VGeorge

Lista tepari

Recommended Posts

M-am gandit sa facem o lista cu oamenii cu tepe.Deci, daca ai fost pacalit de cineva in sectiunea bazar, poti sa iti descarcti nervii aici.

Fiecare, sa scrie numele, adresa, numar de telefon, adresa de mail a respectivului pt a nu mai pati si altii din noi la fel.

P.S. Incercati fara offtopicuri.

Chirita Dan , str Baciului , Bloc 56 , sc B , ap 37 . nr 1 , Ploiesti / Prahova

plepla sau dannnn se intituleaza pe forum

0734388242

respectivul domn a binevoit sa imi ceara sa ii trimit o pereche de pantofi.am vb la tel,m-a asigurat ca e in drum spre posta si la vreo saptamana mi-a venit coletul inapoi.

l-am sunat sa vad daca a avut vreo problema din cauza careia nu a putut ridica coletul si tot ce mi-a putut spune e ca am gresit nr de tel

Adrian Bumbul, din Constanta. Are (avea) userul Shifonier. Mi-a spus despre niste echipament ca este nou si respectiv nepurtat iar cand l-am ridicat de la posta am constatat ca bluza (noua) era putreda (este destramata pe toata lungimea) iar tricoul (nepurtat) era murdar iar eticheta era decolorata de cat fusese de purtat.

username: alessyo, al3ssyo, alextzutu90

ym: al3ssyo@yahoo.com, alextzutu@yahoo.com

nume real: Tutuiu Alexandru-Ion,

adresa: str. Mocanilor, nr. 1, bl. 52, sc. A, ap. 14, loc. Ploiesti, jud. Prahova

am cumparat de la el un combinezon, care era descris ca fiind marimea M, insa cand am ridicat coletul de la posta, am descoperit faptul ca era XL

cand i-am scris ulterior sa rezolvam aceasta, problema, nici macar nu a recunoscut faptul ca mi-a vandut mie vreun echipament

omul a mai dat tepe si altora, vezi aici: http://www.ciclism.ro/forums/f6/colet-tinut-posta-6302/

Bai EDI nu sunt Chirita Dan , da , nu e nici o teapa , a fost prima data cand mi s-a intamplat chestia sa nu il mai ridic pt k nu am mai avut bani si au intervenit alte probleme in rest am mai comandat si nu am dat teapa la nimeni asa cum zici tu , asa k vedeti de treaba ta si de toalele tale am mai luat de la tine un echimpament si l-am ridicat asa k nu mai vorbi prostii

sunt chirita dan scz am gresit eu acolo

asa k nu te mai agita atata pt pantofii tai pe care nu i-am ridicat , cred k nu stii ce inseamna aia teapa

Edited by maus

Da ba Edi, cum palaria mea iti permiti sa-l faci pe (mIRC-)dannnn aciulea de fata "tepar"?

Doar pt ca nu a ridicat un amarat de colet cu niste pantofi amarati acolo in el?

Si ca nu a raspuns la telefon cand l-ai intrebat cum e cu coletul?

Pai asta e teapa? Daca vrei sa vezi teapa adevarata, s-o vezi pe aia cu Loganurile de politie la 70.000 de euro bucata. Ce parere ai?

Asa ca te rog frumos revizuieste-ti atitudinea fata de onorabilul dannnnnn, ca uite ce spume face pe aici

Pai daca minti un om si ii zici "nu am vorbit cu tine de 3 ori saptamana trecuta" ce inseamna?

Daca iti ceri scuze fa-o cum trebuie. Tu ai lasat de inteles ca tot edi e vinovat deoarece e prea chitibusar.

nu am zis k e vinovat , imi recunosc vina asta e , acum nu mai pot da timpul inapoi sa rezolv problema , repet nu am putut sa il ridic , nu inseamna k sunt tepar , a fost greseala mea , asta e

da...insa nu ai vazut ce spume face prin mesaj privat.

