Leviathan

Tour de France 2010

Recommended Posts

..Pe naiba, o sa-i fie f greu de-acum. Baietii lui Petacchi sunt ulta-incisivi, chiar si azi a fost destul de greu sa se scape de ei. Cred ca dupa Paris Petacchi va fi in verde - nu cred ca Hushovd va mai fi lasat sa culeaga puncticelele din "intermediare".

imi aminteste de zidane in finala din 2006 :D. cavendish nu cred ca se va descurca la fel de bine si fara el.

Ieri la sprintul plutonului Cavendish nu a avut niciun ajutor si tot l-a batut pe Petacchi.Oricum e clar ca ii va fi mult mai greu, dar sunt curios totusi daca decizia cu privire la eliminarea lui Renshaw e definitiva.Zicea cineva pe PCMDaily ca in F1 investigatiile tin mult dupa cursa in timp ce aici in 30 de secunde l-au descalificat pe Renshaw.

La cat de evident a fost ce a facut nu avea cum sa tina mai mult de 30 de secunde :)) Poate face Columbia apel dar nu cred ca vor schimba ceva cei din juriul Turului.

Decizie absolut corecta. O amenda sau o penalizare ar fi creat un precedent periculos. Cavendish e cel mai puternic dar deocamdata n-are minte! Probabil va abandona.

Guest davay

Unde pot gasi si eu inregistrarile etapelor??

Dati-mi va rog un PM daca stiti.

Multumesc :)

Anul trecut CAVENDISH era singur nefiind ajutat de nici un coechipier intr-o etapa ce a continut si catarari,la final ajungandu-se la sprint si tot la batut usturator pe HUSVOLD care a fost ajutat de vreo 4 oameni de la CERVELO.Lui CAVENDISH nu ii trebuie ajutor se va descurca si asa

propun un castigator al etapei de maine :D ... dupa ce s-a odihnit in ultimele zile si a venit mereu intarziat fata de favoriti, eu il vad pe Lance Armstrong atacand pe coborare (inainte de cei 3 km in catarare) si castigand etapa de maine :P fiind departe deja in clasamentul general, plutonul il va lasa 100% sa castige etapa :D

Pe "letour", site-ul turului la rezumatul etapei.

propun un castigator al etapei de maine :D ... dupa ce s-a odihnit in ultimele zile si a venit mereu intarziat fata de favoriti, eu il vad pe Lance Armstrong atacand pe coborare (inainte de cei 3 km in catarare) si castigand etapa de maine :P fiind departe deja in clasamentul general, plutonul il va lasa 100% sa castige etapa :D

Armstrong daca va ataca va ataca numai pe catarare ca sa dovedeasca ca Ramaz a fost doar o intamplare si deasemenea sa demonstreze ca a ramas acelasi catarator redutabil.Nu cred ca va ataca pe coborare.Poate va incerca pe coborare Samy Sanchez ceva ca pe catarare nu cred ca va ramane alaturi de Schleck si Contador.

Armstrong daca va ataca va ataca numai pe catarare ca sa dovedeasca ca Ramaz a fost doar o intamplare si deasemenea sa demonstreze ca a ramas acelasi catarator redutabil.Nu cred ca va ataca pe coborare.Poate va incerca pe coborare Samy Sanchez ceva ca pe catarare nu cred ca va ramane alaturi de Schleck si Contador.

Bai afonule,tu nu ai nicio treaba cu ciclismul.Termina odata!

Bai afonule,tu nu ai nicio treaba cu ciclismul.Termina odata!

Bai .........eu nu te-am injurat.Vorbeste frumos.Fiecare e liber sa-si spuna parerea.

Guest davay

Pe "letour", site-ul turului la rezumatul etapei.

ma interesa toata etapa,rezmatul stiam ca-l gasesc acolo...ma gandeam ca gasesc pe vreun tracker inregistrarile de pe eurosport sau ceva de genul...

Cate lovituri...de cap...

pe torrentz.com poti gasi etapele inregistrate HD, dar asta numai daca-ti doresti sa le ai/vezi mai tarziu fiindca apar dupa cateva zile de la transmisia live.

Evadare mare(18 ciclisti) care ii include pe Kloden,Vinokurov si Hushovd care a pierdut sprintul intermediar in fata lui Bole,Dar Saxo tine aproape,doar 2 min si 10 sec. cand mai sunt 122 de km

Bai .........eu nu te-am injurat.Vorbeste frumos.Fiecare e liber sa-si spuna parerea.

Lasa-l in pace. El se pricepe la pizza.

...totusi, fara "bai".

ataca AC, ce ziceati de Schleck? Ia aratat ca poate. Ia luat cele 10s inapoi.

Ce am vazut azi la final a fost ca AC are o acceleratie de vreo 4x mai mare decat al lui Schleck.I-a dus acolo Rodriguez trena lui Contador pe catarare,s-a vazut :)

Ce am vazut azi la final a fost ca AC are o acceleratie de vreo 4x mai mare decat al lui Schleck.I-a dus acolo Gutierez trena lui Contador pe catarare,s-a vazut :)

Baiete cu Gutierez visezi ?, n-a fost nici un Gutierez, a fost impreuna cu Rodriguez. Pacat de VINO, chiar vreau sa castige si el o etapa.