Guest

Topic Galerie: MTB 26er

Recommended Posts

salut JUVEFAN de unde ai cumparat cadrul si cat tea costat ?

E bestial :):X:X

Cu bine si vant din spate

l am cumparat de la biketrade din tg mures

pretul la cadru il gasesti in catalogul merida din revista mbike :)

cadrul e Merida Matts HFS XC pro 5000-D dar pretul e acelasi ca si la 3500D

Link-ul dat de tine e tot pentru 3500D.

Edit: Vad ca ai scos link-ul.

Jucaria mea, tocmai am schimbat mansoanele merida cu ceva ergonomice mult mai confortabile.

Imagine postată

Imagine postată

Frumos bike Andreea:-bd,misto sa mai vezi fete care se dau cat de cat mai serios

schimbatorul xt ,merge impecabil,a venit si furca marzzochi bomber meta comp 2005,cursa 110mm,si urmeaza pinoanele xt si lantul xtr.

urmeaza pinoanele xt si lantul xtr.

Personal din propria experienta ti-as recomanda lantul XT. E mult mai rezistent. Am avut XTR si se rupea tot timpul, am pus XT si am uitat de el de vreo 1 an jumate. La greutate nu pierzi mai nimic, si mai ramai cu bani de o seara la bere... Am vazut multe biciclete de top echipate full XTR dar cu lant XT.

subscriu...xtr-dura ace se rupe repede si la fel se si uzeaza. Sau poti incerca lant de la sram, sunt multumit de el.

Am rupt doua lanturi XTR fix aiurea (in dreptul nitului original) , neuzate semnificativ (1.000 km), fara sa schimb in forta, nu in diagonala, etc. Am rupt si un cn-53 (deore ??) la fel de usor, dar macar era mai ieftin. Rupturile au fost de la acceleratie excesiva, insa de la DuraAce - XTR (cn-7700) ma asteptam sa nu crape de la apasarea cu piciorul pe pedala.

Am uitat sa precizez, si la mine XTR se rupea pur si simplu la pedalat. Am avut si un SRAM PC 951 de care am fost foarte nemultumit, s-a uzat si a facut joc foarte repede (6 luni) asa de rau ca a trebuit schimbat. Am inteles ca gama mai scumpa de la SRAM e mai ok (nu am testat, probabil o sa urmeze, desi sunt foarte multumit de XT).

subscriu...xtr-dura ace se rupe repede si la fel se si uzeaza. Sau poti incerca lant de la sram, sunt multumit de el.

ciudat cum o fata poate fi 'multumit'...nu cumva sub denumirea asta scrie fostul user jacsu ?

ciudat cum o fata poate fi 'multumit'...nu cumva sub denumirea asta scrie fostul user jacsu ?

Hehe, bicicleta din poza postata nitel mai sus intr-adevar si mie mi-a adus aminte de a lui 'rosu-galbe-si-albastra' :O) si masina din garaj are numar MS :)

99,999% ca e jacsu , ii stiu si bicicleta iar Andreea e prietena lui.

99,999% ca e jacsu , ii stiu si bicicleta iar Andreea e prietena lui.:) gata l-am dibuit!

Guest am44

furca noua,xt pe spate,pe simbata sau luni,pinioane noi xt si lant xt

si ii dai in cap cu pet-ul de borsec....pacat:(

luna asta cred ca o sa pun. am bicla in constructie din ianuarie:p banii cauzand o incetinire. oricum ma tin de cuvant si pana la sfarsitu' lu' aprilie e gata...:))

Ziceai ca postezi niste poze cu bicicleta TA cand o termini!!!

Banuiesc ca ai terminato! NU de alta dar sunt si io curios cum a iesit!

my BH - upgrade

derailleur F/S deore LX

frane XT

angrenaj LX

shiftere/manete deore

furca XCM

butuc fata/spate specialized/novatec