Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Poze din tura de ieri pe dealurile din Stefanesti:

Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată Imagine postată

Si din ciclul: "sa vezi si sa nu crezi"

S-au desenat piste in parcul Trivale B-(

Imagine postată Imagine postată Imagine postată

Iar care nu merge pe piste, o s-o puna frumos de amenda, ca asa ar fi normal ;))

Puneti si voi pozele pe transfer.ro si da-ti-mi un mail la meromanian@gmail.com cu linkul, ca sa le pot descarca si pune pe pagina noastra de Facebook, iar apoi sa va taguiti care cum va stiti.

Pai ale mele le-am pus deja, e linkul acolo cu ele urcate direct pe facebook.

in legatura cu pistele pentru biciclete. am trimis un mail la primarie referitor la aceste piste, primind un raspuns foarte vag: "se va construi parcul lunca argesului care va avea pe langa terenuri de fotbal, tenis si piste pentru biciclete". toate bune si frumoase, am zis uite domne intram in randul lumii, dar la intrebarea " cum ajung cu bicicleta in acel parc?" nici in ziua de astazi nu am primit un raspuns. asa ca mai bine sa fim alaturi de viorel sa obtina acele autorizatii pentru marcarea traseelor prin padure.

A fost cineva in Trivale azi?Stiu ca a plouat de a rupt,dar eram curios daca s-a tinut evenimentul?

Lasati-o mai moale cu pistele de biciclete, ca-ci mie imi place sa impart soseaua cu masinile nu sa merg precum masinuta cu telecomanda pe piste sau pe trotuare. Lasati-va de REVOLUTII! am impresia ca faceti ,,revolutie'' doar din lipsa de activitate. Mai bine il convingeti pe do'm primar sa puna indicatoare d'alea cu ,,share the road,,.

Grigore,daca iti spune un prieten sa te arunci in putz, dumneata te arunci?

Lasati-o mai moale cu pistele de biciclete, ca-ci mie imi place sa impart soseaua cu masinile nu sa merg precum masinuta cu telecomanda pe piste sau pe trotuare. Lasati-va de REVOLUTII! am impresia ca faceti ,,revolutie'' doar din lipsa de activitate. Mai bine il convingeti pe do'm primar sa puna indicatoare d'alea cu ,,share the road,,.

Grigore,daca iti spune un prieten sa te arunci in putz, dumneata te arunci?

Mai cititi si voi anunturile anterioare! Nu s-a inteles clar ca nu imi permiteam sa refuz o anume persoana? Si pe langa asta, am spus clar ca merg pe unde am chef, nu pe unde imi croieste Pendiuc poteca.

Nu are rost sa va certati pe o tema care e deja inchisa, mai bine iesiti si dati pedale impreuna. La certat pe forum brusc se aduna toti pitestenii, la pedalat mai rar.

• Upvote 2

Vine careva la o tura maine? As vrea sa incerc tura asta http://www.bikemap.net/route/1396867#lat=44.846301640026&lng=25.054215&zoom=12&maptype=ts_terrain si imprejurimile sa vad ce e de ele. Ar fi niste drum nepavat, 2-3 urcari si sosea in general. Sper doar sa nu fie prea mult noroi.

As veni eu!De preferat ar fi sa ne strangem mai multi daca vrei sa o facem.Posibil sa iesim in Rancaciov,zona populata de tigani.

Vine si grigore.. si pana la urma facem o tura mai cunoscuta pe dealurile de la Valea Mare si barajul de la Maracineni. Mi s-a cam luat de "rromales"

hai mai grigore las-o balta, cand vei venii cu surioara sa ne faca niste poze. sa le punem in rama.

Maine pot veni si eu.

Ne intalnim la 17 la grota si stabilim ce traseu facem acolo, dar sa veniti cu propuneri.

Din partea mea merge facut traseu propus de Alegz30

Maine incerc si eu sa vin.

La 17 nu e cam tarziu eu zic la 16 , sa avem mai mult timp.

Ora 17 e un pic cam tarziu, stau eu prin zona, fiind din Stefanesti, dar tot am 6 km pana acasa si nu vreau sa alerg prea rau la tura asa ca ne-ar prinde bine niste timp de rezerva, cine stie ce probleme pot aparea, doamne sa nu cobesc :)) . 15.30 ar suna chiar ok. Nu stiu cine este la servici sau cine e in vacanta, dar oricine poate sa vina e bine primit :)

deci cel mai bine ramane la 13 la grota si de acolo plecam la stefanesti pe traseul facut de mine si baieti joi. Vine care cum poate, oricum suntem deja 4: eu, darky, alegz si radu, si poate mai vine si george marinescu (kona gri) , fiindca el mi-a spus ca e liber in timpul saptamanii si atunci iese. Si oricum vine acu si joia, si ne vom intalni atunci la 5

ma bag si eu la ce tura vreti voi

important pentru mine este sa specificati ce fel de tura facem...de asfalt sau macadam

in plus va rog sa va hotarati asupra orei ca nu prea inteleg......ne intalnim la 17, 15:30 sau la 13???

S-a ajuns la un punct comun. Ora 13.00 la grota. Si e o tura mixta: asfalt+macadam

Pt cei care sunt la servici (ca si mine) si nu pot la 13, ne intalnim la 17 la grota ?

@cirque- pana acum suntem eu tu si darky cei care ne intalnim la grota, am vorbit cu alegz si radu si cu ei ne intalnim direct la valea mare in inersectie.

@mihai- daca e venim si noi pustii la 5 dupa tura, ne mai invartim prin trivale