ovidiu

Last climb on Transfagarasan - 2009 & 2010 & 2011,12,13,14...

Recommended Posts

Si mie mie dor de o pastrama...Insa daca nu vin si baietii veseli -nu are acelasi gust.

Care baieti? DT este, galati este, deci? nu stim nimic de dr.

Prezent si eu pentru al doilea an, probabil numai de vineri dupa masa, cica iouman a rezervat mansarda.

Ieri am urcat la Balea dinspre Cartisoara via Pitesti. Vremea a tinut cu mine,am avut parte de 3 grade sus si vant de spate pe coborare

As vrea sa particip si eu anul asta dar doar la urcare. cand e programata urcarea propriu-zisa - data, ora si punct plecare? multumesc.

Urcarea e programată între 10 minute și 2 ceasuri după belirea ochilor, în funcție de cât de repede se îmbracă și hidratează fiecare. Asfaltul e tot acolo și așteaptă...

La prima mea urcare decembristă, m-am trezit devreme, am mâncat, m-am pregătit. Mai apoi, urcând în pas de melc spre Bâlea Cascadă, trece doctorul pe lângă mine ca racheta. Se trezise după două ceasuri după ce plecarăm toți, s-a îmbrăcat încă adormit (și, prin urmare, prea subțire), și trăgea tare ca să se încălzească. Până am ajuns eu la Cascadă, deja unii fuseseră până la lac și se întorseseră la tanti Dușe la ciorbă caldă. Deci cine se scoală de dimineață... e ăla ce gâfâie pe foaia mică și pinionul mare.

• Upvote 1

Doctoru urca cu masina.... ~:> si hidratarea e continua zi si noapte. Se accepta doar de la 5 grade in sus....

O parte din noi am bifat si anul acesta. Vremea a fost excelenta, ceea ce a permis urcarea atat vineri cat si sambata. Nu mai zic ca unii colegi ai nostri au urcat si noaptea, adica dupa ora 22.00:))

post-935-0-53375800-1386144493_thumb.jpg 

• Upvote 2

alo !!!!! colegu !!!!! stipuleaza scopul urcarii nocturne... numai pe jumatate pui problema. 

Nuș ce dreacu faceai tu cu Nelson noaptea pe munte  ,dar io ca sa dus ...

Lanterna ca-ți sparg nasul...Vine moșu acuma ,si n u vede drumu'.

asa, asa . Multumesc Giginic. Poate la anu ne vedem la Bv vin pe bici. 

Mai Flacai, da pozele din calendar unde se afla ???  Cand le publicati si spre mine ?