Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Leviathan

Tour de France 2010

Recommended Posts

Lasa ca nu-s singurii comentatori care confunda ciclisti, cei de la British Eurosport l-au confundat pe Jérôme Pineau cu Daniel Moreno.

L337 cum poti sa crezi ca Lance l-a trimis pe Kloden sa se odihneasca.Kloden era si om de clasamentul general pt Lance.Era unul din oamenii pe care Lance ii vroia in top 10.E cea mai mare prostie sa crezi ca Andreas azi s-a odihnit.Pur si simplu omul nu a mai putut tine cu favortii.

Lasa ca nu-s singurii comentatori care confunda ciclisti, cei de la British Eurosport l-au confundat pe Jérôme Pineau cu Daniel Moreno.

LOL.Cum sa incurci tricoul alb cu buline rosii cu un om de la Omega.:))

L337 cum poti sa crezi ca Lance l-a trimis pe Kloden sa se odihneasca.Kloden era si om de clasamentul general pt Lance.Era unul din oamenii pe care Lance ii vroia in top 10.E cea mai mare prostie sa crezi ca Andreas azi s-a odihnit.Pur si simplu omul nu a mai putut tine cu favortii.

Eu nu-l vad niciodata pe Kloden pe o catarare de cat. 2, cu o trena slabauta, fara sa fi tras la trena, cu 30-40 de oameni ramnand in grup si el sa fie distantat.

Eu nu-l vad niciodata pe Kloden pe o catarare de cat. 2, cu o trena slabauta, fara sa fi tras la trena, cu 30-40 de oameni ramnand in grup si el sa fie distantat.

Daca era oricine din echipa aia cu exceptia lui Kloden,Lance,Levi puteam sa zic ca au fost trimisi sa se odihneasca dar cu Kloden nu.

Daca era oricine din echipa aia cu exceptia lui Kloden,Lance,Levi puteam sa zic ca au fost trimisi sa se odihneasca dar cu Kloden nu.

Hai ma nu va mai certati.Daca omul a dormit pe patul pe care a dormit cum sa mai faca ceva azi?

Daca era asa slab incat sa nu se poata tina pe o catarare asa de slaba nu-l luau. Kloden e cel care il cara anul trecut pe Lance pe munte (cand a fost in dificultate), cum mama dracului sa nu se poata tina pe un deal.

anul trecut pe col de Romme nici Contador nici Armstrong nu erau ajutati de coechipieri, kloden singurul care era prin zona statea la cutie si a asteptat momentul sa plece si el in fata, pentru ca era sus in clasamentul general si nu il putea pune nimeni la munca de jos. Kloden niciodata nu a fost genul de ciclist care sa traga pana la ultima picatura pentru liderul echipei, mereu venea si el acolo sus, semn ca nu dadea totul pentru Ullrich, in timp ce oamenii lui Lance dadeau totul sa-l duca intr-o pozitie buna si apoi veneau la 10-15 minute.

Anul asta cred ca e diferit, Kloden probabil are o treaba clara in echipa, sa traga pentru Armstrong si cred ca de aceea astazi a trebui sa piarda timp, pentru a se odihni si pentru a nu mai exista in mintea lui ideea clasamentului general. Chiar nu cred ca pe Lance il intereseaza sa fie mai multi de la RSH in top10. Singurul lucru care conteaza este tricoul galben la Paris...asa vad eu lucrurile.

PS: tocmai de aceea ma temeam ca Lance nu are cea mai buna echipa, are ciclisti prea importanti care doresc si ei o pozitie cat mai buna la general, dar acum mi-am schimbat putin parerea :D

CHAVANEL chiar a facut o cursa senzationala.Merita toate respectele

anul trecut pe col de Romme nici Contador nici Armstrong nu erau ajutati de coechipieri, kloden singurul care era prin zona statea la cutie si a asteptat momentul sa plece si el in fata, pentru ca era sus in clasamentul general si nu il putea pune nimeni la munca de jos. Kloden niciodata nu a fost genul de ciclist care sa traga pana la ultima picatura pentru liderul echipei, mereu venea si el acolo sus, semn ca nu dadea totul pentru Ullrich, in timp ce oamenii lui Lance dadeau totul sa-l duca intr-o pozitie buna si apoi veneau la 10-15 minute.

Anul asta cred ca e diferit, Kloden probabil are o treaba clara in echipa, sa traga pentru Armstrong si cred ca de aceea astazi a trebui sa piarda timp, pentru a se odihni si pentru a nu mai exista in mintea lui ideea clasamentului general. Chiar nu cred ca pe Lance il intereseaza sa fie mai multi de la RSH in top10. Singurul lucru care conteaza este tricoul galben la Paris...asa vad eu lucrurile.

