basso

Un prieten a plecat dintre noi

Recommended Posts

Un prieten a plecat dintre noi mult prea devreme,Octavian,In comunitatea Ciclism.ro era iubit si respectat sub nick name-ul Carbune

refuzam Insa sa credem ca a disparut,el va trai In continuare In inimile noastre asa cum Il stiam,bun,generos,un prieten de nedejde si un sprijin pt oricine.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

tot ce mai putem face acum este sa-l conducem pe ultimul drum,sper sa veniti In numar cat mai mare,voi anunta din timp data funerariilor.

R.I.P. si condoleantele mele familiei si prietenilor; "Ruhe seiner Seele".

Aoleu! Dumnezeu sa-l ierte si sa-l aseze in randul dreptilor!

Sper macar sa se poata pedala si-n lumea de dincolo unde vom ajunge cu totii cand ne suna ceasul si sper ca sarmanul Carbune macar sa se intalneasca cu ilustrii dar si cu anonimii ciclisti disparuti, poate si cu bietul meu mentor Marco Pantanni.

R.I.P.! N-am cuvinte! Cuvintele sunt de prisos!

Hai sa apreciam viata fratilor pana o mai avem si sa ne bucuram de bicicleta in fiecare zi!

cu mahnire si consternare,

Claudiu MOGA

Atat cat l-am cunoscut in cele cateva ture in care am iesit impreuna, era intr-adevar o persoana cu mult bun simt si alaturi de care era o placere sa pedalezi; iar ca ciclist, cine a mers cu el, stie ca era un pasionat si mergea foarte bine, mai ales la plat. Nu imi vine sa cred nici acum, cand ma gandesc ca m-am mai intalnit cu el prin oras, chiar acu vreo doua saptamani pe la Dioda, si discutam pe unde merge iarna.

Dumnezeu sa-l ierte!

R.I.P. Carbune! Il stiam mai mult din vedere, mai schimbam cate o vorba cand ne intalneam... Nu-mi vine sa cred... Nu, n-am cuvinte... :(

Carbune's Signature:

sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind…the race is long, and in the end, it’s only with yourself

Doamne!! Îmi vine foarte greu să cred!! Sincere condoleanțe familiei.

Să-i fie țărîna ușoară. pfff

Sunt socat. Nu stiu ce sa zic, mi-e rusine sa vin cu vreun cliseu... Nu l-am cunoscut atat de bine insa am iesit impreuna si oricat de "rece" as fi tot nu ma pot convinge ca omul asta a murit.

Dumnezeu... sau cine o fi acolo sus... sa aiba grija de el!

Si eu am mers cu el o data sau de doua ori, condoleante.

Dar totusi de ce? Ce s-a intamplat?

Edited by vera

Da,chiar asa.Am vazut ultimul sau post :

""" Hai hui prin Bucegi

Postat de Carbune

13 septembrie 2009, 08:10 """

Doamne,ce este viata asta :D ...

Nu-mi vine sa cred ! Am mers impreuna cu OMUL asta in acelasi tren spre Sibiu, in august; atunci am schimbat cateva cuvinte in orele alea... Mare pacat!

imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat, a fost un foarte bun prieten , odihneasca in pace !!!

Edited by vera