neamir

Achizitie Ciclocomputer

Recommended Posts

Eu am asa ceva http://www.buywoo.com/photobook/tendo/20070620193226_281000.JPG si tine de vreo 7.000km incoace cu ploaie, cazaturi, scapari accidentale pe jos. E chinezarie dar merge fara repros.

As vrea ceva cu cadenta si m-am uitat la ce a pus niji:

Inteleg ca platesc suplimentar kitt-ul de cadenta dar prinderea pe ghidon vine in pachet sau si aia e extra pret? logic ar fi ca el sa vina complet functional in pachet si doar daca vreau sa-l folosesc pe 2 biciclete sa achizitionez un suport suplimentar. N-am comandat niciodata afara asa ca nu stiu daca nu sunt cumva nobby...

Pretul pare ok la 27euro+13 (cadenta) face vreo 170 de lei dar daca imi puteti recomanda variante pe la magazinele din tara ar fi super ca de la sibiu mai greu sa ma lipesc la o comanda mare ce pleaca din bucuresti.

Ma gandesc si la sugestia lui majikstone

mai bine cauta BC 1106 L (are si cadenta, iar senzorul de cadenta poate fi improvizat lejer dintr-un senzor vechi de la orice ciclocomputer). eu de ala am si e superb, am dat 110 RON pe el (si pentru diferenta de 15 RON eu zic ca merita sa ai si cadence meter)

Nu ma intereseaza 15mii de functii, cele 6-7 clasice imi sunt suficiente; cadenta sa aiba si pretul sa fie mai de criza asa...

Multumesc