Leviathan

Tour de France 2010

Recommended Posts

junior 46 se pare ca cei care comenteaza nu stiu de toate chestile astea.

noroc cu noi,le-am dat mail cu clavicula lui adam si au spus, ei nu cred ca stiau.

Sincer chiar nu ma intereseaza ce zic Jan si Terzian, eu urmaresc cursa pe Eurosport in engleza.

interesanta ideea celor de la google, da era de asteptat dupa ce au semnat un parteneriat cu htc. l-ati vazut pe moldoveanu nostru in preajma lui lance? si nush daca ati obs si ieri in prolog si azi cancellara poarta nr 13 intors.

Cunoscatori ai sportului?Mai rar pe acest thread...discutati a proasta,mai bine ati pedala decat sa scrieti aiurea.Nici nu a inceput bine turul si deja Lance il are in buzunar :rolleyes: Voi tot il mai credeti pe omul ala?Landis stie el ceva,nu doar debiteaza.

Aici se poate vedea turul live preluat de eurosport uk:http://www.fromsport.com/c-9.html

N-as zice ca moldoveanul e de-al nostru,mai degraba de-al lor,za russians... ;)

Nu a zis nimeni ca Lance castiga 100% turul.Intr-adevar va fi mai bun ca anul trecut.

LOL ce gafa pe cei care fac transmisia ... la moldoveanu Pliuschin au pus steagu macedoniei langa nume, bine ca a iesit in fata la atac, bv lui.

imediat dupa ce am scris asta htc a trecut la trena si am zis ca nu mai are nici o sansa.

a cazut cavendish :X:X:X

Castiga Petacchi ... a dat dracii in ei cu 3 cazaturi in ultimii 2km :))

Doamneeee.A-ti vazut reactia lui Cavendish dupa ce a provocat accidentul?Dadea de intles ca el nu are nici-o vina.

Lars Boom si Alan Perze au pierdut peste 3 minute dupa ce au fost prinsi,iar kazacul lui Lance peste 4 minute.

Petacchi a castigat exact ca in Turul Elvetiei insa Renshaw a demonstrat ca nu este doar un bun lansator de sprint ci si un sprinter bun.A-ti vazut ce nervos era omul de la AG2R dupa ce a fost daramat sunt foarte curios cine a fost.

Cavendish este prea increzut, cum sa aibe el vreo vina, in Turul Elvetiei mai avea oleaca si spunea ca Haussler a fost de vina nu el. Patacchi e vulpoi batran, stie sa se fereasca de asa ceva.

Eu sincer tot nu inteleg dc LA l-a bagat in echipa pe Muravyev care oricum pe munte e praf,la TT la fel,iar azi intr-o etapa plata a mai pierdut si peste 4 minute.Mult mai bine era daca il baga in echipa pe Hermans care era foarte bun pe munte.

Dani tu ai vazut ce a facut kazacu azi ? Cum ramanea cineva in urma el ii aducea inapoi, el cara bidoane, azi ia facut paravan lui Lance impotriva vantului.

pana la urma cine era tipu de la ag2r caruia i se "furase biciclete" si de nervi a ridicat un pumn pt a-si arata frustrarea?

A mai fost o cazatura,pe la km 60 daca nu ma insel.Inceputul TURULUI FRANTEI imi aminteste DE TURUL ITALIEI cu cazaturile din primele etape,care s-au petrecut in OLANDA