Guest

Topic Galerie: MTB 26er

Recommended Posts

In general rozu e foarte enervant fie prin a avea foarte multa dreptate fie prin a avea doar dreptate.

Headtube este foarte scurt iar unghiul e chiar prapastios.

Cracanatura aia desirata nu apare nici la un allmountain facut pe jenuche. Sigur ca daca nu-i dai pe carca poate merge fara surprize, insa ceva nu-i cuser.

Cum deja acolo e deja o exagerare, orice exagerare din partea ta devine ca iti fuţ meciu...

stati bre nitel ca mi-a fost lene sa desfac furca. cei de pe langa casa stiu ca asta am spus si io, de la inceput. m-am plimbat nitel cu ea prin parc pe la vecini si oricum in mers am folosit-o cu furca blocata pe la jumatate. eu "ma laudam" ca am gasit un cadru MTB din Cro Moly care arata chiar bine, in raport cu vechimea lui.

Pai clar trebe modificata cursa spre mai mic si mai rigid.

Cadrele cu geometrie mai kinky ca ala se spune ca n-au chiar geometrie de bicicleta, ai trigonometrie :))

Omul a sesizat un risc, si a mai sesizat ca tu spui ca te simti bine desi geometria este neadecvata.

Doar sa ai invedere aspectul si sa nu fortezi nota. In rest, pedala... :)

Imagine postată

Imagine postată

daca tot se pun poze de toamna iarna,am zis sa intru si eu,frine noi la orizont,si inca foarte usoare,si prind grozav

• Upvote 1

E 2010 toată bicla merge super fain dai trebuie o revizie ca începe sa scape ulei furca si aer socul, îmi place tare ca pe urcare o las la 100 mm iar la vale pun 120 sau 140 in funcție de teren.

Furca este model 2006-2007 cand a primit ceva modificari modelul precedent(2002). Usor schimbata estetic. Anul de fabricatie nu schimba si nu reprezinta modelul.

Ghidon rise + bar ends = Dacie cu eleron... bleah

Probabil ai mostenit asezarea franelor pe ghidon de la Formula Oro, care are maneta de fix 2 degete...

Eu montez Rx si R1 mai in interior decat schimbatoarele si actionez numai cu un deget varful manetei... cum le-ai pus tu tragi cam de pe la mijloc, ti-au facut parghia aia lunga degeaba.

rise -ul e mic,ma gindeam sa pun dupa manete,dar cred ca am sa fac asta,legat de bar end-s ,folosesc pentru drumuri mai lungi pe asfalt,si normal ca am nevoie atunci.in ultima vreme ,cei drept am mers mai mult pe offroad,dar na.

exact,fomula oro,ama vut inainte,da ai dreptate,am sa le pun dupa maneta.

Lasa pantera roz sa se crizeze pe eleroane . Unii pur si simplu nu se simt bine pana nu-i fac pe altii sa se simta frustrati in mod gratuit.

• Upvote 1

Iti place cum arata franele peste manetele alea XTR? >:P Pararea mea este ca trebuia sa o lasi cum a fost...nici nu se mai vede XTR-u.

Asta daca iti place esteticul. :-bd

nici nu se mai vede XTR-u.

tragedie :rolleyes:

Unii pur si simplu nu se simt bine pana nu-i fac pe altii sa se simta frustrati in mod gratuit.

E doar o intepatura amicala... Un proprietar de R1 nu are cum sa fie frustrat, e intr-un club foarte select :-

Un proprietar de R1 [...] e intr-un club foarte select :-

Clar! Are R1 tatuat p-o buca =))

Iti place cum arata franele peste manetele alea XTR? >:P Pararea mea este ca trebuia sa o lasi cum a fost...nici nu se mai vede XTR-u.

Asta daca iti place esteticul. :-bd

Buna asta! Pai iti iei asa ceva tot timpul pe tine, iarna-l porti peste helanca, sa nu cumva sa te banuiasca cineva ca esti fraier din ala cu Deore XT:

Imagine postată

Cum naiba poate cineva sa strice functionalitatea unei biciclete ca sa se vada XTRu'????

• Upvote 9

Horatiu, daca vezi bine baiatul ala e nascut in 96, adica are 15 ani. :D

Horatiu, daca vezi bine baiatul ala e nascut in 96, adica are 15 ani. :D

Deci daca esti adolescent nu poti avea o parere sau ? :-

Domnule Horatiu a fost o gluma...

De ce Va considerati asa de superior?Daca am 15 ani,inseamna ca orice as spune este gresit?Am observat ca multi user-i sunt aici ca sa critice!E foarte usor sa critici ...

Oricum,stiu ca o sa-mi sariti in cap pentru ca am deranjat cu post-ul meu...

Domnule h3x0r,ati calculat foarte repede ca baiatul ALA are 15 ani /:)

• Upvote 2

Dani,nu te da nu te lasa,se vede ca ai mostenit gena de la tata(mariansev)functional+estetic ,sunt de partea ta!MITANU'