ovidiu

Last climb on Transfagarasan - 2009 & 2010 & 2011,12,13,14...

Recommended Posts

ANUNT IMPoRTANT CATRE TARA!!!!!

am intrat in posesia Apei de foc. este destul de potabila si are o panta de 50 de grade.

poate aduc si un sirop de struguri

ce program artistic ne rezerva Ovidiu sambata seara?

daca nu ii atractiv raman seara cu veteranii.

si daca vremea ne permite mai facem o escapada duminica pana sus la Paltinis? la fel ca si anul trecut

Pai legat de cazare, nu ar fi mai bine sa zica aici cine vine si cu cateva zile inainte de plecare sa centralizam lista si sa vorbesti tu pentru toti? Ca banui ca asa ar fi cel mai bine, sa stam cu totii impreuna (daca sunt atatea locuri disponibile), ca sa putem sta sa petrecem impreuna. Nu stiu, eu asa ma gandesc... Acum tu stii exact cum sta treaba cu cazarea http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif

la ce pret e cazarea la rulota?:) e mai ieftin ca la pensiune? iti dau tie banii si dorm la tine in rulota :).......esti norocos pe unde mergi nu dai bani pe cazare......e practica....

din pacate nu e a mea este a unui prieten care doreste si el sa intre printre noi ciclistii

el este infocat cu motocicletele practica offroad si alte cele dar de cand are un copil se gandeste sa ramana intreg :) nu mai practica acest sport si l-am facut sa-si cumpere o bicicleta

ash....asta poti sa o pui si pe threadul cu "cum sa atragem mai multi pe biciclete"......am gasit ceva ieftine....dar era tot cartonul copt.....cartonul/caroseria......

In orice caz, la Casa Duse se pot caza circa 20-30 oameni (daca nu este alt grup de turisti, nuntasi, etc...cu rezervare) si mai avem in plus, pentru inca 10 locuri, niste posibilitati de cazare pe la gazde in Cartisoara. La nevoie se mai pot gasi locuri la cazare si in plus, pe la alte gazde.

Florine...am auzit ca dai un vin fiert la toata lumea, sus la Cascada! E adevarat?

Eu vreau Metaxa m/ ca sa ma gadil la coborare ,asta daca nu gresesc si o iau iar la deal.

neaparat sa fie si un sirop de struguri maestre,nu de alta,dar sa stingem dupa Apa de Foc,ma sperie Inclinatia pantei

ah. si eu care ma gandeam sa ii propun acestui vrednic catarator niste pante apropiate de 55-60...

acu, trecand de aceste detalii bahice, am si eu o intrebare tehnica. roti 700X30 vag cramponate sunt ok? sau trebuie sa sap dupa mtb?

acu, trecand de aceste detalii bahice, am si eu o intrebare tehnica. roti 700X30 vag cramponate sunt ok? sau trebuie sa sap dupa mtb?

merge treaba. nu te agita tare. chiar ma uitam acum pe web-camul de la BALEA LAC. am impresia ca poate avem noroc sa si urcam pana la lac daca vremea se mentine la fel.

as fi adus ceva si mai tare dar batranu a zis ca otrava nu mai face anul asta ..... si o iesit numai de 50 inclinatia. pricum o sa nefacem toti cu o GRIPA :P PORCEASCA.

misto tura ......daca as fi avut si eu o curisera si ceva mai multe fonduri mas fi incumetat cu siguranta:P .....bafta celor care au de gand :-T

Florine...am auzit ca dai un vin fiert la toata lumea, sus la Cascada! E adevarat?

Pai daca-l da ... Hop si eu ! :D Unde mai pui ca mai am oameni trecuti in carnetel ... :-T :)) :))

misto tura ......daca as fi avut si eu o curisera si ceva mai multe fonduri mas fi incumetat cu siguranta:P .....bafta celor care au de gand :-T

Din cate am inteles cursiera nu e indicata in perioada aia.

Voua nu va da ca l-ati sabotat la Cimisoara .Lantul a fost pus dinadins gresit ca sa-l mai intarziati.Halal mecanici ... mai vreti si vin fiert .:))

Nici eu nu o sa primesc Metaxa ,ca am calcat stramb tot timpul.:-T

Voua nu va da ca l-ati sabotat la Cimisoara .Lantul a fost pus dinadins gresit ca sa-l mai intarziati.Halal mecanici ... mai vreti si vin fiert

La mecanici nu (am vazut si eu ca l-au sabotat) ... Doar la doctorul (de Cursiere) ! :D

mai daca se merge in natura apoi atunci folositi produse 100% ECO. si pipiul sa fie 100%naturel.

As fi venit si eu, dar trebuie sa pun cadouri in cizmulitele fetelor mele. Pacat, ca aveam un vin de Focsani......@-)

Se pare ca am derogare de la nevasta...;) S-a milostivit de mine, pupa-i-as talpile de fata frumoasa si intelegatoare. Vin in proportie de 99,9%.

Se pare ca am derogare de la nevasta... ... Vin ... 99,9%.

nu se accepta Vin numai de la 100% pana la 150% ..... (strugure).

ramane sa aduc atunci numai Apa de foc pt ca vinul la mine este cam putin .... numai 30 de litri anul acesta.O:-)

vinul la mine este cam putin .... numai 30 de litri anul acesta.:)

hm,fie,ne multumim si cu ala :))

pare cam 'subtire' zapada la Balea

maestrul Tase ce zice,pana unde putem urca ?