razvan69

Campionatele Mondiale de la Mendrisio

Recommended Posts

Off:topic ma scuzati ca nu scriu pe threadul cu pcm dar vad k acolo nu scrie nimeni asa ca vreau sa va spun ceva.cand vreau sa intru in pcm 2007 imi spune ceva protection system iar acolo zice ceva despre un serial number pe care efectiv nul gasesc daca ma puteti ajuta va rog raspundeti-mi.

Romain Sicard a castigat la U23,urmat de columbianul Carlos Alberto Betancourt si de rusul Egor Silin.

Cred ca baiatul asta este capabil sa confirme si la profesionisti si sa se bata la clasamentul general in cursele pe etape,spre deosebire de toate fostele sperante ale francezilor care au ajuns sa se omoare zi de zi ca sa castige o etapa.

Si rusul da semne ca este cea mai mare promisiune de all-rounder de la Menchov si Karpets incoace.

Sicard este luat de Euskaltel pentru 2010 iar Silin de Katusha.

Ha, cat ma bucur ca n-a castigat Armstrong la feminin.

Cat despre cursa masculina, inca imi pun sperantele in Cancellara.

Am vazut cursa pe internet si Romain Sicard mi-a lasat o impresie buna! Daca nu ma insel, este castigatorul din Tour de l'Avenir. Sunt curios insa ce va face la Euskaltel, o echipa totusi modesta.

Desi vad ca e si la pariuri in primii 3,parca tot nu il vad pe Cancellara sa faca ceva. Mai degraba i se potriveste lui Michael Albasini.

S-ar putea sa ma insel rau de tot,dar asta e.

Nici la spanioli nu vad ce cauta Freire printre lideri,cand mai ai in echipa oameni precum Purito Rodriguez,care sunt in elementul lor pe catarari cu pante ridicate.

Kolobnev mi se pare un pericol,este anonim mare parte din sezon si explodeaza exact la CM sau JO.

Astept sa vad de ce mai e in stare Jose Rujano,care a cam facut legea prin cursele din America de Sud anul asta.

Si sa termin cu unul cu cota probabil 300,Przemyslaw Niemiec.^:)^

A cam luat-o razna cursa inca de acum,cu oameni destul de buni prin evadari.

A. Shleck a abandonat!De asta nu il vad in grupul favoritilor:(

Pe cine mizati?eu zic ca cunego va castiga...in orice caz,merg pe italieni.

Alta stire:F. Shleck este bine,isi va incepe recuperarea...<:-P

Ballan nu mai poate.

Cancellara pentru victorie! Daca ajunge in varful ultimei catarari impreuna cu favoritii, castiga.

Cel mai tare scenariu ar fi Vinokourov campion mondial.

ce baiat cadel... .S-a abuzat prea mult de cancellara,valverde si sanchez dupa ce ca castiga mari tururi cu ajutorul coechipierilor si aici stau doar in fundul lui cancellara.urasc spaniolii!!! ^:)^

Mie tot nu imi vine sa cred cine a castigat. A fost o cursa extrem de slaba din partea favoritilor, dezamagitoare as putea sa spun. Cadel Evans campion mondial??? Din punctul meu de vedere este o gluma editia de anul acesta. Desi oameni puternici, nici macar Kolobnev si Rodriguez nu aveau ce cauta pe podum. Cunego, Valverde, Sanchez, Cancellara, Ballan... Oamenii astia trebuiau sa se bata pentru victorie. La cum a plecat Cadel si cum a atacat, el care nu a facut asta niciodata, ma face sa imi pun intrebari, cu atat mai mult cu cat a fost o curza de o zi, cu un traseu asemanator cu cel al unei clasice. Rusinoasa si atitudinea echipelor mari, care nu au stiut cum sa controleze cursa la final si i-au dat victoria pe tava unui Cadel care nici nu a stiut sa se bucure de ea la final.

