ombun

Filmuleţe realizate cu prilejul ieşirilor noastre cu bicicleta

Recommended Posts

Din aceasta vara am inceput sa ies cu bicicleta din Bucuresti. Am constatat ca uneori, este destul de enervant sa scot aparatul din rucsac pentru a imortaliza multitudinea de peisaje. De aceea m-am hotarat sa investesc intr-o helmet-camera. Sambata am testat aparatul si am constatat ca:

- Am uitat s-o setez pe HD :D

- Nu am banuit ca cele 123 g + suport pot apleca casca atat de mult :)

- Nu am banuit ca stau chiar asa de aplecat pe bicicleta. :)

Oricum, din imaginile capturate, am facut un filmulet. Pentru ca n-am vrut sa deschid un topic nou cu tura pe care am facut-o si pentru ca am vazut ca mai exista si alti cinefili dornici de afirmare, am deschis acest topic care ar trebui sa reuneasca filmuletele noastre. Uneori, niste imagini in miscare ne pot ajuta sa luam unele decizii privind vizitarea unor locuri pe care altii le-au vizitat inaintea noastra. Vizionare placuta !

PS - Ii rog pe cei care vor mai posta, sa treaca traseul turei, pentru a putea fi gasit cu functia "search".

Tura (plimbare) cu bicicleta: Parau rece - Poiana Bv - Rasnov - Parau Rece (poate fi vazuta si in varianta "HD" :) )

Am observat ca unu din baieti avea armura si fullface. Banuiesc ca era pt urs, in caz ca-l prindea la mure :D

Nu. Tocmai s-a intors de la un turnir si n-a apucat sa-si dea armura jos. A apucat doar sa lege calul in grajd si apoi a incalecat pe bicicleta.

Ma gan'eam eu ca n'are legatura cu datul pe bicicleta :D

Foarte frumos, felicitari :)

Singurul lucru care m-a dezamagit, sa zic asa, e ca nu v-ati bagat si in noroaie :D

Bine, ce-i drept nu prea mai e asa cald...

Am si eu cateva:

calitatea e cam proasta, ca nu m-am riscat sa pun pe ghidon decat o camera veche care filmeaza 320x240. sunt din judetul Hunedoara, facute vara asta.

acum mai am "in lucru" un film de weekendul asta, da mi-e lene sa ma apuc sa decupez bucati din coborarea respectiva.

ce mişto stătea tipul cu tiru în curbă :)) m/

Nu am observat, avea probleme sau stătea pur şi simplu ...

la Dealu Mare, ala cu tiru murise acolo. pusese si triunghi reflectorizant. dar tot l-am injurat putin.

@pacus

Eu ma aparam de urs. :))

Cand merg prin padure si intr-un loc pe care nu il stiu, ma echipez. Oasele mele sunt mai importante ca orice.

Dar tinand cont ca pana acum, cele mai nasoale cazaturi le-am avut in oras, in trafic, cred ca ar trebui sa merg asa si la munca :D

L.E.: plus ca stiam ca vom face coborari prin padure, pe bicicleta, nu pe langa; din tot drumul, cam 1/2 a fost pe langa ea.

Edited by gigix

Plimbare cu bicicleta prin Cheile Dambovicioarei. (HD :P )

Faina tura. Si filmul e minunat rezuma foarte bine structura unei ture, adica imaginile sunt foarte graitoare si minunat alese. Si cu toate ca mi-a placut filmu' tre' sa recunosc ca m-am si ofticat un pic! :))

Uitasem felicitari si pentru topic, este unul dintre cele care mi-au creat dependenta... imi place sa'l vizitez. :)

Montaj profi, tură super.

Ceed SW... faină alegere! Dacă e motorizarea 1.4, cum se descurcă cu biclele pe ea ?

Creste consumul cu peste 1 l/100km. In rest, nu simt. Dar merg cu grija.

Salut! Ce program de editare video si audio folositi? ... ca as vrea sa ma "joc" si eu in felul asta 8->

video: adobe premiere cs3

audio: cool edit pro

Avand in vedere titlu topicului...in ciuda sectziunii de forum, imi permit sa pun si eu un video aici...de la o iesire cu bicileta binentzeles :-bd

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2D-yjneakPM&feature=player_profilepage#]YouTube - downhill Postavaru dunga albastra valea cu apa Poiana Brasov[/ame]

@pacus

pacat ca din cauza obiectivului wide se pierde foarte mult din 3d-ul scenelor ... nu imi dau seama de inclinatie si denivelari; pare ... aproape plat.

Am filmat si prea "aproape". Unghiul nu a fost cel mai bun. Data viitoare o sa ridic un pic unghiul. Sa vedem ce iese. Daca mai tine toamna asta mai bag sezonu asta o excursie la Bv :))

Daca ai cum, coboara camera cat mai aproape de roata. In raport cu roata, traseul se va vedea cel mai bine. Dar nu o pune pe furca, pentru ca se va roti cu ea, si va fi o imagine obositoare.

Am o filmare facuta de pe ghidon. E muuult mai buna decat asta de pe casca...dar camera e mai expusa acolo in caz ca iau o tranta.

Tot de weekendul trecut...coborarea de pe traseul de la Duatlonul de weekendul viitor

Maratonul Alpinsport 2009 - Covasna, Sfantu Gheorghe, Valea Crisului. Lipsesc imagini din primii (~)37 Km ^:)^