ombun

Filmuleţe realizate cu prilejul ieşirilor noastre cu bicicleta

Recommended Posts

Ce prindere ai pentru camera? Sunt in cautare de ceva prindere, fata si spate (la tija de sa sau se sa); ma tenta sa iau de la chinezi ceva cu suport de GPS, iar camera sa o prind sub GPS.

Ceva in genul asta sau asta.

Eu camera o montez pe capatul furcii, la baza pipei, cu un suport care se monteaza in locul capacului de preload al cuvetariei. Poate @iacobdoc sa iti dea mai multe detalii de unde il are, stiu ca venise in pachet cu mai multi suporti si ca el nu-l folosea, asa ca mi l-a dat mie. Mi se pare mai practic decat alte variante de montare pentru ca nu ocupa loc pe ghidon sau in fata lui (depinde si unde iti montezi ciclocomputerul sau GPS-ul, al meu sta pe ghidon) si ca nu amplifica asa mult oscilatiile bicicletei in caz de gropi sau denivelari.

Am avut si suportul GoPro pentru fixare pe pipa/ghidon, s-a rupt dupa vreun an de zile si oscila destul de tare, dar si unul echivalent din Decathlon, mult mai robust, dar si mai grosier ca sistem de prindere (ceea ce il facea destul de complicat de montat alaturi de alte jucarii pe ghidon).

@Mookyama vezi și ceva de genul ăsta. E metalic, cu prindere în 2 puncte, suportul de cameră e detașabil.

Am mutat aici discutia, ca sa nu fie prea offtopic; se pare ca e mai complicat nitel decat un simplu link.

mixed between engines 

• Confused 1

O mică filmare de pe drumul de întoarcere de la vila Trifoiul spre gara Azuga., de acum 2 zile

Și una de luna trecută, cu traversarea pădurii Balta Neagră, spre Lipia.

• Upvote 2
  • Like 1

Unii aterizeaza, altii se chinuie sa zboare.

Numa-n zarea-ndepartata,

Lin curgea fuiorul de ploaie.

Da mai da-le-ncolo de ritm si rima.

• Upvote 1