Guest

Oetztaler Road Maraton 238km/5500hm Soelden Austria

Recommended Posts

Posibil sa nu se fi inscris foarte multi si atunci "tragerea" a fost mai mult de forma! Rezervati cazarea din timp!

@ Gigi: imediat cum se incalzeste ma prezint in zona la antrenamente!

Stai linistit, ca s-au inscris dinnou cu mult peste numarul de 4000 de locuri, alta e explicatia: zarurile au fost masluite. Ca in 2009, si 2010, toti (90%) dintre cei din "zona emergenta" au fost admisi (uita-te si la unguri, slovaci, polonezi, cehi...)

Un bun prieten din Germania n-a prins loc, de exemplu.

13 romani, din care majoritatea sunt din zona cu muntele la 2 pasi (ex. 6 brasoveni, 2 sibieni, 2 hunedoreni, etc..). O sa fie interesant, Sunt inca in perioada in care citesc si ma documentez (inclusiv impresiile din acest topic), este devreme sa vorbim despre target-uri si asteptari.

Succes tuturor! O sa fie fain sa mergeti in asa gasca de romani.

Anul acesta am ales altceva, dar va spun ca merita fiecare banut cheltuit. O zona excelenta de mers si vizitat si o competitie extraordinara!

Sa vedem cum o sa iasa tragerea la sorti :) Oricum concediul principal o sa fie prin alta parte si fara bicla :( , dar daca sansa o sa fie de partea mea o sa fac eu cumva sa ma duc si la Solden :D

Anul trecut a fost ok vremea, rece, si ploaie doar pe final. O sa va placa foarte mult! Spor la pregatiri si rezervati cazarea deja, si luati-va mai multe zile de concediu, deoarece aveti ce face (urca) in zona.

Salut, am auzit de la cineva  ca ar exista un concurs in Austria, un fel de duatlon/triatlon, cica trebuie sa cobori pe schiuri pe o partie la baza sa schimbi cu bicicleta si alergare (cine mi-a povestit nu prea cunoaste, din aceasta cauza si descrierea defectuasa) cunoasteti vre-un astfel de concurs sau mai bn zis exista? am cautat ceva pe net si nu am gasit nimica :(

S-ar putea sa fie asta cursa: http://www.riseandfall.at/de/. Am descoperit-o ieri, intamplator, intr-o revista, in timp ce o puneam pe foc. Este un concurs-stafeta pe echipe, cu 4 probe: ski de tura, parapanta, mtb si ski alpin/snowboard. Acum 10 zile a avut loc editia de anul asta, asa ca amatorii mai trebuie sa astepte un an  :- .