Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

ce facem astazi? avand in vedere ca este fleasca prin padure am putea sa bagam o tura de Babana sau un Topoloveni

Duminica se anunta ceva?Parca as face o tura cu voi.

Totodata, baietii cu concursurile, care sunt urmatoarele?

Prima evadare, se anunta careva?

Pentru sambata am vorbit cu Alin Dutescu sa dam o tura de sosea, Pitesti-Curtea de Arges-Campulung-Pitesti. El a zis ca mai stie 2-3 oameni interesati de traseul asta. Duminica o sa dam o tura usoara, de recuperare :)

O sa pun tura si pe pagina de Facebook, numai sa ajung acasa.

cursiera sau mtb, sau mai concret: o medie de viteza aproximativa?

intreb asta, pt ca sunt doritori de astfel de iesire si mtb-isti (acceptati-mi definirea, va rog)

multam anticipat pt raspuns

Fiecare vine cu ce are si ce poate, iar o viteza medie de 25 km/h zic eu ca este buna.

Anul trecut am facut acest traseu pe un mtb cu slick-uri (cred ca am fost de 2 ori) si la cum arata drumul asta ar fi cea mai buna bicicleta pt a-l parcurge. Eu si cu Alin am vrea totusi sa-l incercam pe cursiere :D

Anuntati-va si voi care vreti sa mergeti pt a ne putea organiza.

Eu nu o sa pot sa mai ajung la tura deoarece nu am luat in calcul ca sambata o sa ma duc la recunoasterea de la Targoviste. Duminica insa sunt disponibil pentru o tura. Azi am fost pe o portiune din traseul respectiv si va recomand cu caldura MTB-ul, din punctul meu de vedere traseul e destul de distructiv pentru cursiere.

Nasol, ca tare frumos ar mai fi fost pe cursiere, p'acolo :(

In nici un caz nu va sfatuiesc pe cursiere intre Curtea de Arges si Campulung, sunt portiuni fara asfalt.

Poate sambata reusesc sa merg si eu, asta daca se opresc ploile :(

din Slanic pana in Campulung drumul este foarte prost

o varianta mai buna ar fi sa faceti dreapta in Domnesti si sa iesiti la Piscani

este mai scurt pe acolo dar drumul este mult mai bun

Cam astea ar fi propunerile mele pt maine (click pe ele pt traseul pe bikemap.net)

1. Pitesti-CurteaDeArges-Campulung-Pitesti - 119.1 Km

2. Pitesti-CurteaDeArges-Slanic-Pitesti - 117.6 Km (cu mai putin trafic auto)

3. Pitesti-Budeasa-Musatesti-Domnesti-Piscani-Pitesti - 98.6 Km (traseu mai scurt)

Plecarea ar trebui sa o facem cel tarziu la ora 10.00, daca se alege unul din primele 2 trasee.

Ca loc de intalnire propun la fantana arteziana din fata primariei, langa Teatrul Davila.

Astept pareri!

La traseul nr. 3 ma gandisem si eu. Din pacate, soseaua e foarte proasta pe Curtea de Arges-Campulung si nu vreau sa mai merg pe acolo cu cursiera. Traseul 3 ar include o mica bucata si asta mi se pare suficient. Maine o sa fac niste reglaje la cursiera, ca trebuie sa schimb un cablu, iar imediat ce termin te sun si vedem ce si cum. Tu la ce ora trebuie sa te intorci, Mihai?

cam greu cand ai variante...

toate-s frumoase. al 3-lea l-as elimina pt ca l-am mai facut, deci ramane (punctul meu de vedere) de ales intre 1 si 2.

si l-as alege pe al 2-lea

altceva?!

dar hai mai repede caci acum se face ora 10, ziua 21

Maine nu mai ma duc nici eu la recunoastere si daca plecam dupa 10 as putea sa ajung si eu la tura. Pentru cursiera e ok traseul nr.3 problema ar fi portiunea Piscani-Pitesti, altfel spus e varza. Din punctul meu de vedere ar merge mai repede o Valcea.

Eu ma mai gandeam la Pitesti-Curtea de Arges-Valea Danului-Tigveni-Valcea-Pitesti. Pe finalul catararii dinspre Valea Danului spre Tigveni e macadam, insa usurel se poate face pe cursiera.

Da, ar merge si asta, dar cam mult trafic pe Valcea-Pitesti.

Si pt mine nu conteaza la ce ora ne intoarcem, dar sa nu plecam nici prea tarziu.

deja se ingreuneaza alegerea

pana la urma, ne intalnim la ora stabilita (10) si ne decidem acolo?

Asta ar fi traseul:

http://www.bikemap.net/route/1524160

Luni am fost cu Alin si inca 2 baieti pana la Valcea si inapoi, iar traficul a fost foarte aglomerat, insa nu am avut nici un fel de probleme. Nu stiu de voi cat de mult ma va place traficul.

Faza e ca eu si cu Alin suntem oe cursiere, iar din cate mi-au spus baietii, pe Curtea de Arges-Campulung ar fi durere pt noi :-<

pana la urma, ne intalnim la ora stabilita (10) si ne decidem acolo?

E bine si asa :)

deci ne vedem maine!

ne inarmam cu dorinta si sa avem spor la pedalat

Asta ar fi traseul:

Luni am fost cu Alin si inca 2 baieti pana la Valcea si inapoi, iar traficul a fost foarte aglomerat, insa nu am avut nici un fel de probleme. Nu stiu de voi cat de mult ma va place traficul.

Faza e ca eu si cu Alin suntem oe cursiere, iar din cate mi-au spus baietii, pe Curtea de Arges-Campulung ar fi durere pt noi :-<

Imi place la nebunie graficul si distanta. Din punctul meu de vedere pe varianta asta as merge.

M-ar bate gandul sa vin si eu maine cu voi...sper doar sa nu ploua.

Asta ar fi traseul:

Vedeti ca la indersectia de la Rudeni spre Curtea de Arges aveti o portiune de macadam de 700-800m care se poate trece dar cu atentie, iar urcarea din Dealu' Negru spre Tigveni e criminala. Plimbare placuta!