Guest

Oetztaler Road Maraton 238km/5500hm Soelden Austria

Recommended Posts

Si a fost ziua cea mare!

Asteptam impresii de la fata locului de la baietii, dupa ce se odihnesc putin. Pe site-ul competitiei este trecut Marius la rezultate, ceilalti inca nu au aparut pe site sau inca nu au ajuns ...

Bravo baieti! Spuneti-ne cum a fost!

in primul rand vreu sa va multumesc din partea toti participantiilor de la ötzi pentru urariile de succes si vreme buna :X

"Pe site-ul competitiei este trecut Marius la rezultate, ceilalti inca nu au aparut pe site sau inca nu au ajuns ... "

toti am ajuns cu bine la destinatie :(

Sunt trecuti toti. Interesant in cazul lui Marius este locul pe care s-a clasat:666-devil number :twisted:

Banuiam eu ca e "dracu gol"..., acum stiu sigur :!:

Flicitari tuturor.

ce rau esti Gabirel .... erau doua clasamente .. si tu l-ai ales exact pe cel care nu trebuia. uffff ... putin respect pentru campioni MARIUS, OVIDIU (de Gabee si Gunnar nu stiu nimik - dar sunt si ei niste campioni).

Tu Gabirel cu ce loc te mai lauzi? sau macar spune-ne ce varfuri ai mai cucerit? sa nu zici varful patului :X

De ce sunt rau? pentru ca am spus adevarul? 666 este locul ocupat in categoria la care a participat. Il respect foarte mult pe Marius, impunsaturile tale nu-si au nu-si au rostul muti. Te iei de mine dar nu prea te vede lumea pe sosea. :D

Guest

gabriele taica, tu daca ai fi vazut de jos ultima urcare(care nu are mai putin de 1800 dife denivel si 30km urcare permanenta in rampe de 16%) ai fi facut colaps instantaneu....am zis ca nu scriu inca nimic pana cand nu ajung si ovi si mauzu inapoi din austria.....dar ca sa opresc spiritele...

-gunnar a reusit intr-adevar timpul dorit (si de mine) . 9ore13min

-mauzu a inceput linistit si a terminat linistit(respect), pe ultima coborare in timp ce io ma chinuiam sa nu vomit in timpul vijeliei, el mia luat 12minute.

-ovidiu a trecut cei 238km cu raportul de 39-27 (cu acest raport, eu nu treceam in acele conditii ultimul munte, tot respectul)

-eu dupa cele 6ore jumate de vijelie in fatza pana la poalelel ultimei urcari, mi-am luat vacantza :D , fiindca am fost complet(dar complet gol), si dupa un defect in a treia urcare, unde am parcat lantul intre pinioane si spitze :evil:, 15minute am stat acolo cu mainile pe lantz sa-l scot, in aplauzele celor ce ma priveau. La plecare imi striga o tantiii, si acum ai un timp "excelent". Mda.... Ultima urcare, numa eu stiu cum am trecut-o(insa prinderea la cleantza sau abandonul nu erau admise)

felicitari tuturor si respecte. nu cred ca s-a incins nici un spirit. toti care au urcat macar un transfagarasan la viata lor isi inchipuie ce greu trebuie sa fi fost. faptul ca cineva arata locurile pe care ati terminat nu ar trebui sa va supere. intr-adevar 2500 nu pare un loc memorabil, totusi au fost 4500 de participanti. sa fiti mandri ca ati terminat. e o performanta. nu putem in romania sa avem antrenamentul austriecilor sau italienilor.

@ gabee - tu ce raport aveai? erai pe placa de 34?

Guest

io am folosit 50-34 / 11-26......un raport excelent, in caz ca nu esti lesinat..... :D

A fost cea mai grea incercare din viata mea.

Am ajuns la baza ultimei catarari in timp bun dar terminat. Am avut nevoie de 4 ore si 23 de minute ca sa parcurg cei 22 de km ai ultimei catarari.

Angrenajul nu este o scuza. Sunt fericit ca am terminat.

Poate ca esxista ciclisti mai buni, poate ca exista ciclisti mai slabi, SUnt sigur insa ca Maus, gabee si Gunnar au participat la cursa aceasta ca sa isi testeze propriile limite.

Cu exceptia celor din primul pluton absolut toti participantii la Oetztaler Maraton aveau ca scop terminarea cursei.

Am vazut cupluri care se ajutau (cat de fericita trebuie sa fie o casnicie in care cineva impartaseste cu tine o asemenea pasiune).

Am vazut participanti de 60 de ani care au trecut linia de sosire.

Nimeni nu cauta victoria...victoria a fost trecerea liniei de sosire.

• Upvote 1

Mi se pare o realizare extraordinara pentru toti cei care au participat si in special, cei care au terminat.

Respekt! Imagine postată

poate la anul o sa fim 6 sau 10 :oops: ... dar pentru asta trebuie sa ne gasim la baza Transului macar vreo 20 8)

Sincere felicitari celor patru participanti, asemenea experiente fac sarea si piperul vietii de biker

Sunt convins ca multora din tara le-ar prinde bine sa vada pe viu cum este organizat un asemenea concurs.

gunnar, maus, gabee, Ovidiu Gluckwunsche! Congratulazioni! Congatulations! Felicitari!

238 de kilometri pe orizontala si inca vreo cinci pe verticala sunt niste cifre mai mult decat impresionante.

Ca sa inchei un astfel de traseu, inafara de bicicleta si picioare bune cred ca este nevoie si de o vointa de fier si s-ar parea ca voi le-ati avut pe toate.

Daca mai aveti sa ne impartasiti impresii si imagini noi le asteptam cu interes.

gabee, super povestea. mi s-a facut frica numai cand am citit. cine stie, dupa 1 an 2 de antrenamente o sa ajung si eu pe acolo

Sper ca prin efortul depus spiritul vostru sa inteleaga ca nu mai un nebun poate sa accepte astfel de provocare.Ma bucur ca inca sunt nebuni ca si mine.Felicitarile mele si refacere usoara.

Felicitari baieti, sper ca o data cu anii vor fi cat mai multi ciclisti romani la linia de start. :D