PS: tocmai de aceea ma temeam ca Lance nu are cea mai buna echipa, are ciclisti prea importanti care doresc si ei o pozitie cat mai buna la general, dar acum mi-am schimbat putin parerea :D

Stii de ce cred ca Armstrong ar fi vrut cat mai multi rutieri de la RS in top10?Banuiesc ca toata lumea e de acord ca daca ajungi cu AC in grup compact cu vreo 6 km pana in varf la final de etapa esti mancat.Nu il poate bate nimeni.Kloden si Levi erau foarte buni pt a slabi echipa Astana inclusiv pe Contador cu atacuri inainte de ultima catarare a zilei.Cred ca numai asa il pot bate.Altfel cat de mult pot ajuta ei pe Lance ca oricum Contador da un atac si distruge tot RadioShacku'.Acum Kloden poate ataca cand vrea, dar nimeni nu va fi interesat de soarta lui(ma refer la echipele rivale).Deci ramane doar Levi.Cred ca de maine vor incepe atacurile din partea favoritilor(sau cel putin sper).

stiti cumva daca/cine ruleaza in pluton pe anvelope zipp tangente?

Stii de ce cred ca Armstrong ar fi vrut cat mai multi rutieri de la RS in top10?Banuiesc ca toata lumea e de acord ca daca ajungi cu AC in grup compact cu vreo 6 km pana in varf la final de etapa esti mancat.Nu il poate bate nimeni.Kloden si Levi erau foarte buni pt a slabi echipa Astana inclusiv pe Contador cu atacuri inainte de ultima catarare a zilei.Cred ca numai asa il pot bate.Altfel cat de mult pot ajuta ei pe Lance ca oricum Contador da un atac si distruge tot RadioShacku'.Acum Kloden poate ataca cand vrea, dar nimeni nu va fi interesat de soarta lui(ma refer la echipele rivale).Deci ramane doar Levi.Cred ca de maine vor incepe atacurile din partea favoritilor(sau cel putin sper).

da...aici ai dreptate ca ar fi mult mai usor daca mai multi pretendenti la clasamentul general l-ar ataca...dar pe de alta parte trebuie sa te gandesti ca alberto contador ii cunoaste foarte bine pe toti dintre ei...daca l-ar ataca kloden...nu ar fi foarte speriat. Si inca o data...sunt convins ca echipa asta e construita pentru Lance...si sunt convins ca este cel mai puternic din echipa...

Sunt multe discutii pe seama echipelor favoritilor, maine se va vedea care pe cine se bazeaza. Astazi Astana a demonstrat ca are cat de cat o echipa care sa duca trena pe munte, acum sa vedem cum vor raspunde la atacuri. La Saxo Bank e de vazut ce se intampla cu Fugslang, a fost odihnit sau nu poate, asta ramane de vazut, dar Andy inafara de C.A Sorensen si poate Fugslang nu prea are pe cine sa se bazeze. La RadioShak nu cred ca toata lumea mai poate la capacitate maxima, au o varsta. Lui Kloden ia stat in gat somnu de noaptea trecuta deia nu a putut sa se tina, nu s-ar fi lasat Kloden scuturat niciodata, credeti ca el nu ar mai fi vrut un top 10? ... a si in etapa de azi Levi a fost umbra lui Vinokurov, le-a fost frica sa nu atace kazacul.

stiti cumva daca/cine ruleaza in pluton pe anvelope zipp tangente?

pe Zipp merg Saxo Bank,Astana si Cervelo.Acum pe ce fel de Zipp nu stiu...

Kloden s-a dat obosit ca sa primeasca cazare la 5 stele de acum incolo :P. Lasand gluma la o parte el zice ca pur si simplu a fost prea cald pentru el si ca spera ca maine sa se descurce mai bine.

Kloden s-a dat obosit ca sa primeasca cazare la 5 stele de acum incolo :P. Lasand gluma la o parte el zice ca pur si simplu a fost prea cald pentru el si ca spera ca maine sa se descurce mai bine.

Exact asta am citit si eu pe Twitter-ul sau spunand in acelasi timp ca a incercat sa nu piarda foarte mult timp.

Ryder Hesjedal e surpriza pana acum. Dar si mai surprinzator e ca Hesjedal e omul de clasament general al celor de la Garmin. Si ca sa avem tot tacamul Vansummeren a intrat in top 10 carand apa!!!

Poi Hesjedal a fost in LeTour unul din oamenii de nadejde a lui Vande Velde pe munte ajutandu-l pe acesta sa termine pe 5 parca.In clasice e un om destul de bun terminand anul asta pe 2 in Amstel,iar anul trecut din cate stiu a si castigat o etapa montana in Vuelta.

Poi Hesjedal a fost in LeTour unul din oamenii de nadejde a lui Vande Velde pe munte ajutandu-l pe acesta sa termine pe 5 parca.In clasice e un om destul de bun terminand anul asta pe 2,iar anul trecut din cate stiu a si castigat o etapa montana in Vuelta.

Da, a avut cateva rezultate. Dar sa ajunga pe locul 2 in TDF? Cred Lance il cearta pe Bruyneel ca i-a dat drumul.

Cred ca e pe 3 in momentul asta.Oricum nu conteaza deoarece nu va termina in primii 10.Va termina undeva in jurul locului 20.

Pai se pare ca nu a vrut sa castige din moment ce Brajkovic este indepartat.

Si vestea bomba e ca Lance este indepartat pe munte.