verdebiciclete

Verde pentru Biciclete: Da o semnatura pentru infrastructura!

Recommended Posts

In data de 14 aprilie 2009, “Verde pentru Biciclete” a demarat o campanie de strangere de semnaturi pentru crearea de noi piste pentru biciclete in Timisoara. Pana in luna prezent, 3000 de persoane au fost de acord ca este nevoie de piste pentru biciclete si au semnat petita noastra, fie online pe site-ul pedaleaza.ro, la sectiunea „Semnaturi”, fie in cadrul plimbarilor noastre pe 2 roti.

“Verde pentru Biciclete” este o miscare pentru pedalare sustinuta de Fundatia Bega, in colaborare cu Clubul Sportiv Gratzu, KissFM, Ziua de Vest, timisoreni.ro, tion.ro si Timis Expres.

Da si tu o semnatura pentru infrastructura: Semneaza pentru piste de biciclete!.

Multumim,

Echipa “Verde pentru Biciclete”

www.pedaleaza.ro

noi pana acum am semnat pentru vopsirea trotuarului/carosabilului m/ , ca alceva nu cred ca sunt aceste "piste" . La Mako ,Ungaria, oras de vreo 20 000 cred, de la granita au piste mai bune ca ale noastre , si delimitate si in intersectii si acopera cat de cat oraselul (strada principala fiind in totalitate cu pista speciala) si inca ceva ,piste in afara orasului (de fapt un trotuar , dar pentru biciclisti) lucru care pe mine m-a uimit si ma doare faptul ca acolo se poate si la noi nu .