Guest

Discutii si poze Cyclocross

Recommended Posts

Hehe, da , buna intrebare! :D  Probabil o fi mai veche poza?... :-??

Sigur nu e de anul asta, de anul asta merge pe Trek :( 

intr-o cursa se schimba bicicletele aproape la fiecare tur... si daca incepe ploaia e alta echipare.

Iar daca incepe ninsoarea se apeleaza la o echipare chiar si mai veche..... :)

Ideea e ca pozele au fost puse intr-o succesiune care sugereaza ca ar fi fost facute in timpul aceleasi curse. Dar la o analiza mai atenta se vede clar ca a doua poza este mult mai veche prima.

Poze:

H11FsXxe_uNkL7cvklNPkpINUYGYC3yMAMdAsVPc

S9vJEKQge94OgAOETsLFeB0TQAWXtcBlhpeSrxGm

oFSwwq5t-ZkkXOb2oXyKU-z-GqS_mh0iJVeMJM__

Msm-o0cf1YBEDxjegfLpH46kpVgomv-B6E7Wgye_

Discuții:

Mai sus, niște unii cu numere de concurs, par a fi în competiții desfășurate în sezonul rece. Observăm că unii au gâtul acoperit, alții gâtul și bărbia, chiar și gura, iar unii umblă mai dezveliți. Săracii, probabil că nu au un sfătuitor, cum sunt câțiva pe lângă noi pe aici, care să-i îndrume ce, cât și cum să acopere când fac efort.

Cum ne acoperim sau nu când ne apucă pandaliile să ne dăm cu ciclocrosurile? Eu, cu rinită alergică și deviație de sept, am nevoie să acopăr gura și gâtul pentru a putea inhala mai mult aer pe gură; respirând doar pe nas, nu îmi este suficient. De asemenea, aș acoperi și nasul pe vreme foarte rece, dar mi se aburesc ochelarii și disconfortul este și mai mare. De la 0, -2 grade în jos, dacă nu acopăr măcar gâtul până sub bărbie, mă pricopsesc cu amigdale umflate.

Chestiunea este deschisă, după ce am stat și am rumegat trei săptămâni, pentru cei novici dintre noi, pentru a nu fi influențați în echiparea pe vreme rece de unii-alții atotștiutori și degrabă sfătuitori sau, mai rău, să fie speriați să nu mai iasă și să fim mai puțini :D.

(P.S.: Rog să fie ștersă postarea mea anterioară. Mulțam)

• Upvote 1