dimaiulianct

Service...

Recommended Posts

Salut la toata lumea. Sunt un incepator in ciclism. Am mai avut o bicicleta cand eram mai micut, dar acum vreau sa reincep "cursele" pentru ca imi place foarte mult. Problema mea este ca mi-am cumparat o bicicleta dupa ochi, ureche etc. si cred ca am facut o greseala. Am luat-o din Carrefour (Rich Bike parca se numeste marca) si ea este destul de robusta asa, dar nu am frane. Am disc pe fata si saboti pe spate. Am fost la un service langa autogara de langa gara cfr, dar nu mi-au facut-o calumea. Avea si rotile cred ca strambe si cred ca inca mai sunt un pic. In acelasi sens, merge greoi, nu stiu ce are. Vroiam sa primesc niste sfaturi. Sa o dau si sa iau una sh? Poate cursiera sau ceva de sosea? Sa mai merg la service si sa-i schimb cauciucurile, adica sa-i pun de sosea? Din experienta voastra ce imi puteti spune?

PS: Mai exista si alte service-uri in Constanta?

Exista la Triton un service , dar mai bine schimbi bicla . Astea din hipermarketuri nu prezinta garantie . Mai bine cauta ceva second . Intra pe forumul nostru si discutam acolo (este in semnatura mea link-ul) , ne intalnim prin Mamaia si discutam live ca asa cu tastatura e mai greu .

Exista la Triton un service , dar mai bine schimbi bicla . Astea din hipermarketuri nu prezinta garantie . Mai bine cauta ceva second . Intra pe forumul nostru si discutam acolo (este in semnatura mea link-ul) , ne intalnim prin Mamaia si discutam live ca asa cu tastatura e mai greu .

Asa, off the record. Ti-am vazut profilul si cred ca am fost colegi de facultate. Ai terminat cumva dreptul la Ovidius in 2004?

Sa inteleg ca service-ul de la Triton e cel mai recomandabil ?

Am de schimbat o spita rupta/centrat o roata, si momentan sunt prin Constanta :)

(bineinteles, spita e pe partea pinioanelor si eu n-am cheie de caseta la mine :P )