Panzer

„La sfîrşit de săptămînă dă-i pedale ! Poftă bună !“ - Gaşca veselă din Argeş

Recommended Posts

Vreau si eu sa viin cu voi ... :( Dar problema ar fii cu transportul...Mai vine cineva cu masina si are loc si pentru mine? :D

Misto traseul asta pe Malita, mai ales ca se poate incepe si din Domnesti, iar pana acolo sa se ajunga cu maxi-taxi. Pe ruta Pitesti-Domnesti parca sunt si microbuze d'alea inalte care au cale unde se pot baga bicicletele :-?

Presupun ca fara GPS nu se poate face traseul, nu?

Cam greu fara gps, mai ales la intoarcere, pt cine nu a mai fost pe traseu (ca si mine).

Azi pe la 18.30 la grota ne intalnim mai multi sa mergem la o tura prin padurea Trivale si nu numai.

Maine (16 iunie) fac o tura (de XC) pe dealuri in Stefanesti. La 9.30 sunt in parcare la Euromall. Cine vine e bine primit!

As dori sa fac tura asta: sa urc pe la Mateias, pe la cariera de calcar si sa merg in continuare pe creasta prin Tefeleica spre Papusa si daca se poate sa dau in Gainatu Mare. Iar apoi la vale sa cobor pe Stramtu pana in Campulung. A mai fost cineva in zona? Se poate ajunge de la Gainatu Mare in drumul de pe Stramtu? ca pe Earth drumul pare intrerupt. Astept o parere despre traseu daca stie cineva.(dl Vali cumva?)

Tot am apucat sa dau o tura in jurul Lacului Vidraru, dar m-a prins ploaia pe ultimii 2km, cat sa se spele bine bicicleta de praful adunat de pe drumul forestier :D

speed79 = se poate ajunge in Gainatu Mare prin Tefeleica via Gradisteanu si se continua - Crucea Domnisanului- Picul Calului - Dobriasau - Strimtu - C-lung. Trebuie doar sa mergi cu cineva care a mai fost pe acolo ca altfel te ratacesti si nu parcurgi traseul pe care ti l-ai propus, mai ales coborirea din Gainatu Mare pina in Crucea Domnisanului. Daca vrei sa scurtezi , din Tefeleica poti sa mergi direct in Crucea Domnisanului printr-o trecatoare de animale salbatice si e f aproape . Traseul pe care ti l-ai propus daca vremea este frumoasa te va satisface cu siguranta din punct de vedere fizic si peisagistic , este de un nivel mediu si daca vrei sa-l faci intr-o singura zi presupune ceva antrenament in prealabil. Nu este recomandat parcurgerea lui singur !

multumesc de sfaturi

speed79 = se poate ajunge in Gainatu Mare prin Tefeleica via Gradisteanu si se continua - Crucea Domnisanului- Picul Calului - Dobriasau - Strimtu - C-lung. Trebuie doar sa mergi cu cineva care a mai fost pe acolo ca altfel te ratacesti si nu parcurgi traseul pe care ti l-ai propus, mai ales coborirea din Gainatu Mare pina in Crucea Domnisanului. Daca vrei sa scurtezi , din Tefeleica poti sa mergi direct in Crucea Domnisanului printr-o trecatoare de animale salbatice si e f aproape . Traseul pe care ti l-ai propus daca vremea este frumoasa te va satisface cu siguranta din punct de vedere fizic si peisagistic , este de un nivel mediu si daca vrei sa-l faci intr-o singura zi presupune ceva antrenament in prealabil. Nu este recomandat parcurgerea lui singur !

Am fost cu mr Bila sambata si am urcat pe asfalt pana la coada lacului pe Rausor si la centrala am mers in dreapta pe marcaj cu dunga albastra pana sus in Dobriasu si am coborat pe Stramtu, deci am renuntat la traseu dar poate il facem pana in iarna daca ne strangem mai multi. Multumesc mult pentru pentru indicatii si sa ne vedem cu bine.

Valiopri, anul asta ne onorati cu prezenta la Cartisoara?

Vinul e pus la rece.

ok... :) daca merge cineva cu masina din pitesti si are un loc un im plus sa ma anunte ca nu vreau sa mai repet inca odata experienta: Pitesti - Bucuresti cu bicicleta pe tren :)

cu plecare din curtea de arges. mergem ori cu trenul ori cu masina in functie de cati ne strangem.

pana la urma cum faceti cu intalnirea ciclism.ro? Eu vin sigur, am si un cort de 3 persoane, eu sunt doar unul deci mai primesc inca doi, numai sa mai aiba cineva un loc liber in masina pe 27 cand plecam din pitesti :D Mircea, tomy, radu? voi ce faceti?

Andrei, mircea nu vine, e la mare :)

Radu nu cred ca zice nu.

Eu tot intreb pe nea Vali, daca anul asta ne mai onoreaza cu prezenta, nu de alta, dar ne pregatim cum ar trebui.

Eu unul, la mine cred ca intra 4 persoane, deci inca 3.

Vin si eu pe trans. :D aveti un loc liber si pt mine?

Andrei, mircea nu vine, e la mare :)

Radu nu cred ca zice nu.

Eu tot intreb pe nea Vali, daca anul asta ne mai onoreaza cu prezenta, nu de alta, dar ne pregatim cum ar trebui.

Eu unul, la mine cred ca intra 4 persoane, deci inca 3.

Pai si imi pot rezerva si eu un loc in minunata ta skoda? :D