jakabtibi

25.10.2009 - Alpinsport MTB Marathon - Sf. Gheorghe

Recommended Posts

M-am hotarat si eu... la 25Km!

Sa vedem ce ne aduce vremea, ca CsuriBacsi ne va rasfatza cu de toate! ;-p

Apropos, plata inscrierii se poate face doar la fata locului?

Da Sandor! NUmai acolo la anul incercam sa facem inscrieri online sau prin banca cel mai curand la concursurile noastre de schi dar nu stiu cine este interesat de schi aici!

Dar va promit un lucru la plata nu o sa stati nici un minut!

Daca-ti sti numele pederost si nu ai nevoie de buletin chitantele sunt pregatite deja completate trebuie trecute numele si adresa adica orasul macar si ai si scapat de plata urmeaza pt cei care nu sau inscris online completarea formularului de inscriere dupa care te prezinti la masa Hobby sau Maraton si ti iei numarul si toate cele ce ti se cuvin! Cei care sau inscris online platesc ;la casa si se indreapta spre masa online ca ei au deja toate pregatite deci daca te insrii online dai banu dupa care o simpla semnatura si ai scapat asta inseamna max 1 minut!

Sal

In ce conditii s-ar amana competitia ( nisoare, ploaie etc) ?

Nu vreu sa cobesc (mi-am opus deoparte fular, manusi de iarna, cojoc :) ). Vorbesc tinand cont de amanarea de la Diatlonul de la Brasov, multi venim de la distanta, avem cazare rezervata.

Eu unu as merge pe traseu indiferent de conditii.

Maine este ultima sedinta comuna a organizatorilor va voi pune la punct si cu aceasta varianta dar speram sa nu se intample acest lucru'

daca vine Niji vin si eu [-O<. de cand tot vreau sa o strang in brate :">

Muti, trebuie sa te bagi pe lista, daca vrei sa te cazezi pe langa Niji :)

Maine voi suna sa caut cazare. Voi rezerva pentru cei inscrisi in lista. Deci, daca mai sunt amatori, termenul limita este maine, ora 10.00.

1. OmBun (+ 2 persoane)

2. OmBun1

3. OmBUn2

4. Corrado

5. Bogdana

6. Niji

7. Dan

8. Stefanalex60...

9. ...

cine mai vrea sa mearga de vineri seara?

eu si cu bogdana suntem pentru vineri si sambata seara

multumesc Ombun, chiar ca esti OMBUN daca te gandesti la mine si la dorintele mele8->, dar vin duminica dimineata si o sa am nevoie de o imbratisare calduroasa la start. mercic oricum de invitatie:-*

Da ma dar esti urat ,cine te imbratiseaza pe tine ziua?

Noaptea e posibil sa fii bun de ceva:))

Ursul!

Am vesti bune si proaste!Cine vroia sa se intalneasca cu ursu din pacate nu mai este !Weekendul acesta ssaracu sa intalnit cu o bucata de plumb.Tot asa au sfarsit si alti 5 ursi care au fost vanati tocmai ca sa se mareasca siguranta concursului!

@ csuribacsi ... ne tii la curent cu niste informatii despre starea traseului in zilele urmatoare ? multam !

Da cum spuneam azi avem sedinta finala si voi sti mai multe azi sau maine la prima ora colegii care au fost sa inspecteze traseul vor spune astazi parerile lor despre traseu!Va tin la curent!

Pe situl www.alpinsport.ro aveti ultima parte a descrierii traseulu in sectiune despre traseu ultimul paragraf!

Ursul!

Am vesti bune si proaste!Cine vroia sa se intalneasca cu ursu din pacate nu mai este !Weekendul acesta ssaracu sa intalnit cu o bucata de plumb.Tot asa au sfarsit si alti 5 ursi care au fost vanati tocmai ca sa se mareasca siguranta concursului!

Salutare, vanatoarea nu este cea mai buna solutie :D pot exista si alte programe de expatrierea ursilor, nu cum se face la noi dar este alta poveste si nu-si are locul aici.

