basso

Un prieten a plecat dintre noi

Recommended Posts

Incredibil..

Ma alatur si eu celor care maine se vor gandi la el, chiar daca de departe.

Dumnezeu sa-l ierte si fie sa se odihneasca in pace!

Sincere condoleante familiei. Nu am avut onoarea sa il cunosc, dar din cate am citit, imi dau seama ca era un om extraordinar. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca.

eu si carbune, in duminica lui geiger, pe paltinis, atunci, m-a imprumutat cu incalzitoare si am ramas cu sufletul incalzit.

Imagine postată

Vom pedala la Tusnad in memoria lui

X_X,planul initial era sa vin Impreuna cu Carbune la Tusnad,se pare Insa ca viata e chiar ca un fir de ata

astazi Incepand cu ora 18 ne vedem la terasa din Tineretului,Vera se ocupa cu strangerea de fonduri pt coroane si familie

Inainte sa ajung In Tineretului am sa trec sa comand coroanele

maine la ora 11.30 ne Intalnim In parcul Crangasi langa statia de metrou

multumiri tuturor pt ajutorul oferit^;))^

Dumnezeu sa-l odihneasca!!

chiar daca nu prea am treaba cu oamenii importanti de pe forum tin sa imi exprim condoleantele.Dumnezeu sa-l odhineasca

Cine merge la înmormântare să ne arate şi nouă nişte poze.

Pentru cei ce l-au cunoscut, o sugestie: aţi putea face la "Pictures & Albums" un album cu poze din momentele frumoase petrecute alături de Carbune.

Sincere condoleante familiei si prietenilor!

DE NECREZUT !!! Eu l-am cunoscut in primavara la o tura a grupului din Bucuresti pe Rucar-Bran, am mers cu ei pana in Poiana Brasov. MARE PACAT ! PREA REPEDE !

Uneori constientizam un lucru: timpul petrecut impreuna cu ceilalti si sa fi facut in viata ta ceeace tie ti-a placut. Regret ca nu l-am cunoscut.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Sa se roage pentru noi acolo sus unde merge...avem nevoie de rugaciune...in primul rind sa fim mai buni unii cu altii.

Care vreti si puteti va asteptam maine la ora 11,30 ( metrou Crangasi ) pt a-l conduce pe prietenul si colegul nostru la o ultima sa tura [-X impreuna cu noi....Sincere regrete din partea mea si a celorlalti baieti care l-au cunoscut...Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !! R.I.P

chiar daca nu am avut ocazia sa il cunosc..si pe multi dintre voi nu va stiu..decat din poze..imi pare sincer rau..DUMNEZEU SA-L IERTE!!SINCERE CONDOLEANTE!!![-X

Viata este o lupta, viata este o scena, viata este un joc!

Ce-o fi viata? Cine mai stie?

Lumea ciclismului romanesc este in doliu, unul dintre ciclistii cu sufletul cel mai bun dintre noi ne-a parasit.

Bietul Carbune s-a dus speram spre o lume mai buna.

Sfisietor de trist dar nu putem lupta cu nemilosul destin.

Este de bun augur faptul ca ne-am strans atat de multi sa-l plangem pe Carbune.

Sa fim aproape la bine si la rau fratilor!

Ar fi bine sa ne apreciem si-n timpul vietii nu doar cand o mierlim!

Unitate in diversitate pentru o sfanta libertate!

Nu-l vom uita niciodata pe Carbune!

Eu personal voi face maine o tura in memoria lui pana la schitul Feredeul Vechi si ma voi ruga pt sufletul lui si ca bunul Dumnezeu sa fie ingaduitor sa ne lase sa pedalam si-n lumea de dincolo.

Sper sa mai vina si alti aradeni sa ne intalnim la Siria iar de acolo sa pedalam spre schit. Sunt 5km de urcare si panta atinge si 15%.

Regret enorm ca nu voi apuca sa pedalez cu Carbune niciodata in viata asta fizica si presimt ca ar fi fost un camarad de exceptie!

Dumnezeu sa aibe mila de noi, sa ne intelepteasca si sa ne uneasca iar Carbune sa fie primit in imparatia sa!

Amin!

Claudiu MOGA

Doua poze de la craciun... Doamne... cat de sinistru este acest gand din mintea mea: oare s-a gandit el ca nu va apuca, craciunul urmator? Dar noi, noi ne-am pus vreo data intrebarea asta!?

Dumnezeu sa te odihneasca. Sunt convins ca o sa ne reunim cu totii, cand va veni vremea.

Cu respect, oriunde ai fi.

Radu

daca pe forumuri ne mai ciorovaim,s-a dovedit ca la greu suntem foarte uniti=D>

multumiri din partea familiei,au ramas impresionati

Carbune,sa te odihnesti In pace prietene,nu te vom uita !

Este foarte greu atunci cand un prieten se duce pe un alt drum, nu l-am cunoscut dar cunosc foarte bine sentimentul de a pierde une prieten, asa cum spunea prietenul meu pierdut "Traiesti clipa si lasa ani sa treaca si atunci bucuria iti va fi mai mare" Manu

Poate asa trebuie sa traim cu totii si sunt convins ca si prietenul vostru a facut-o.

Dumnezeu sa-l odihneasca

Sincer am ramas socat cand am aflat, nu-mi venea sa cred.Am pedalat la cateva ture cu el, era un om deosebit,linistit.Pacat ca am aflat asa tarziu.Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa ii ierte pacatele!!!!!