jakabtibi

25.10.2009 - Alpinsport MTB Marathon - Sf. Gheorghe

Recommended Posts

Ah, credeam că te referi la coborârea finală (care pare mai abruptă pe profilul turei scurte).

Ai dreptate, conform profilului tura scurtă are o coborâre de 2.75 km cu pantă medie un pic peste 10%. Există 500m cu pantă medie de 15% (la mijloc) şi spre sfârşit sunt 500m cu aproape 20% pantă.

Imagine postată

În schimb prima coborâre de pe tura lunga are pantă medie sub 4% (pe 12 km), cu două segmente lungi cu pantă de 5-6%.

Coborarea aceea e foarte faina,pe la final sunt niste santuri(spalate de apa de ploaie)Trebuie sa fii atent,sa adaptezi viteza la nivelul tau de pregatire...si dai la vale sa mearga ;-)))))

Sunt curios... Bucurestenii mai sunt interesati de acest concurs sau sunt interesati de ture prin Cernica ?

Pe la sfarsitul saptamanii ar trebui sa cautam cazare pentru cei care sunteti hotarati sa mergeti la Sf. Gheorghe.

Am pus programul pt cei interesati la sectiunea "despre"!

La concurs va fi posibila si descarcarea traseului de pe un calculator Asa veti avea traseul cu voi!

Noi vom fii pe traseu cred toata saptamana!Eu personal voi incepe construirea bazei deja vineri seara sau sambata de la prima ora!Ca totul sa fie OK pt cei care vin deja sambata sa se inscrie!

Pai, sa incepem lista ! Startul este la 10.00.

Ne cazam doar sambata seara ? Daca exista amatori, iar preturile (si conditiile) ar fi bune, eu as pleca de vineri, la pranz.

Cazare sambata seara:

1. OmBun

2. Corrado

3. Bogdana

4. ...

5. ...

Cazare vineri + sambata:

1. ...

2. ...

Ar fi frumos sîmbăta să băgăm Cernica şi duminica Sf. Gheorghe, nu?

Cazare sambata seara:

1. OmBun

2. Corrado

3. Bogdana

4. Niji

5. Dan

6. ...

7. ...

Cazare vineri + sambata:

1. ...

2. ...

Eu zic pas la cazare aici (sunt vreo 60 km de la mine) asa ca nu are rost,o sa vin in dimineata concursului. Inca nu m-am hotarat daca merg la tura scurta sau la cea lunga.

Ar fi frumos sîmbăta să băgăm Cernica şi duminica Sf. Gheorghe, nu?

Si eu sunt de acord cu acesta propunere. Sambata Cernica si duminica Sf GHeorghe. asa ca lista se mai completeaza cu mine.

Cazare sambata seara:

1. OmBun

2. Corrado

3. Bogdana

4. Niji

5. Dan

6. Stefanalex60...

7. ...

aoleu...cei din Bucuresti,fara suparare,dar faceti praf si topicul asta ca pe cel de la Tusnad cu pregatirile,cu cine vine,cine nu,cand il luam pe x,daca sunt ursi,daca vin sa ne atace,sau ii atacm noi,etc...deci pe bune faceti un thread special unde sa va planuiti cati si care va strangeti pt a merge la concursuri.Lasati omanenii sa vada chestii legate strict de concurs.

Nu ne deranjeaza sa folosim acest topic. La grupul nostru, grosul este din Bucuresti, dar au fost alaturi de noi oameni din Resita, Iasi, Predeal... Este greu pentru cineva care vine singur sa-si gaseasca un partener de camera. Iar sa plateasca o camera single, deja e lux ! Scopul principal este de a socializa. Nu numai inainte de start si dupa finish. Dupa cum vezi, scopul a fost atins.

Vexy, te trec pe lista ? :)

Eu zic sa fie trecuti toti cei care sunt inscrisi pe site-ul concursului :)

Hai să fim răutăcioși, că și așa viața e prea frumoasă, nu?

Organizarea plecării la un maraton, are legătură cu acel maraton, în concluzie nu are cum să fie offtopic. Pe lîngă acest lucru, mulți sînt tentați să participe la concurs în funcție de cine vine. Dacă spune x, y că vine la maraton, cu siguranță va fi tentat și un z (așa s-a întîmplat pe topicul tușnad).

Hai să fim un pic mai toleranți și buni. :)

(PS: partea cu ”urșii” de la tușnad era o glumă. Parcă nu era interzisă gluma pe ciclism.ro)

daca vine Niji vin si eu [-O<. de cand tot vreau sa o strang in brate :">

DA dar ea nu vine niciodata singura ,mereu are vreo doua garzi de corp pe langa ea.:D

De cand vreau sa te vad cu ochiul vanat....:Dhttp://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/53.gif

Off, cata grija are nasu de fin. Desi nici eu nu m-as supara daca l-as vedea cu ochiu vanat din motive din astea

Fliper ,deci vii si tu la Sf Gheorghe? Macar sa faci poze si sa mananci ceva ...:P

Meeei....o singura fata posteaza pe aici si hop gata si voi "val-virtej" :))

Succes !

Stie cineva cum se poate afla vremea in zona aia ? nu pot sa localizez cu nimic nici pentru maine (... dar pentru zilele 24-26 oct)

multumesc :))

Stie cineva cum se poate afla vremea in zona aia ? nu pot sa localizez cu nimic nici pentru maine (... dar pentru zilele 24-26 oct)

multumesc :))

Cauta Brasovul. Stam foarte aproape de ea.

Guest
This topic is now closed to further replies.