Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

S-au mai facut astfel de marsuri in fata primariei si se pare ca au fost doar de fatada. Niciodata nimic. Daca se doreau se faceau.

Probabil ca vine campania si trebuie dat cu niste vopsea pe jos la cererea 'publicului'.

Prefer sa nu se dea cu vopsea pe trotuare si sa pot pedala linistit pe sosea, decat sa o luam pe urmele Bucurestenilor.

Toti stim trotuarele din Pitesti de maxim 2 metrii latime si in calitate de sofer, la cat de stramte sunt strazile, piste pe strada mai trebuie.

Tare sunt si eu curios, pe unde doriti acele piste ? Foarte curios. Pune cineva o schita ? Sau facem miting si vedem noi pe unde vopseste primaria ?

• Upvote 1

Tov Grigore, schimba luna. Referirea se face la 8 aprilie.

Pe de alta parte, a zis "trotuare"?

Pana si in Bucuresti a inceput sa se schimbe mentalitatea. Hai sa fim optimisti, mai presus de orice.

De acord intru totul cu Viorel ca acest mars tine de "campania electorala", dar multe lucruri in RO se fac si pe timpul campaniei.

Pana la urma urmei, ne vedem acolo sau... mai barfim in gol?!

Pana la piste de biciclete eu zic mai bine sa veniti prin padure pe "tobogan" :bici-7:

Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată

Unii nu mai stiu cum cheltuie banii si sa dea cu vopsele pe asfalt in campanie electorala pe diverse motive si altii se chinuie cu anii prin procese sa obtina asa ceva :

http://www.ciclism.r...or-periculoase/

Mi-am adus aminte si cand a fost ultimul 'miting' la care a iesit primarul sa vorbeasca cu 'protestatarii'. Ghici ciuperca cei, acum 4 ani in campania electorala.

Felicitari Optar.ro

Tocmai ce m-am abtinut aseara, dar totusi:

"Scopul scuza mijloacele"

Cel mai corect este sa vedem partea plina a paharului.

Iar pe de alta parte, de ce sa nu mergi linistit de acasa pana pe Trivale si nu numai, in conditii de bun simt si legale, decat sa primesti la fiecare minim 1km cel putin un claxon ?!

Si inca ceva: hai sa nu dam tot timpul exemplu capitala, mai sunt o gramada de orase ce au piste de biciclete corespunzatoare, adica pe partea carosabila, conform Codului Rutier.

Primul, cel mai aproape de noi: Rm Valcea!

Asa ca: Hai sa o facem si p-asta, caci doar e pentru noi si ne vedem unde trebuie, doar suntem o comunitate, corect ?!

Cititi bine topicul lasat link de Viorel si aveti grija ce va doriti. Nu uitati ca Pitesti e tot in Romania, la fel ca si Bucuresti, si pot exista mari sanse de a ne trezi cu piste facute dampulea. Ideea de pista e buna, mai ales ca ea poate aduce in constiinta soferilor ca biciclistii exista si se afla in trafic.

Sa vrem piste, dar sa nu le vrem oricum!

de acord intru totul, tocmai de aceea nu trebuie sa dam exemplu doar Bucuresti. Uite, sa ne dorim ca-n Valcea, Cluj, Sibiu si exemplele pot continua.

Si acolo tot in Romania suntem. De aceea am spus: Sa vedem partea plina a paharului.

Despre pistele din Valcea s-a tot scris pe forum asta. Au vre-o 70 cm daca nu ma insel.

Intrebam mai sus daca cineva are vre-o schita, vre-o idee unde anume se doresc aceste piste in PItesti. Ca-s foarte curios. Foarte curios sa vad o schita.

S-a creat un grup din partea celor care participa la miting care sa vina cu propuneri clare catre primarie ?

Pt. cine are cont pe FB, la asta s-a ajuns in Bucuresti : https://www.facebook...&type=3

11 Milioane de euro aruncati pe vopsit trotuare.

si eu sunt tare curios, pe bune! tocmai de aceea voi merge sa vad cine are initiativa asta, precum si cat de pregatit este (exact cum spune Viorel: schita si banutzu').

cu siguranta nu vor fi mai mult de 30 de bicle. iar la o asemenea cifra, chiar ca nu se va face nimic. dar de ce sa nu incercam?

pe de alta parte: ce "culoare" va avea aceasta "intalnire": rosie/portocalie/albastra/galbena ?!

pe de alta parte: ce "culoare" va avea aceasta "intalnire": rosie/portocalie/albastra/galbena ?!

E rosie toata ziua si noaptea. Pe ce lume traiesti ?

am impresia ca NU o sa fie rosie...

si as baga si mana-n foc.

de ce cred asta?! pai cum sa-si dea singur la "cojones" un rosiatic, chiar daca este inainte de Paste si de campanie ?!

Nu intelegi nimic. Nu-si da nimeni la nimic. Poporul cere deci noi suntem atenti la cerintele lui si vopsim. Ce mare filozofie.