Nu contest ca oricand poate aparea o problema insurmontabila care sa faca pe cineva sa isi calce cuvantul,insa lipsa de bun simt(manifestata prin asigurarea ca e in drum spre posta, prin a-mi spune ca am gresit nr de telefon cand am incercat sa il sun ,prin tupeul cu care incearca sa imi demonstreze ca are dreptate si in ultima instanta cu modul sau de exprimare) nu are nicio scuza.

chiar,pentru ce ma tot agit atat din cauza a 20 de lei amarati?!

Eu am trimis la dannn Chirita Dan doua colete de doua ori si de valoare mare si nu am avut probleme cu el.

Chirita Dan , str Baciului , Bloc 56 , sc B , ap 37 . nr 1 , Ploiesti / Prahova

plepla sau dannnn se intituleaza pe forum

0734388242

respectivul domn a binevoit sa imi ceara sa ii trimit o pereche de pantofi.am vb la tel,m-a asigurat ca e in drum spre posta si la vreo saptamana mi-a venit coletul inapoi.

l-am sunat sa vad daca a avut vreo problema din cauza careia nu a putut ridica coletul si tot ce mi-a putut spune e ca am gresit nr de tel

Eu i-am trimis lui Chirita Dan recent si nu am avut probleme. A ridicat pachetul.

Alt tepar:

Dan Cazmir - Timisoara

Faimosul reclamat de atatea ori pe alte forumuri m-a tepuit si pe mine. Ei bine doar cu transportul coletului, adica vreo 20 de lei in total, pentru ca nu a binevoit sa ridice coletul in 10 zile de la posta.

Asta dupa ce am vb cu el pe messenger si ne-am inteles ce piese vrea si tot. Am pus cu ramburs deci nu am ramas fara piese. In schimb am stat inutil de 2 ori la cozile interminabile de la posta pentru ca asa-zis-ul biker nu are bani sau nu binevoieste sa ridice coletele.

Daca il stie cineva din TM rog sa ii dea un sut in fund din partea mea, pentru drumurile facute si banii aruncati degeaba.

Iar asa ca sfat, nu faceti pe viitor afaceri cu el, decat in cazul unei plati in avans.

Vlad

Alt tepar:

NECUREAC BOGDAN, HEROINA (pe forum): I-am pus niste produse, i-am facut discount destul de maricel, m-am inteles cu el, mi-a spus ca va ridica pachetul, asta a comandat la anuntul meu:

Comment Date: 29 November 2009 am comandat

1. Bluza (geaca) groasa de iarna CRANE, material windstopper, marimea S, NOUA, 110 RON.

4. Geaca groasa de iarna CRANE, marimea S, NOUA, 90 RON..

26. Pantaloni lungi CRANE, material windstopper & lycra, burete CooLMaX, marimea S, NOI, 120 RON..

63.Tricou NIKE, marimea M, NOU, 65 RON..

3. Pantaloni scurti BIKEPROFI, marimea S-M, NOI, 60 RON.

Comment Date: 29 November 2009 omand si asta

2. Vesta CRANE, marimea S, NOUA, 55 RON..

Bineinteles ca i-am pus coletul posta a doua zi, luni, pe data de 30 noiembrie. L-am rugat de nenumarate ori sa ridice coletul sau macar sa-mi spuna ce are de gand sa faca, mi-a dat ignore/offline pe id-ul meu, i-am dat add de pe alt id, si a zis ca va ridica. Ieri mi-a ajuns coletul inapoi. Aveti grija sa nu faceti afaceri cu astfel de persoane.

Sunt un tepar.

Recunosc, nu am ridicat un colet de la Lili si nu pot sa il ridic (coletul este pe adresa de bucuresti de camin iar eu sunt acum in pitesti).

Imi asum greseala si sunt gata sa suport orice pedeapsa.

Sunt un tepar.

Recunosc, nu am ridicat un colet de la Lili si nu pot sa il ridic (coletul este pe adresa de bucuresti de camin iar eu sunt acum in pitesti).

Imi asum greseala si sunt gata sa suport orice pedeapsa.

Salutare,

Bine ca aici ai putut sa scri, dar nu ai putut sa-mi raspunzi la pm sau la sms. Asa doar, sa stiu si eu ce s-a intamplat.

