ovidiu

ANULAT! 25.09.2009 - Bucuresti MTB Maraton - Tura Sudului

Recommended Posts

Ultima data cand am verificat, Cernica era in Est :D

Cam care se preconizeaza a fi nivelul de dificultate al traseului?

f greu. sigur o sa fie si push bike

si o diferenta de nivel de 4500 m.....

si o diferenta de nivel de 4500 m.....

:) bravo bine spus. sigur o sa fie frumos, sunt niște păduri frumoase primprejur care sigur o sa ne placa

organizatorii ar putea lua exemplu de la cei din cluj, mai e o luna si nu se stie nici macar locatia. noroc ca pana la dunare sint putini kilometri si putem anticipa.

Pana la urma, se mai organizeaza ceva la Bucuresti?

Nu mai este mult pana pe 25, siteul este in continuare in constructie...

Plus ca a mai aparut si maratonul de la Sf.Gheorghe acum...

Inca asteptam...

Cei de la Sf. Gheorghe au pus pe forum topic despre concurs acum 4 zile si deja au site, tricou, se poate lumea inscrie online..

Despre maratonul asta nu se stie inca nimic.. nici macar locatia. :))

In felul asta foarte multi or sa se duca la cel de la Sf.Gheorghe daca nu se stie nimic concret.

Este pacat, ca daca se punea ceva la punct din timp cred ca veneau mai multi oameni decat la Prima Evadare (ei au pus la punct site-ul cu 1 luna si ceva inainte totusi).

Banuiesc ca intarzierea are legatura cu plecarea lui Ovidiu din tara. (am citit undeva ca e plecat o saptamana)

Daca la inceputul saptamanii viitoare nu apare nimic concret, o sa ma uit mai des la topicul de la Sf. Ghe. :))

Nu am cum sa ajung la Sf. Gheorghe, asa ca mizez in continuare pe maratonul din Bucuresti. Fingers crossed.

Banuiesc ca intarzierea are legatura cu plecarea lui Ovidiu din tara. (am citit undeva ca e plecat o saptamana)

Daca la inceputul saptamanii viitoare nu apare nimic concret, o sa ma uit mai des la topicul de la Sf. Ghe. :)

Ai mare dreptate, Ombun.

Exact la asta ma gandeam si eu.

Daca nu apare ceva pana la inceputul saptamanii viitoare, fac planul pentru un Sf. Gheorghe.

Nu vreau sa spun ca maratonul de la Bucuresti ar fi cu ceva mai presus decat cel de la Sf. Gheorghe, tot respectul pentru organizatorii acestuia din urma, sunt sigur ca va fi un eveniment foarte bine organizat si foarte frumos. Dar as fi ales Bucurestiul, atat pentru faptul ca ar fi foarte multi participanti si mi-as dori sa fiu in prezenta a 500-600 de iubitori ai acestui sport, cat mai ales pentru faptul ca ar putea fi prezenti si cativa dintre prietenii mei de la Oltenita, ceea ce ar fi ceva special pentru mine, un eveniment de o asemenea anvergura, alaturi de cei cu care am facut mii de kilometri de-a lungul anilor si cu care ne-am atras reciproc catre acest sport. Pe cand, o deplasare a lor la Sf. Gheorghe nu stiu cat de posibila ar fi. :D

Asadar, asteptam si speram.

Daca nu, imi indrept gandurile spre Sf. Gheorghe.

Daca maratonul de la Bucuresti se tine, lumea de aici din jur o sa vina. Pentru localnici, daca se anunta azi e usor sa se inscrie maine si sa participe poimaine (daca nu au program prestabilit, bineinteles). Asa ca hai sa avem putintica rabdare. Eu de exemplu nu am timp fizic sa plec la 300 sau 500 km de azi pe maine si sa fac 2-3 zile pe tren, pentru alte maratoane, desi mi-as dori. Daca oamenii pun la punct organizarea si anunta cu o saptamana-doua inainte, tot va fi bine.

sper sa nu se ajunga ca la maratonul din muntii Baiului de week endul viitor despre care nu se stie inca nimic

sper sa nu fie doar un zvon aruncat aiurea ,ca ala din muntii baiului ,pentru ca ar fi pacat sa nu avem un maraton cu ,poate 500-600,de participanti.

asa ca puneti ,bre,odata niste detalii ca sa stim unde mergem ,la sf ghe. sau la ''bucale''

Se pare ca unii nu citesc toate posturile.

Organizatorul (Ovidiu), e in concediu, pentru inca aprox. o saptamana.

Cand se va intoarce, va v-a da mai multe detalii.

Se pare ca unii nu citesc toate posturile.

Organizatorul (Ovidiu), e in concediu, pentru inca aprox. o saptamana.

Cand se va intoarce, va v-a da mai multe detalii.

cred ca asta a lamurit multe

Salutare...am revenit:)

Nu sunt eu organizatorul. Din pacate nu va pot da un raspuns in legatura cu acest concurs. In maxim 5 zile vom sti daca se va organiza sau nu (daca se vor obtine finantarile, daca se pot obtine aprobarile).

Guest
This topic is now closed to further replies.