Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

deci ramane... ?!

duminica / luni / marti ?

in functie de raspunsul vostru, voi sti in ce zi sa-mi iau concediu

dar va rog, stabiliti cat mai repede (termen ora12)

@sgm

Pai nu ai liber marti de 1 Mai ?

Eu propun luni 30 aprilie, dar daca vreti duminica pt mine e ok.

Se poate mai multe detalii despre cursa de la Targoviste? Ce fel de traseu este ? Sunt real interesat :D

De asemenea nici plecarea la munte nu suna rau deloc. Astept sa stabiliti exact cand va fi.

Mersi de raspunsul prompt. E cam tarziu pt Targoviste poate la cealalta etapa, dar cred ca vin pe Transfagaran daca va duceti :)

ok atunci RAMANE LUNI 30 aprilie. Voi veni si eu chiar daca duminica sunt la cursa si voi fi obosit, dar eu am propus tura si vreau neaaparat sa fiu prezent. Acum hai sa stabilim care cum vine. Eu plec din pitesti pana in c de arges pe 4 roti impreuna cu mircea, iar de acolo pe 2 roti.

Haide sa stabilim care/cum/cu ce mergem.

mai presus de orice, facem o lista? si inca ceva: rog parolism.

Prin urmare, in acest moment participam:

Grigore Andrei

Catalin (ibzk)

Mihai

Sorin (sgm)

Vali (de cand astept o noua iesire impreuna! ma bucur!)

lista este deschisa...

Vreau si eu sa merg insa nu am cu ce ajunge in Curtea de Arges :( m-ar putea lua si pe mine cineva ?

daca vor fi multi care nu au cu cine sa vina, poate va cuplati si plecati impreuna din pitesti (pe biciclete) inaintea noastra, si ne intalnim in c de arges.

Eu va astept la 20 Km mai sus de Curtea de Arges, in localitatea Corbeni.

@sgm, lbzk - mai vorbim duminica la telefon.

Sunteti care veniti si pe cursiere sau toti pe mtb ?

Intreb pt ca poate ne bagam la dus pe drumul forestier.

Traseul (pt cine nu stie) ar fi asta:

http://www.bikemap.net/route/1538524

Maine, daca am timp, dau o fuga pana sus pe baraj si intru putin pe forestier sa inspectez :mtb:

• Upvote 1

Eu propun sa plecam cu personalul care pleaca la 6:30 din Pitesti iar la 7:30 o sa fim in Curtea de Arges, de acolo facem traseul care l-a facut Mihai iar de la Curtea de Arges la Pitesti putem sa mergem cu trenul (daca ne intoarcem pana in 16:20 (putin probabil) dar cel mai probabil pe biciclete pana la Pitesti. :)

ma bag si eu la trans. cum a zis si catalin mergem cu trenul pana in arges si de acolo pe bicle.

Eu cand am fost la Curtea de Arges cu trenul tin minte ca n-am platit o suma de bani foarte mare pe bilet. Nu mai stiu insa daca am dat ceva si pt bicicleta. Trenul respectiv nu-i cine stie ce, fiind o "chestie" cu 2 vagoane.

E drept ca avem toata ziua la dispozitie, dar ganditi-va ca traseul propus de Mihai are si ceva off-road si ca in zona e mai frig decat in oras, ceea ce ne-ar putea ingreuna deplasarea, ca sa nu mai spun ca ne putem chiar mozolii p'acolo. Plus ca nu toti avem acelasi nivel de antrenament sau nu putem merge cu aceeasi viteza. Eu zic sa mergem exclusiv pe asfalt pt ca e mai usor si sa nu ne fortam aiurea, iar varianta cu off-road sa o lasam pt vremuri mai calde.

Asa arata Balea astazi:

Imagine postată

• Upvote 1

Numarul meu de telefon este 0741113788 , o ora si o locatie unde sa ne intalnim in Pitesti se poate zice aici pe forum? trenul costa 6 lei maxim Pitesti- C de Arges :) iar pentru toate bicicletele putem sa dam 10 lei la nas si e multumit(2-3 lei pt bicicleta maxim) :)

din cate am vazut a ramas ca mergem cu trenul de 6.30 deci ramane sa ne intalnim la gara la 6.15-6.20