Pachetul l-am trimis in 11.12 si ai luat vacanta in 18.12.

Asta e...

L-ai trimi pe 11 dar depinde la ce ora.S-ar piutea ca pachetul sa fi plecat luni.Nu am luat vacanta pe 18 ci mai devreme,pe 16, dar asta nu are nici o legatura.

Initial a fost vorba ca il trimiti pe 8.12 si eu luni 14.12 am fost la posta si nu am primit nimic.Cand am ajuns acasa am vazut mesaj ca l-ai trimis tocmai vineri.

Nu mai conteaza.Dami un cont pe mp si spunemi cat te-a costat toata chestia asta sa iti pun banii.

@Drysna nu se poate duce altcineva in locul meu sa ridice coletul, decat daca are acelasi domiciliu ca si mine si cum colegii de camera sunt si ei plecati nu are cine sa il ridice.

Da,a plecat sigur pe 11, ca m-am interesat.

Si ti-am zis de ce nu l-am pus pe 8, de ce trebuie sa aduci vorba despre asta dupa ce ti-am explicat?

Pt ca nu-mi era clara adresa, si nedand de tine in ziua aceea, n-am putut sa-l pun. Apoi pe 9 am plecat.

Ce e asa greu de inteles ca am fost plecata din oras si in prima zi cand m-am intors l-am pus la posta?

Nu trebuie sa-mi dai nimic, asta e riscul cand vinzi ceva pe net, se merge pe incredere.

Nu vreau sa mai continuam discutia , e inutil.

Numa bine si sarbatori fericite tuturor.

Daca cel care a gresit vrea cu adevarat sa-si repare greseala nu-i nici o problema :-? se poate. Ridici coletul cand ai timp si suporti taxele de magazie, sau daca a fost trimis inapoi la expeditor, acesta il mai pune odata la posta pe adresa corecta (sau cea unde te v-a gasi) la pret initial + taxe de transport si ce s-a mai platit acolo si gata! Achiti toata suma si v-ati impacat :P

Edited by Mr Pit

Si eu zic ca a fost o simpla neantelegere,VGeorge e baiat de cuvant.

Daca cel care a gresit vrea cu adevarat sa-si repare greseala nu-i nici o problema :-? se poate. Ridici coletul cand ai timp si suporti taxele de magazie, sau daca a fost trimis inapoi la expeditor, acesta il mai pune odata la posta pe adresa corecta (sau cea unde te v-a gasi) la pret initial + taxe de transport si ce s-a mai platit acolo si gata! Achiti toata suma si v-ai impacat :P

Ca sa dea dovada de buna-credinta, trebuie sa trimita banii in avans + taxele platite pana acum (transport dus + magazinaj + transport intors + mandat).

Am patit o chestie asemanatoare.

Am trimis un colet unei persoane de pe forum, si dupa un timp coletul mi-a venit inapoi. Destinatarul mi-a spus ca nu a primit nici un aviz de la Posta. I-am retrimis coletul si a doua oara l-a primit. Dar am platit taxele postale de doua ori. Vinovat - Posta Romana. Am lucrat 6 ani la ei si stiu cum stau lucrurile.

• Upvote 1

Am patit o chestie asemanatoare.

Am trimis un colet unei persoane de pe forum, si dupa un timp coletul mi-a venit inapoi. Destinatarul mi-a spus ca nu a primit nici un aviz de la Posta. I-am retrimis coletul si a doua oara l-a primit. Dar am platit taxele postale de doua ori. Vinovat - Posta Romana. Am lucrat 6 ani la ei si stiu cum stau lucrurile.

La manusile ce mi le-ai trimis mi-a sosit avizarea in data de 28.12 desi eu deja le ridicasem de la posta in 21.12.

Asta este posta!!!

Eu nu ma duc nicodata cu aviz, o sun pe tanti la posta de care apartin si o intreb daca am primit colet pe numele meu, cand ies de la job tot intru pe la posta direct fara sa trec pe acasa dupa aviz, si am cam avut cate 2-3 colete pe luna in ultima vreme.