VIOREL

Planificator Ture Organizate De Catre Warpsoft

Recommended Posts

Salut,

Am iesit si eu Sambata cu un prieten din Gaesti si cu cei din Pitesti si nu numai si am luat trante cat n-am luat tot sezonul trecut :)) una chair naspa care mi-a spart casca si am fost nevoie sa ma opresc la 2 ture :(

Timp tura, nu stiu ce sa zic mai ales ca in prima m-am ratacit de parca nu mai trecusem prin padurea trivale :( si in a doua tura pe ultimul viraj am cazut, nimic grav noroc cu casca care surprinzator si-a facut foarte bine treaba :)

Discutand despre timp tura, pentru mine la lipsa mea de neantrenament nu ma pot pronunta, pana la urma cred ca se doreste un concurs eveniment pt deschiderea sezonului 2010, dar privind lista de participanti ti se ridica parul, lucru care te motiveaza un pic.

Obiectivul meu este sa ma distrez si cred ca vom avea parte avand in vedere zapada de afara :( dar ca sa ma distrez treb sa ma antrenez :D cel putin sa nu imi dau duhul pe acolo.

Eu planuisem o iesire cu ceva prieteni francezi Sambata dar cu zapada asta cred ca facem un om de zapada sau partie in cel mai bun caz.

Daca venim anuntam

O zi frumoasa

Scuze pt textul lung

Am vazut cum ai cazut pe ultima coborare...ce sa zic...ai avut noroc ka nu te-ai lovit . Aviz amatorilor care vin pe traseu FARA CASCA! Sa stii ca si eu am Conti Speed King...nu stiu ce sa-ti spun, eu m-am simtit bine cu ele. Depinde cum simti bicla pe traseu . Poate mai veniti cat de curand sa mai dam cateva ture puternice.

Eu personal propun moderatorilor banarea acestor useri. Il cunosc personal si i-am tot reprosat genul de replay-uri sarcastice, in zeflemea si la sto.

Vio cred ca vorbesti despre altcineava. Verifica-ti spionii, si nu mai ameninta. Nu de alta dar chiar nu am timp sa ma ocup de prostiile voastre.

Eu personal propun moderatorilor banarea acestor useri. Il cunosc personal si i-am tot reprosat genul de replay-uri sarcastice, in zeflemea si la sto.

Vio cred ca vorbesti despre altcineava. Verifica-ti spionii, si nu mai ameninta. Nu de alta dar chiar nu am timp sa ma ocup de prostiile voastre.

Imi cer scuze, a fost o greseala referitoare la nick-ul tau. Nu amenint pe nimeni, sunt un on pasnic dupa cum cred ca ma cunosti !

hei, hei... simt cum creste tensiunea odata cu apropierea evenimentului minunat :)

dramuiti energia pentru concurs, dragilor, nu va incordati prematur! :)

Da baieti acu' am inteles ce s-a intamplat referitor la Vio dupa ce am citit mai mult din discutie. In concluzie Seba sta de glume. :)

Am vazut cum ai cazut pe ultima coborare...ce sa zic...ai avut noroc ka nu te-ai lovit . Aviz amatorilor care vin pe traseu FARA CASCA! Sa stii ca si eu am Conti Speed King...nu stiu ce sa-ti spun, eu m-am simtit bine cu ele. Depinde cum simti bicla pe traseu . Poate mai veniti cat de curand sa mai dam cateva ture puternice.

Chiar ma intrebam daca m-a vazut cineva, da cazatura a fost foarte dura, am distrus casca, (fara casca eram pe sigur pe alta lume, oricum nu ma urc pe bike fara casca) sincer si eu m-am simnti foarte ok pe traseu pana la cazatura cu SpeedKing, cum am spus nu stiu ce a provocat cazatura, mai de graba vina o are noua frana ca este mai agresiva si eram la prima tura cu ea.

Dar la urmatorul antrenament trec pe kenda 2,25 mai profilat :P

Sambata se asteapta -20° :(

Da baieti acu' am inteles ce s-a intamplat referitor la Vio dupa ce am citit mai mult din discutie. In concluzie Seba sta de glume. 8-)

:P te invit la o plimbare pe bike domnule Cristi sa uitam la ce s-a intamplat:)) . Imi este teama insa de inghet gandindu-ma la temperaturile anuntate de INMH. IARNA NU_I CA VARA :(

pentru cei care au mancarici si carora nu le e frica de zapada!:)

intalnire azi, ora 11:00 langa patinoar Trivale

incercam sa batatorim cararea (cu rotile, cu fundul... cu ce se poate :))

superb! ;)... pozele spun totul, multumesc fotografului pe aceasta cale ;)

am pedalat mai putin dar am obosit la o tura pe traseul astfel impodobit cat pentru 4 ture pe uscat.

distractia e mare, asta sigur!

superb! :)... pozele spun totul, multumesc fotografului pe aceasta cale :)

am pedalat mai putin dar am obosit la o tura pe traseul astfel impodobit cat pentru 4 ture pe uscat.

Dane, trebuia sa legam o sanie de bicla si sa luam vreo 2 copii sa-i tragem prin padure. cred ca distractia era mai mare . poate data viitoare...pana atunci dati-i bataie pe traseu!

superb! :)... pozele spun totul, multumesc fotografului pe aceasta cale :)

Macati ati facut tati poteca ? Sa stiu daca ma incumet si eu maine :)

Din cauza oboselii acumulate in cursul saptamanii m-am trezt la 2 azi :)

poteca e cat se poate de relativa :)

ma gandesc la o solutie sa mutam temporar traficul prin padure:-?

trebuie sa convingem trecatorii sa urmareasca sageata8->... cumva!:)

poteca e cat se poate de relativa :)

ma gandesc la o solutie sa mutam temporar traficul prin padure:-?

trebuie sa convingem trecatorii sa urmareasca sageata8->... cumva!:)

Pai ma duc maine sa pun banda, ca am 10 km :)

Si asa rezolvam macar partial problema :)

Edited by VIOREL

Pai ma duc maine sa pun banda, ca am 10 km :)

Si asa rezolvam macar partial problema :)

Parerea mea este ca ar trebui sa iesim sa facem poteca , fara insa a lua biclele. Zapada este destul de mare 30 cm si in majoritatea locurilo nici tipenie de urma . Azi, impreuna cu Dan, Paul si prietenul lui am dat o tura in 75 minute. Super greu.

Pai unde mai este distractia, coane ? In februarie ce faci daca se gindeste ministru' ploii sa mai dea vreo juma' de metru de omat ?

Baieti in spiritul vostru am dat si noi, baieti din Gaesti o tura prin zonele noastre, din fericire am gasit ceva traseu si mai bun si mai rau, merci Remus pt husele de pantofi si vi le recomand la toata lumea Maros huse BBB pt apa si vant.

Oricum va fi vremea ca tot ne facem asa mari griji ne vom distra noi asa cum stim

seara frumoasa

deci cum ramane baieti maine mai iese cineva sau ies de unul singur?

nu e problema ies si la facut poteci numai sa ies.

Edited by vera

traseul este superb... dar cred ca am incurcat accesoriile ( ne trebuia o sanie sau un bob )

[ATTACH=CONFIG]15316[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]15315[/ATTACH]

Duminica o sa dam o tura pe traseu. Si-au anuntat prezenta si cativa ciclisti din Bucuresti. O sa filmam pentru promo-ul 2.

Plecarea la 11 de la Grota .