VIOREL

Planificator Ture Organizate De Catre Warpsoft

Recommended Posts

Fain tare dragilor si eu tot in familie am facut Pastele, acum fiecare cu familia lui :-S dar nu m-am putut abtine sa nu dau o pedala alaturi de Iubita mea si nu bicicleta de data asta si Gabi :D pana la Dunare :)

Eu am petrecut Pastele in familie mr. Vio , nu pe bicicleta . Macar de Paste sa stau si eu linistit . Daca vrei sa-ti dovedesc cat de lenes sunt , baga cu mine o tura pe ce traseu doresti si vei constata ca vei ramane cu tot cu cararile patriei , adica singur

Cacare e problema ta personala cu mine ? Ca vad ca personal permanent ma ataci.

Panter ca merge de Pastre pe bicla e ok, eu ca merg sunt omul negru. Probabil ca la fel si cei 10 Bucuresteni care au ales sa petreaca pastele pe bicicleta.

Mi s-a luat de tarani,manelari si idioti. Am tot zis sa nu ma cobor la mintea prostului, dar am o limita.

TERMINA !

rog un moderator sa ne ajute ... consider un forum cudiscutii decente despre lucruri decente .. ceea ce vad aici ma indispune si ma face sa cred ca atunci cand am hotarat sa promovez (cu posib mele ) concursurile din zona, . si pagina Ciclism.ro am gresit. Sper sa revenim la sentimente mai frumoase.

Tu jignesti pe toti : pe mine , pe x , pe y , chiar si pe Arges spring race ai facut un copil nesimtit pt ca a facut o aluzie la manele , aluzie ce tu NU AI INTELES_O . Sa-ti fie tie RUSINE PT MAGARIILE PE CARE I LE_AI SPUS TU CUIVA , despre mine . IN LOCUL TAU AS TACE SI MI_AS VEDEA DE TREABA CA SI ASA NU AI M ULTI PRIETENI PRIN JURUL TAU.

Panzer e prietenul meu , iar el nu se supara pe ceea ce spun eu , insa tu te simti si ma ataci , iar eu ripostez.

Prietenii mii aleg eu cu grija, este problema mea personala.

Manelarii sa stea deoparte cand vorbesc despre o competitie organizata de mine, binenteles ca a fost nesimtit in postul ASR. Cum am mai scris si acolo, manelele acasa, nu la ASR.

Cat despre tacutul din gura, este un forum public, in care fiecare isi poate spune opinia.

Nu cred ca esti in masura sa-mi spui tu mie cand sa vorbesc si cand nu. Nu cred ca am jignit vreodata pe cineva, nu-mi sta in caracter.

Duminica se anunta o tura frumoasa la Campulung pe traseul MUSCEL_ MARATON !

Sper sa avem vreme buna pt. pedalat:)

Edited by Alecsandru_S

Imagine postată Originally Posted by Mihnea Edd Imagine postată

La start bagati o manea daia de sperie si cainii sa avem sprint, sa pedalam mai repede in padure

;)

Te rog frumos nu fii nesintit. Cei 7 ani de acasa reproduce-i in alta parte. Si manelele asculta-le unde iti pofteste inimioara.

ESTI UN MARE MINCINOS > DREPT DOVADA NICI PANA ACUM NU AI INTELES CE INSEAMNA O ALUZIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

SI am incheiat-o cu tine . esti o persoana neimportanta pt mine

Aluzia fiecare o pricepe dupa cultura lui.

Eu zic in continuare sa te abtii si sa nu mai continuii sa ma ataci.

Alecsander eu v-am rugat sa o reglati la o bere ,si sa nu mai bagati zoaiele in public.Ce-mi scapa mie e miza ptr care va certati ?Daca nu exista o miza ,totul e absurd.E pacat sa ai niste oameni care vor sa organizeze ceva si sa-i tot cordesti pe la spate.Eu mi-as fi dorit un Viorel care sa organizeze curse de 5 ori pe an la mine in sat.

Prietenii mii aleg eu cu grija, este problema mea personala.

Manelarii sa stea deoparte cand vorbesc despre o competitie organizata de mine, binenteles ca a fost nesimtit in postul ASR. Cum am mai scris si acolo, manelele acasa, nu la ASR.

Cat despre tacutul din gura, este un forum public, in care fiecare isi poate spune opinia.

Nu cred ca esti in masura sa-mi spui tu mie cand sa vorbesc si cand nu. Nu cred ca am jignit vreodata pe cineva, nu-mi sta in caracter.

Si in continuare ploua cu jigniri.... Pentru ce? Pentru o simpla gluma, fara sa jignesc pe cineva, plus ca nici eu nu sunt de acord cu manelele, dar am vrut doar sa fiu ironic, cum am spus si in acel post. In felul acesta vor fi cat mai putini particicpanti la urmatoarele competitii.... Asta e...

Mihnea ,tu esti mai tinerel si ai sangele fierbinte.Poti sa recunosti ca sa intamplat sa-ti scape pasarica ,dar nu tre sa faci acum o criza de fata mare .E ok ,ai vrut sa faci o gluma ,nu sa prins ,gata dai bataie la antrenamete ,sa-i calci pe gat pe aia bine antrenati...

Un lucru pot sa spun ca este clar.

