ovidiu

Last climb on Transfagarasan - 2009 & 2010 & 2011,12,13,14...

Recommended Posts

Da, am fost cuminte, recunosc! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

Eram terminat dupa aventura de o zi inainte, iar noapte de vineri spre sambata nu am apucat sa ma recuperez (am stat cu Tase la povesti pana pe la 1 jumate-doua, iar dimineata m-am trezit pe la 8). Apoi, primul lucru cand am ajuns in Cartisoara a fost sa ma opresc la magazin si sa iau 3 beri. Cand am iesit din magazin am vazut ca incepuse sa se transforme ploaia in ninsoare si am murit de oftica; daca mai stateam la Cascada 15 minute as fi coborat pe ninsoare, nu pe ploaie! Eram deja fleasca, picioarele imi pluteau prin bocanci asa ca am bagat mare pana la pensiune, unde am golit rapid berile, asta dupa ce am putut sa imi misc degetele... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Dupa ce am mai baut cate ceva la gratar (delicios! multumiri!) si am si mancat pe saturate m-a pocnit un somn graaav, asa ca m-am retras dupa vreo juma' de ora. Am dormit bustean noaptea aia, vreo 11 ore... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Dar lasa, ca data viitoare imi voi lua revansa!

Felicitari pentru consecventa si ambitie.

Nu stiu inca daca sa-mi para bine ca am decis sa nu te mai insotesc si acum sa-ti rad in nas: "ti-am zis ca asa o sa fie!", sau sa-mi para rau ca ai trecut singur prin toate momentele alea.

Avand in vedere ca am crezut ca o sa reusesc sa schiez in weekendul ala, dar a plouat ca naiba pe toata Valea Prahovei, parca ar fi fost mai misto sa vin cu tine.

Pana la urma, ce nu te omoara (si nu lasa urmari permanente), te face mai puternic.

Bafta.

Anul acesta mai vine careva? Din Craiova suntem cel putin 6.

Eu cu biciclaru vrem sa repetam experienta lui de anul trecut, speram totusi la o vreme mai buna.

Nu stiu daca se tine ceva oficial, dar in principiu noi ne-am programat tura Curtea de Arges - Balea - Cartisoara (sambata) si probabil inca o urcare pana la Balea, duminica, cu grupul (daca va exista vreunul).

Stiu ca nu este ceva oficial si din cate stiu eu, sambata (3 decembrie) se urca de la Cartisoara spre Balea. Asa ne si propusesem noi..

mai nu este un alt topic deschis pt LAST CLIMB ON TRANSFAGARASAN 2011?

eu cred ca merg din 30 sau 1 dec

si din cate stiu sunt mai multi care vor sa lege mai multe zile pe acolo

mai nu este un alt topic deschis pt LAST CLIMB ON TRANSFAGARASAN 2011?

eu cred ca merg din 30 sau 1 dec

si din cate stiu sunt mai multi care vor sa lege mai multe zile pe acolo

Daca e deschis, pune si tu link aici, ca eu nu am gasit nimic.

Da' la penultima urcare pe Transfagarasan, sambata asta, nu se baga nimeni?

• Upvote 1

Da' la penultima urcare pe Transfagarasan, sambata asta, nu se baga nimeni?

sunt eu interesat, dar pe ce parte vrei s-o faci? eu sunt nordist...

7 craioveni vor urca sambata pe TF cat ii tin puterile. Daca mai sunt persoane care sa ne insoteasca si sa mearga mai agale...va asteptam..

Nu am gasit alt topic asa ca o sa intreb aici... Aveti idee daca se poate sta cu cortul o saptamana pe undeva jos la Cartisoara. As vrea sa fac urc de 3 ori in acea saptamana. Pt vara planific asta doar ca ma roade ideea. Si ar mai fii chestia ca nu stiu cum sa-mi asigur bicicleta pe timp de noapte. A mai facut cineva asa ceva?

SE poate sta cu cortul, inca mai sunt terenuri neingradite.

Bicla poti sa o bagi in cort, sau sa o legi de cort. Sunt antifurturi cu senzori de miscare si alarme.

Merci Lucian! Intrebam pt ca de cate ori am fost nu am prea zarit corturi. De garaj pt calut ... cred ca o iau cu mine in cort.

Hai baieti, vreau sa vad pozele de la Last Climb 2011!

daca aveti pozele cu bicicleta fara roti, acelea as vrea sa le impartasesc si la altii. ale mele nu sunt reprezentative fiind facute pe data de 1 DECEMBRIE cand am urcat singur

Frumoasa vreme ati prins. Cred ca de data asta nu a fost nevoit nimeni sa isi amputeze membrele :)>- . Se vede criza - gratarul e cam saracut (nici macar mormane de oase nu am vazut); iar Bitza e trist - nu s-a oferit nimeni sa il iubeasca putin? Doctorul super serios, dar este bine totusi ca sta la ceva distanta fata de Viorel. Ma bucuresc pentru voi si gandul mi-a fost la Cartza.

Voiam sa zic ca a fost cam mult fum ,dar dupa ce am vazut pozele lu'Alpinman nu prea mai am ce sa zic... 3:-O