Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Salutare Argeseni!

Ma bucur sa vad ca traditia se pastreaza. Eu cel putin abia asteptam sa vina o data primavara, caldura si sa se usuce drumurile ca sa ies cu bicla, ceea ce am si facut. Sper numai sa imi permita timpul sa vin intr-o joi, sau o alta zi in Pitesti sa dam o tura asa mai batraneste :D

Remus, toate ca toate, dar trebuie sa mergi cu un DH pe la stefanesti sa facem reconstructia cazaturii :)

Imi e foarte greu sa vin cu voi (eu in Bucuresti voi in Pitesti) dar cand se mai aude vreo tura duminica si e un wekend in care vin acasa poate imi iau si bicla cu mine.

Oricum inainte de toate trebuie sa bem o bere :)

he he..da..mergem si pe la Stefanesti sigur..in w-end din pacate nu va pot insoti pt ca eu sunt plecat dar ma bucur sa vad ca lumea iese la plimbare..poate o data cand sunt in Pitesti vin si eu cu voi la o tura!

Am facut eu pagina de Facebook despre care ati discutat mai sus. I-am spus simplu "Biciclistii din Pitesti" http://www.facebook....istiiDinPitesti

Am zis ca o denumire simpla e mai buna decat una "cool" :-

Daca aici pe forum nu ne adunam la ture, cel putin pe FB sa o facem. Biciclisti sunt destul de multi prin oras, fata de numarul celor activi aici, pe forum. Posibilitatea ca ei sa aiba profil de FB e mai mare decat aceea de a intra pe aici, asa ca daca ne strangem cu totii intr-un loc si punem pe wall turele la care visam sau pe care urmeaza sa le facem, cu siguranta ca am avea parte de ture mai faine decat acum. "Unde-s multi, puterea creste", vorba aia. Poa' sa creasca si prostia, dar sa fim pozitivi, zic :)

Uitati-va doar la topicurile celor din Bucuresti, cati ies impreuna la ture. La turele de sosea numarul lor e impresionant, cel putin. De ce n-am avea si noi parte de asemenea ture?

Ca sa ne cunoastem mai bine ma gandeam sa facem un album in care sa punem fiecare o poza cu noi si bicicleta noastra, sa ne scriem numele si porecla astfel incat sa stim si noi cine sunt biciclistii cu care ne salutam pe strada.

S-avem bafta!

• Upvote 4

Salut! Pt joi proupun ceva offroad, avand in vedere ca prin padure s-a sucat total, am fost astazi si era totul super , nici strop de zapada sau mocirla. Poate mergem pe la stefanesti, fiindca presupun ca starea traseului este la fel ca cea de astazi din trivale. :)

Fain!

Pune-le si pe Facebook ;) Fa un album cu data turei si locul in care ati fost si pune pozele si acolo. Daca nu te lasa, anunta-ma si vedem cum rezolvam. Iar daca ai traseul in Bikemap pune si link-ul.

L-ai pozat numa' pe Grigore [-(

Vedetele astea, cum apar ele in toate pozele...

M-a rugat sa-l pozez in actiune sa aibe cu ce sa se laude la gagici pe facebook :))

Daca aceste piste de biciclete se vor face pe trotuar eu zic pas, mai bine fara.

Mai degraba ar amplasa astfel de panouri

Imagine postată

decat sa faca niste piste aiurea cum sunt cele din Bucuresti, facute numai pt a fura bani de la buget.

salut! La cererea unui prieten, doresc sa va anunt si pe voi, chiar daca unii deja stiti despre ce este vorba. DUMINICA, 08.03.2012, orele 10:30, la grota in trivale SE VA ORGANIZA UN MARS BICICLISTIC PANA LA PRIMARIE, UNDE SE VA PUNE IN DISCUTIE PROBLEMA PISTELOR DE BICICLETE INEXISTENTE IN ORAS, DISCUTIA VA FI FACUTA CU PRIMARUL, FATA IN FATA, ACESTA VA IESI SA DISCUTE CU NOI.