jakabtibi

25.10.2009 - Alpinsport MTB Marathon - Sf. Gheorghe

Recommended Posts

Maratonul de la Bucuresti nu se mai tine anul asta.

CORECT: Maratonul de la Bucuresti nu se mai tine NICI anul asta ! :)) ;) :))

M-am inscris si eu. Probabil voi fi prezent... daca nu vine Iasiul cu o oferta mai buna. :)

Din pacate, observ ca site-ul este in lucru, inca. Asteptam definitivarea site-ului, ca sa ne dovediti grija pentru organizare. Poate aranjati ceva si cu vremea. :)

Pentru cei care intentioneaza sa mearga: dupa data 15, incepem sa facem liste pentru cazare / deplasare ?

PS - De ce mi se pare ca traseul de 50 este mai usor decat cel de 28 ? Asteptam diferentele de traseu.

Edited by ombun

Nu sunt astea ?

: traseu

Traseul scurt are 2 urcari care sunt jumate 2%, inca jumate 4-5% (mai mult la sfarsitul primeia).

Cel lung pare sa aiba urcari mai abrupte si coborari mai line.

Ochiometric.

Sunt in încurcătură : în acelaşi timp cu maratonul de la Sf.Ghe. are loc C.N.de Ciclocros în Poiana Bv.-la care sunt prezent an de an incepând din 1977 , acum bine-nţeles la "veterinari"-peste35 ani.

Incă sunt în cumpănă: să merg în Poiană pt.a alerga 6km(2ture) si să revăd vechea gardă a ciclismului românesc sau să vin la maraton ca să mai întineresc-căci asta simt se când m-am apucat de MTB.

Eu iti recomand sa mergi la Sf. Ghe.

Vechea garda a ciclsimului romanesc nu exista si concursurile organizate de federatie sunt jalnice.

Cred ca merita sa participati la competitia organizata de Alpinsport si numai pentru a sustine o cursa privata la care organizatorul pune mult suflet.

@csuribacsi

Maratonul de la Bucuresti nu se mai organizeaza in aceasta toamna din motive obiective(aprobari care nu au fost obtinute, efort organizatoric, lipsa de timp).

Mult succes cu organizarea maratonului tau.

ajutatima cum sal incarc nu reusesc

sau cel mai simplu cine are nevoie sami trimiata in PM emailul sil trimit direct

:) Era sa fac infarct cand am vazut diferenta de nivel: 2460... ft :) :)

Unităţile de măsură se schimbă din dreapta sus, la „Units” (chiar lângă „Language”); varianta implicită pare a fi mile şi picioare. Cred că se memorează în ceva cookie pentru că data viitoare ţine mine.

La rută nu găsesc vreo astfel de setare. Poate-mi scapă mie ceva.

Va urez muuuuult succes.Traseul pare frumos,si imi doresc sa aveti cit mai multi rideri.

P.T. Organizatorii: sa va asteptati la multa lume si sa nu uitati ca cei care vor fi acolo vor fi pentru concurs....adica pentru voi indirect.Sa aveti grija de ei,ca sigur la anul pe linga ei vor mai venii si alti prieteni...:)

Exista o deviza in comert/turism care spune asa (sper sa nu gresesc) : "Clientul nostru/stapanul nostru".

Va tin pumnii tururor,si va urez vreme buna,si atmosfera deosebita!!

MUltumim Dan! Sigur ca da!

Concurentii sunt prieteni nostrii, si noi avem grija de prieteni.Asistenta medicala Doamne fereste pt orice eventualitate este asigurata de un medic si o ambulanta si de Salvamont Covasna !Fiind o yona unde telefoanele vor merge cand vor ei va exista si o monitoriyare continua a traseului prin echipaje mobile.Vor exista puncte de alimentare CP si toti concurentii vor fii sub ocjiul organiyatorilor!

Singurul lucru unde nu putem sa gresim este vremea (ca nu depinde de noi).

Speram sa nu gresim deloc !

legat de promovarea in mass-media si nu numai, folositi cu incredere listele de mailuri pe care vi le-am dat in una din paginile din urma. daca mai vreti, le voi mai completa, dar imi va lua ceva timp.

Eu iti recomand sa mergi la Sf. Ghe.

Vechea garda a ciclsimului romanesc nu exista si concursurile organizate de federatie sunt jalnice.

Cred ca merita sa participati la competitia organizata de Alpinsport si numai pentru a sustine o cursa privata la care organizatorul pune mult suflet.

@csuribacsi

Maratonul de la Bucuresti nu se mai organizeaza in aceasta toamna din motive obiective(aprobari care nu au fost obtinute, efort organizatoric, lipsa de timp).

Mult succes cu organizarea maratonului tau.

Are dreptate Ovidiu in legatura cu competitiile organizate de federatie,sunt super jalnice,nu cred ca vreau sa-mi dau drumul la "gura".

Lasati federatia!Nu merita efortul la toate sporturile federatiile sunt la fel de moda veche!Nu ei sunt problema!Noi suntem prea pretentiosi in legatura cu concursurile sportive!Mai astamparativa!

Lasati federatia!Nu merita efortul la toate sporturile federatiile sunt la fel de moda veche!Nu ei sunt problema!Noi suntem prea pretentiosi in legatura cu concursurile sportive!Mai astamparativa!

Corect,sunt prea frumoase competitiile private ca sa ne doara capul cu cele de federatie.

sunt totusi si 2 concursuri de mtb xc pe 22 si 23 (organizate de cibo) pe traseul de ciclocros,pentru cine vrea sa se incalzeasca pentru maraton.

:P Nu-ti face griji. Totul va fi in regula.

mi se pare mie sau traseul hobby e ceva mai abrupt pe coborare?

Cred că e vorba doar de scale diferite la care sunt reprezentate cele două profile. În ambele cazuri se coboară de la 900 şi ceva la 600 şi ceva (metri altitudine), în vreo 5 km.

Dincolo de asta din ce se vede pe hartă (maraton, hobby) precum şi la bikemap (maraton, hobby) traseul de la CP04 încolo e comun.

Edited by egox

Draga "bstoned" da stai linistit cum vezi vorbesc si eu romaneste scriu mai prost am niste greseli gramaticale dar ma puteti intelege !

Forumul nu este in ungureste numai chat boxul!Tot situl daca ai observat este in romaneste ca toti locuitorii acestei tarii sa poata citi informatiile!

Da, cum spunea si egox traseele sunt la scara diferita unul fata de celalalt si de aceea pare mai greu dar nu este!

Traseul Hobby se desparte de Maraton la CP01 si se reintelnete la CO04!

Pe traseu sunt si puncte de re-fresh care nu neaparat sunt CP-uri!Daca te mai pot ajuta cu informatii nu ezita sa-mi scrii la iroda@alpinsport.ro (iroda=office)

nu am nimic impotriva ungurilor, stati linistiti, mi-a sarit in ochi doar. totusi prima coborare de la 28km e mai grea decat cea de la 51. eu de fapt vreau sa se inscrie mai multi la 51 sa nu raman ultimul :D.

Guest
This topic is now closed to further replies.