Fa tu miting duminica in fata primariei ca te ia politia pe sus. Nu mai vorbim de prezenta Primarului strict la ora mitingului dispus la dialog.

La 40 de ani am o experienta de viata si stiu sa citesc printre randuri.

Da, la 17.00 la grota Trivale ca de obicei.

Cine se mai anunta ?

Propuneri pt traseu ?

defapt eu zic la 4 jum, ca sa maregm pe la stefanesti pe dealuri, ca de pitesti si babana mi s-a acrit. Eu asa zic sa ramana, nu? :)

referitori la domnii politicieni de mai sus: viorel: aprob ce spui, in bucuresti a iesit un rahat, am vazut acum o sapt la tv multe chestii despre fiascoul de acolo. sgm: si tu ai dreptate, NU ESTE ROSIE,e portocalie, eu am fost rugat de catre sursa sa postez anuntul aici, si stiu despre ce partid este vorba. Acelasi partid a orgabnizat si acum 4 ani. Probabil ca fac asta mereu, in pragul chestIlor astea cu electorale sau cum le zice, visand sa schimbe culoarea primariei. Una peste alta ar fi frumos sa participati cat mai multi avand in vedere ca este vorba de o actiune bicicistica la voi in oras, nu conteaza scopul. As participa si eu, dar sunt plecat din localitate, si ca sa nu mi se sara in cap: ( EU NU AM POSTAT ANUNTUL AICI CREZAND CA VA IESI CEVA FRUMOS CU PISTELE ASTEA SAU CU GANDUL CA ABIA ASTEPT SA MERG PE ele (in general merg pe unde ma taie capul, caci m-am obisnuit cu toate rasele de soferi din Romania, iti dau un claxon, le dai o m**e. Caci daca nu ne adaptam, ne lasam de bicicleta) AM POSTAT ANUNTUL AICI DOAR DIN OBLIGATIE FATA DE UN PRIETEN CARE M-A RUGAT SA ANUNT CAT MAI MULTE PERSOANE, AVAND IN VEDERE CA EL NU CUNOASTE PREA BINE DOMENIUL, DAR INTAMPLATOR SE OCUPA DE ORGANIZARE

AM POSTAT ANUNTUL AICI DOAR DIN OBLIGATIE FATA DE UN PRIETEN CARE M-A RUGAT SA ANUNT CAT MAI MULTE PERSOANE, AVAND IN VEDERE CA EL NU CUNOASTE PREA BINE DOMENIUL, DAR INTAMPLATOR SE OCUPA DE ORGANIZARE

Asta e tare ma Grigore, nu cunoaste despre ce e vorba dar se ocupa de organizare :))

Tipic romanesc.

Incerc sa ajung si eu pe la 16.30.

• Upvote 1

AM POSTAT ANUNTUL AICI DOAR DIN OBLIGATIE FATA DE UN PRIETEN CARE M-A RUGAT SA ANUNT CAT MAI MULTE PERSOANE, AVAND IN VEDERE CA EL NU CUNOASTE PREA BINE DOMENIUL, DAR INTAMPLATOR SE OCUPA DE ORGANIZARE

Cu atat mai mult astfel de initiative nu trebuiesc sprijinite de nici un fel. Cine stie cu ce draq ne alegem dupa tampenii de genul asta.

Mai baieti nu vreti sa dau eu cu ceva vopsea pe niste copaci pe aici la C-lung si sa va invit la o pedala la munte! Aleg eu un traseu care sa fie pt toata lumea si promit sa fiu chiar "incolor" daca e nevoie ca sa nu se interpreteze politic demersul meu ( am glumit)! Cred ca Duminica daca nu ploua putem sa incercam varianta asta si nu cred ca o sa ma coste citeva milioane de euro :))

Mai de graba ne-ati ajuta pe cei din WS in amenajarea unor trasee oficiale in parcul Trivale, in zona unde au loc competiile.

Ne zbatem de 1 an sa obtinem autorizatii pentru a marca in padure traseele de plimbare cu bicicleta, cu grade de dificultate. Bine ca avem semnele.

Am vazut in multe locuri in tara trasee oficiale aprobate de Primarie si forurile competente doar pentru plimbare si ne dorim de mult timp sa realizam acest lucru si in PItesti in parc.

Mai baieti nu vreti sa dau eu cu ceva vopsea pe niste copaci pe aici la C-lung si sa va invit la o pedala la munte! Aleg eu un traseu care sa fie pt toata lumea si promit sa fiu chiar "incolor" daca e nevoie ca sa nu se interpreteze politic demersul meu ( am glumit)! Cred ca Duminica daca nu ploua putem sa incercam varianta asta si nu cred ca o sa ma coste citeva milioane de euro :))

Cu cea mai mare placere as veni la C-lung la una din turele origanizare de voi pe acolo.

Am mai urmarit pozele si filmuletele facute cu alte ocazii si e chiar frumos.

Daca e vremea buna duminica as veni si eu, cu toate ca prognoza nu arata bine

http://vremea.meteoromania.ro/prognoza_extinsa/52

Grigore, sa iei prezervative la tine ;)

• Upvote 1