Te rog, poti transmite poze actualizate cu starea traseului, petru ca fiecare sa poate alege cea mai buna varianta de gume, sa nu ne trezim ca facem un mare bulgare intre guma si cadru, furca sau alte componente, in plus eu am V-brake si nu sunt prea recomandate pt acesti "bulgarasi" asta daca sunt portiuni unde se ruleaza incet si cu noroi malos.

Voi ce gume recomandati pt traseule de 51 km? a fost cineva pe traseu, pe aceasta vreme, prin Dambovita a cam plouat cu galeata, ieri si azi :(

merci mult

Ursul!

Adica voi ati vanat ursii astia din cauza concursului? :D:O

Vedeti, pe perioada concursului sa tineti vanatorii inchisi, sa nu se intample vreun accident ! :D

Tovarasi ! Hotelul Sugas ne-a facut o oferta de nerefuzat ! 80 de lei camera dubla ! Eu am rezervat deja 4 camere pentru cei din lista. Daca mai sunt amatori, treceti-va URGENT pe lista ! Este un hotel de 3 stele si se afla in Sf. Gheorghe, deci putin mai departe de locul de start.

LE - eu am doua locuri libere in masina pentru 2 oameni + 2 biciclete. Plecarea va fi sambata dimineata (la prima ora) iar intoarcerea duminica, dupa concurs (premiere).

Da Sugas este un hotel bune elegant si in centrul orasului ! Il recomand!e aproape de toate restaurantele orasului si sa nu vorbim de pub-uri!

Unde puteti sa mancati si sa va distrati este Old mans pub !

LE - eu am doua locuri libere in masina pentru 2 oameni + 2 biciclete. Plecarea va fi sambata dimineata (la prima ora) iar intoarcerea duminica, dupa concurs (premiere).

Unul din locuri + bicla il rezerv eu.

Stefanalex60, din pacate, locurile s-au rezervat aproape instantaneu. (corrado + bogdana)

Deci, nu mai am locuri. Noi vom pleca la ora 6.00 din Bucuresti. Daca mai sunt si alte masini care pleaca dimineata din Bucuresti...

Muti, trebuie sa te bagi pe lista, daca vrei sa te cazezi pe langa Niji :D

Maine voi suna sa caut cazare. Voi rezerva pentru cei inscrisi in lista. Deci, daca mai sunt amatori, termenul limita este maine, ora 10.00.

1. OmBun (+ 2 persoane)

2. OmBun1

3. OmBUn2

4. Corrado

5. Bogdana

6. Niji

7. Dan

8. Stefanalex60...

9. ...

M-as mai baga si eu cu 2 locuri daca mai e de actualitate pentru hotel sugas

9.Costin.ch

10.laurentiu

Ombun mai poti face rezervari?

Cine mai merge cu masina sambata dimineata devreme? Nu stiu inca daca sa ma bag cu masina mea (trebuie sa gasesc inca 2 doritori) sau daca cineva mai are un loc liber sa ma ia si pe mine (din Bucuresti).

Thx

Nu mai e nevoie pt rezervare la hotel Sugas. Am reusit sa-i prind si am facut eu rezervare.

Ramane acum sa rezolv problema cu transportul :)

Deci daca cineva mai are 1 loc pentru samabata dimineata devreme de la Bucuresti si vrea sa ma ia, ma bag.

Daca nu e nimeni cu 1 loc liber intr-o masina si sunt inca 2 doritori pentru Sf Ghe, pun eu masina mea la bataie si vom fi 3 (sa nu ne ingramadim, sa mergem in conditii placute).

Ursii au facut prapad prin Zălan si prin apropiere, probail asta-i motivul pentru care s-a organizat vanatoarea.

Ur?ii printre noi

Stati linistiti ursii ies numai noaptea. Si la Tusnad zona colcaie de ursi , si ati vazut ca nu scos nici unul nasul din barlog la maraton. Eu am mai umblat prin Muntii Baraolt si Ciomatu de unul singur, si nu am vazut nici unul.

Guest
This topic is now closed to further replies.