Guest

Topic Galerie: MTB 26er

Recommended Posts

Eu zic ca nu culoarea lor conteaza ci cum te intelegi tu cu dansele :-)

Puteau fi si "verde-n picatele", daca tie-ti plac atunci nu conteaza cine ce are de zis, si de fapt cum zicea si LucianTheOne macar asa nu te "deoaca" nimeni ;-)

Oricum, s-o folosesti sanatos (la bicla ma refer) si sa faci cati mai multi km cu ea.

dap ai dreptate ... ms mult albuemil

Puteau fi si "verde-n picatele"

Imagine postată

Imagine postată

Mai Emile, tu ai o problema cu culoarea biclei mele?!:evil: (glumesc)

Mai Emile, tu ai o problema cu culoarea biclei mele?!:evil: (glumesc)

Nu, n-am nici o problema, la noi in zona se spune "verde in picatele" cand nu conteaza culoarea, eu uitasem ca tu chiar ai bicla cu picatele verzi :-D

Iata si bicicleta mea. http://picasaweb.google.ro/adrian.barbu20/MyBike/photo#5219828980244367394

cadru:merida tfs 900

furca:manitou axel comp 10cm

roti: rigida x-cel pro

pinioane: shimano xtr

schimbator pinioane: shimano xtr

lant: dura ace

schimbator foi: shimano xt 2008

manetele de schimbator: shimano xt 2008

pedalier: bike+

pedale: bike+

tija sa+pipa: x-mission

ghidon: modolo crow

frana fata: Hayes stroker trail

frana spate: tektro mt.15

scaun: fizik nisene

cauciuc spate: michelin wildgripper 1.95

cauciuc fata: irc mythos xc 2.1

E misto bicla ta jacsu. Chiar imi place, mai ales cadrul.

Da parca trebuia si oleaca de galben pe ici-colo;-)

:(...e ceva galben pe ghidon. Cadrul e ok, putin mai greu ca hfs-ul si mai ieftin cu 2mil. Dar are o alta tehnologie fata de modele hfs.

superba bicicleta bikeye! Cu totii visam la asa ceva cu ochii deschisi. Scuze, ochiu deschis. Evident, ochiu de bicicleta ;-)

"nu stiu cum ii se pare lui lysergo dar mie mi se pare mai mult decat jaf " ti-ai schimbat impresia despre bicicleta?:-P

cam proaste pozele, o camera foto ar fi scos ceva clar ochiului. Mare tancu asta..o fi bun la vale?

stiu ca pozele nu sunt foarte clare ... telefonu mobil e mai jaf.... pai se duce ff bine la vale sunt multumit de ea

La vale se duce... Dar la deal cum e treaba? :roll:

(nu ma lua prea in serios, mai glumesc)

la deal daca stii cum sa schimbi vitezele se duce bine .. daca esti pe foaie mica si pinion mare dai ca sclavu :cry: cel mai bine la deal se duce cu foaia a 2-a si pinionu al 4-lea . imi place cel mai mult drumu pietruit ca au aderenta mai mare rotile si fuge mai tare

Shuy, e topic de biciclete, nu despre design interior. E problema omului cum isi aranjeaza casa, poate sa isi puna si perdelute roz, nu e problema ta.

Later edit: urmatoarele abateri se lasa cu avertismente.

cam asa arata noul cadru si bicicleta asamblata, dupa aventura maraton Sfantu Gheorghe (unde am reusit sa-mi rup vechiul cadru in trei locuri)

Imagine postată

Exceptand faptul ca aici e o galerie ,ce argumente ai ?Stii tu ce inaltime are ,si cum se simte el pe bicla?Te asigur insa ca are destula experienta ca sa-si ajusteze bikeul cat mai bine.

Oricum Doruk e mai frumos si ochios cadrul acesta.Incalzeste-te cu ideea ca ala pe care l-ai toflogit la maraton era urat .

Oare e de ajuns o naveta de bere ca sa-l uzi?

am impresia, e parerea mea. Cadrul acela este un cadru de xc, dupa pozitia ghidonului si a scaunului observ ca bike-ul este cam intins semanand mai degraba cu unul de cicloturism. Este parerea mea, fiecare isi face bike-ul cum vrea, insa la merida personal folosesc cadru de 16, eu avand undeva la 176cm

Jacsu

ma simt bine pe el, am fost atentionat ca Merida prezinta diferente la marimile cadrelor. Am ales in cunostiinta de cauza. Referitor la sea precizez ca asa o folosesc de ani de zile, adica paralel cu solul, daca se vede altfel in foto, e chiar numai din cauza unghiului de fotografiere.

Maus

ca bine zici, ma gandesc deja daca nu cumva speranta de viata a cadrului e direct proportionala cu litrii de bere necesari pentru "udatul' lui. Intradevar , per ansamblu, arata mai fain noua bicicleta. Am remarcat ca este mai rigida, geometria imi convin de minune si raspunde mai bine la forta aplicata in pedale.

Daca nu ne injura nevestele prea tare, vezi cum faci sa dam o tura prin Bucegi sau prin zona anul acesta.:D. Spune-i lui Cristi ca repetam oricand pansamentul gastric cu paste si ton.