in 4 000 km .... de cind merg eu pe bicicleta . ce mai faci ? da-mi nr tau de tel sa te sun, ok?