Exact, ma bucur nespus ca n-au castigat mai nimic spaniolii si italienii, ca n-au facut nimic. Bine bine, trena aia scurta dusa de Basso si care mai era n-a fost nimic, iar spaniolii numai au stat dupa Cancellara. Imi pare rau ca Breschel nu mai avea picioare la final, daca mai erau prin acel grup Arvesen si Andy Schleck, cred ca ar fi tras pentru Cancellara macar putin.

Oricum, dupa atatea locuri 2 si ghinioane, merita si Cadel ceva. Bravo Cadel!

Care era al treilea om de la Saxo, in acel grup, totusi?

Cat despre favoriti, Ballan si Cancellara s-au consumat devreme, Valverde si Sanchez au asteptat iar Cunego obosise si el.

mda se pare ca virgula Cadel Evans poate si sa atace ^:)^

frumoasa cursa in general, spaniolii au stat sa se odihneasca in spatele plutonului toata cursa si au clacat la final ^:)^

desi nu-mi place deloc Cadel, il felicit pentru aceasta victorie

Mie tot nu imi vine sa cred cine a castigat. A fost o cursa extrem de slaba din partea favoritilor, dezamagitoare as putea sa spun. Cadel Evans campion mondial??? Din punctul meu de vedere este o gluma editia de anul acesta. Desi oameni puternici, nici macar Kolobnev si Rodriguez nu aveau ce cauta pe podum. Cunego, Valverde, Sanchez, Cancellara, Ballan... Oamenii astia trebuiau sa se bata pentru victorie. La cum a plecat Cadel si cum a atacat, el care nu a facut asta niciodata, ma face sa imi pun intrebari, cu atat mai mult cu cat a fost o curza de o zi, cu un traseu asemanator cu cel al unei clasice. Rusinoasa si atitudinea echipelor mari, care nu au stiut cum sa controleze cursa la final si i-au dat victoria pe tava unui Cadel care nici nu a stiut sa se bucure de ea la final.

ooo cu nervii ca nu ne ataca rusii ^:)^ .Da-i naibii de italieni si spanioli ca prea au castigat in ultimii ani.

Nu sunt nervos, doar mi se pare dezamagitor, repet. Si nu sunt fan italieni sau spanioli, dar macar un Cancellara, Gilbert sau Breschel puteau veni acolo sus, nu Cadel, pentru care si aceasta victorie este exceptia care confirma regula ca nu e capabil de mari succese, ci doar norocoase, pentru ca asa au fost, daca stam si ne gandim ca restul s-au supravegheat reciproc.

Guest davay

Bravo lui.....noroc sau nenoroc a castigat cursa......

PS: A mai castigat vreuna pana acum:)):o:))?

Deci WOW!-UN-FUCKIN-BELIEVABLE!

Finalul de azi e cel putin de pus in rama,de la accelerarea lui Cancellara la tupeul innascut a lui Vino la victoria absolut surprinzatoare a lui Cadel.Recunosc,ma bucur ca italienii si mai ales spaniolii si-au luat plasa,era o victorie previzibila si cam seaca asa.Insa in felu asta,a fost ceva demential.

Ma mai bucura faptul ca Vino a ramas acelasi ciclist extraordinar care nu sta prea mult pe ganduri cand vine vorba de atac.La anul o sa vina iar victoriile.

Cat despre Cadel...Chapeau!

Victorie entuziasmata a lui Cadel Evans, victorie care echilibreaza oarecum pierderea Vueltei din cauza acelui ghinion teribil... De cand asteptam o mare victorie pentru Cadel si iata ca ea a venit tocmai cand ne-am asteptata mai putin...

Nu se poate spune ca e o victorie norocoasa si ca urmare a unei atitudini gresite a marilor echipe. O fi si asta dar e clar ca niciunul din ceilalti nu l-au putut urma pe Cadel atunci cand a atacat... deci e o victorie pe deplin meritata parerea mea.

Ma intreb oare cum a putut Cadel sa plece ca din tun pe acea catarare parca l-am revazut pe Contador la Arcalis sau verbier.Extraordinar bravo Cadel,meriti si tu ceva.