Arges Spring Race va fi ultima competitie organizata de catre WarpSoft in cadrul municipiului Pitesti.

Numai de bine !

Rog in continuare un moderator sa inchida acest topic deschis de mine acum aproximativ 7 luni de zile.

O idee din care s-a ales praf in vant ...

Se pot deschide topicuri noi pe o tema similara de cei doritori .

:) nu prea inteleg eu bine ce se intampla pe aici cu atata scandal... nu este treaba mea...dar poate este cineva care doreste sa mearga la o tura astazi pe la 13:30 (la Grota) cred ca spre Babana

Edited by cirique

Domnilor, Domnisorilor hai sa fim biker si oameni asa cum stiu eu ca sunt biciclisti, sa respiram adanc si sa revenim la sentimente mai placute sa demonstram ca suntem o comunitatea de invidiat :) asa cum eu v-am gasit.

Vio eu sper sa faci in continuare competiti de bike toata comunitatea are nevoie de asa ceva mai ales ca nivelul la care s-a ridicat AWR, bineinteles alaturi de comunitatea din Pitesti de biciclisti.

Eu am in continuare incredere in voi :)

o seara faina

Pentru iubitorii de pedalat pe asfalt!!!

Maine tura de aprox 100km pe traseul Pitesti-Clucereasa-Davidesti-Vulturesti-Hartiesti-Boteni si daca ne tin picioarele si ne ajuta vremea Campulung, cu retur pe DN73.

Intalnire 9:30 Peco Petrom Podul Viilor.

Mi-a facut placere sa particip alaturi de dumneavoastra la tura de recunoastere pe traseul de maraton de la Ciocanu! Va mai asteptam si alta data speram in conditii de traseu si meteo mai bune! Propun sa parcurgem intr-o gasca daca se poate cit mai mare si traseul de maraton de la Dimbovicioara dupa ASR pina atunci se reface si Viorel si ne poate insotii! Tuturor Mult Succes si ....... vint din spate!! Ne vedem Simbata la linia de start(ASR)

Maine 16-04 va avea loc marcarea traseului pentru ASR. Ora de plecare este 17.00 , de la grota.

Cine doreste sa dea o mana de ajutor este binevenit.

Invitatie "oficiala" pentru pitesteni! :D Doina va fi ghid. :D

Plecand de la modelul colegilor nostri ciclisti din Timisoara, si provocati de catre acestia, consideram oportun momentul pentru ciclistii din Bucuresti de a ne intalni si de a pedala impreuna.

Sambata, 24 aprilie, de la ora 9.00, vom iesi pe traseul Primei Evadari. Daca vrei sa vii alaturi de noi, te asteptam sa fii la locul de start in Baneasa la ora 8.45. Nu mai tarziu !

Durata turei va fi de 9 - 11 ore, cu tot cu pauze. Distanta propusa: aproximativ 100 km. Incepatorii sa nu se sperie de aceasta cifra ! Acest grup va pedala in ritm de plimbare. Daca ati tinut cont de recomandarile anterioare (adica sa scapati de febra musculara datorata primei iesiri cu bicicleta in acest an si de durerile de fund datorate "primului contact cu saua") sigur veti putea duce tura pana la capat. Se va pleca in echipe mici de 15-20 de oameni, grupati pe categorii “de viteza” : viteza medie 12 km/h / 16 km/h / 20 km/h / 24 km/h. Vor fi cel putin 4 ghizi care cunosc traseul sau au gps cu track-ul traseului. Daca exista mai multe gps-uri, sunt binevenite !

Fiecare participa pe propria raspundere si in cazul unor probleme tehnice ce nu pot fi rezolvate pe loc, vom gasi solutii de intoarcere in oras.

Trebuie sa fiti dotati cu biciclete de tip mountain-bike sau trekking, in perfecta stare de functionare.

Incercati sa va echipati cat mai usor si confortabil, si desigur, nu uitati: 2 camere de rezerva (verificate), trusa de petice (cu lipici verificat sa nu fie uscat), pompa (potrivita pentru tipul de ventil folosit), scule, haine de ploaie, bidonas de apa, o mica trusa de prim-ajutor, mancare si bani. Se poate lua masa la Snagov, la restaurant sau la iarba verde. Nu uitati sistemele de iluminat cu baterii proaspete si elementele reflectorizante, pentru cazul in care unii dintre noi ne vom intoarcere pe intuneric.

Este de preferat folosirea castii de protectie; oricum, in concurs ea este obligatorie. Daca nu ati mai purtat, este un bun motiv sa va obisnuiti cu ea. Si ea cu voi. :)

Traseul de intoarcere si-l va stabili fiecare grup la Snagov. Este probabil ca cei mai multi incepatori sa prefere intorcerea pe sosea (prin Caldarusani, prin spatele aeroportului). Nu ne vom intorce pe DN1 !

Pentru cei care doresc sa pedaleze alaturi de noi inca din Centrul Bucurestiului, ii asteptam la Piata Universitatii (in fata TNB) pana la ora 7.45 si la Arcul de Triumf pana la 8.15. Nu va mai fi nimeni acolo dupa ora stabilita !

La intoarcerea in oras, cei care vor sa mearga grupati pana in centru, vor fi condusi pana la Piata Universitatii.