Guest

Topic Galerie: MTB 26er

Recommended Posts

Bag-o-n cadă, ăla e secretu.

• Upvote 1

Update la armasar :) Cadrul si furca, ultimele achizitii. Parca si stau altfel pe ea :)

post-7632-0-06301500-1370353157_thumb.jpg

cursa furcii de cat e? de 150? ca mi se pare enorm de lunga.

Are autocolante de RockShox Dart - ori e altă furcă, ori are alt upper, ori....  X_X

l.e. Aparent Dart-urile 2010+ mergeau setate și la 120 cu alt arc. 

La care bicicleta te referi, a lui airboy? Are jenti normale pentru v-brake si cauciucuri de 2.2 ! 

Eu cred ca trebuie inchis topicul asta. Forumul a devenit periculos si cred ca e urmarit de hoti. Bicicleta de la postul asta: http://www.ciclism.ro/forums/index.php/topic/34-topic-galerie-bikurile-voastre-26er/page-76#entry604547 a fost furata deja. 29erele alea prezentate acum vreo cateva saptamani la fel. Pentru mine e clar ca trebuie sa fim mai circumspecti.

• Upvote 1

Mda, din pacate dupa doua o tura de dat am si ramas fara ea. Mai am de 2 lei sperante sa o gasesc, asta deoarece sunt o fire optimista.. Nush in ce masura prezentarea ei pe forum a avut vreo influenta asupra furtului, dar orice este posibil.

Nu ai cum sa inchizi un astfel de topic, insa indemnul la atentie e bine venit. Mai ales pentru cei care au in batatura "avioane".

pai, hai sa organizam un flagrant, daca ziceti ca topicul este luat in vizor de hoti... se ia una bucata avion drept momeala, se intinde cursa, si se snopeste in bataie atentatorul. :)

Doua biciclete furate dupa ce au fost postate aici, nici o coincidenta

Aoleu și eu care tocmai vroiam să-mi prezint noul 29er..
Dar cum adică au fost furate, gen urmăriți oameni respectivi și furate când erau lăsate legate dar nesupravegheate?
Eu nu-mi las bike-ul nici 10 secunde nesupravegheat dar sunt paranoic ca ar putea să-mi spargă casa și tocmai pentru biciclete...au existat astfel de cazuri.?

Pune-l , ca hotii or sa zica ca e tohan si nu se baga :)

Promiți :-D ??

Eu recomand sa nu va mai treceti la profil in sectiunea: Location/Localitate domiciliul sau sa treceti ceva aproximativ, ca de ex: B (de la Bucuresti) sau abrevieri de judete/localitati.

Daca voi credeti ca topicul asta e "filat", atunci eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu va mai puneti in ipostaza de a fi "filati" prin simpla renuntare la indicarea exacta a locului de bashtina. Si nu, nu sunt de acord cu inchiderea sau accesul restrans la acest topic, pentru ca "lumile mai vrea sa isi clateste ochii la cate-o frumuseatza din cand in cand".

Eu nu am fost filat pe forum , sau cand am cumparat-o, de curier de exemplu. Nu stau unde imi este locatia data si nici unde am adresa pe buletin, implicit nu stau unde am primit coletul de la curier.  

Propus sa lasam topicul curat , cu poze si descrieri si daca se considara necesara abordarea subiectului sa se faca topic separat.

Numai bine !

Am facut si eu niste poze cu telefonul la calut cu noua trasmisie. Am ajuns la 13.8 kg cu ce se vede pe ea. 

Pozele sunt facute cu telefonul :(

WP_20130605_004.jpg

WP_20130605_005.jpg

WP_20130605_006.jpg

WP_20130605_007.jpg

• Upvote 4

Daca topicul asta este filat, incepem ideea aia cu flagrantul si se lasa urat.

Nu trebuie bataie, electrosocuri pana se pisa pe el si spray in gura pana ii vine rau. Niste benzina murdara cu ulei de lant dupa pe el si amenintat cu bricheta.

Eu dacă postez un ”avion”, unde mă filează băieţii? În BM sau în Cj? Cred că scoaterea localităţii de la profil e o idee rea, căci e bine de ştiut cu cine vorbeşti.

Când am luat bicicleta de la curier să o duc la garaj să o montez, între blocuri m-au întrebat 2 marocani curioşi cât a costat, n-am zis nimic şi-am tot trecut pe lângă garaje ... Oricum a dormit în garaj o singură noapte, când m-am accidentat de n-am fost în stare să o urc 2 etaje. :D

Luci1606 , misto bolidul, ce greutate avea initial de ai ajuns acum la 14 kg ?

Nu e cam mare deraiorul spate pentru ce e facuta bicla respectiva?

Zici ca suntem niste grase obeze si bulimice care incearca sa slabeasca si se lauda cu greutatea dupa ce au dat jos 100 grame :)

Cica nu mergea combinatia de patina medie cu 11-36 la pinioane si 28-40 la foi si nu am vrut sa risc pe banii meii asa ca am luat tot patina lunga.

Initial a avut 14.5 dar a tot fost la cura de slabire.

Urmeza cauciucurile si camerele , dar mai mai incolo ca la cat de grele sunt Maxxis-urile pe atat sunt de misto la grip. Dupa ce un an am incercat diverse modele si marimi de Schwalbe tot la Maxxis am revenit. Ma gandesc la Continental acum !  Dileme,dileme! 

Frumoasa bicicleta, nickule. Esti in mare progres de cand nu te-am mai vazut.

Sa o calaresti cu placere si pedala usoara!