spooky51

Giurgiu anyone?

Recommended Posts

Scuze ca n-am mai scris pe aici, nu prea am mai intrat pe forum.Oricum week end-ul trecut am fost plecat din localitate.

Pana la urma ati ajuns la Cherven? Noi am fost in primavara pana la fortul acela, insa nu am urcat sus pe trepte, n-am vrut sa lasam bicicletele legate aiurea. Drumul e foarte placut, nu e aglomerat mai deloc, si coborarea spre Cherven e super.

In week end-ul asta nu pot merge simbata, insa duminica ar merge de o plimbare daca nu e foarte urat afara, macar pana la Nikolovo sau Basarbovo. Apropo, noi nu mergem niciodata cu bicicletele in Giurgiu, decat pana la Podul Prieteniei, pentru ca nu vad rostul. Prefer turele la Ruse, macar ai unde bea o bere in mod civilizat. De mers acolo am mers si iarna (iarna trecuta acolo am sarbatorit 1 Decembrie :) ), numai sa fie cat de cat uscat pe jos si sa nu ploua. Am fost anul trecut chiar cu o saptamana inainte de Craciun, la ei centrul arata binisor de sarbatori, e decorat mai de bun gust, a fost o plimbare foarte placuta.

am schimbat putin traseul, deoarece insemna sa facem multi km de sosea. am mers la Krasen si de acolo prin defileul Lom-ului, pana la Basarabovo. a fost un traseu foarte frumos, chiar deosebit.

in momentul in care nu am mai putut merge "pe vale" si am urcat pe faleza, am dat de privelistea de mai jos

Imagine postată

...si tot asa, pe ceva km-trii.

prefer sa merg dupa ce se asterne zapada, decat pe ploaia asta :)

De luni apare soarele :)

prima ninsoare, prima iesire cu bicla pe zapada, uraaaaaaaa :D

omul cit traieste,invata...daca vrea!eu vreau si ca urmare incepui sa rascolesc acest site prin toate ungherele si dadui,hopa!de giurgiuveni iubitori de bicla.pai de ce nu ziceti asa mai baieti?ia sa va fac eu cunostinta cu un tinerel de 20x3 adica cu mandea...pai ia sa bagam niste ture impreuna,cu ce vreti voi,cu mtb-ul,cu o cursiera,stie mandea destule locuri frumoase pe la vecinii de peste girla,va dau si un tel.0722269522 va dau si un link www.picasaweb.google.com/oldrocker1950 si o sa vedeti cite chestii putem face in comun.acusica,veni zapada dar cum s-o curata asfaltul bagam ceva km ca pedalatul este sanatos si placut in acelasi timp.

vad ca vorbiti de canioanele lom.sa va duca tata prin toate,am organizat si ture prin carpati.org au venit bucurestenii buluc.ia sa trageti o ochiada prin albumele mele de pe picasaweb.google.com/oldrocker1950 si o sa vedeti la frumuseti cum nici nu banuiti.fara sa ma laud,cunosc bine cam 85% din parcul russenski lom ca il bat din noe.2009 pe bucati,cu bicla,cu scuterul,mai am citeva portiuni necercetate.

Exista vreun giurgiuvean care activeaza pe acest forum? Sint cateva locuri in imprejurimi care pot fi vizitate.

da!oldrocker1950 culbumele sale de pe picasaweb.google.com/oldrocker1950 trage o privire pe acolo ca ai la ce si dupa aia vorbim de cite zone frumoase avem pe linga giurgiu ce se preteaza la pedalat.

Exista vreun giurgiuvean care activeaza pe acest forum? Sint cateva locuri in imprejurimi care pot fi vizitate.

apoi exista un nebun care pedaleaza in draci!in fiecare dimineata ma intilnesc cu el,cind ma uit in oglinda.ba mai ma uit si prin albumele lui de pe picasaweb.google.com/oldrocker1950 daca vrei sa-l cunosti si tu,acceseaza link-ul.

apoi exista un nebun care pedaleaza in draci!in fiecare dimineata ma intilnesc cu el,cind ma uit in oglinda.ba mai ma uit si prin albumele lui de pe picasaweb.google.com/oldrocker1950 daca vrei sa-l cunosti si tu,acceseaza link-ul.

salutare, eu nu pedalez dimineata deoarece sunt la serviciu, dar in fiecare seara(noapte) ies la o mica tura prin oras. abia astept sa treaca zapada sa facem niste ture pe la vecini.

pentru o tura maine pe zapada, la ora 1030 la PETROM de pe sos. Bucuresti, oricine este binevenit.

salutare, eu nu pedalez dimineata deoarece sunt la serviciu, dar in fiecare seara(noapte) ies la o mica tura prin oras. abia astept sa treaca zapada sa facem niste ture pe la vecini.

:D:D:D citesti printre randuri Sopinele? Baga niste ture dimineata, poate il vezi si tu .... sau mai bine cere-i adresa lui Oldroker si baga o tura pe la el prin baie :D:D:D

bai fratilor,ce zic eu si ce intelegeti voi.tipul ala pe care il vad in fiecare dim.cind ma uit in oglinda...nu pedalez nici eu dim.ca merg la serviciu,d.a nu mai pot ca e ziua mica acum,dar simbata sau duminica...bag pedale.uite azi,fiindca ieri puturosii in fata laptopului,bagai o scurta de cca 35 km pina in parcul lipnik,dincolo.ca sa va faceti o idee,accesati picasaweb.google.com/oldrocker1950 ultimul album,cel de azi 19 dec.2010.dupa aia,mai vorbim si de o tura comuna nu las bicla nici iarna.nasol acum este ca era curata brici,acum trebuie sa o ingrijesc dupa iesirea de azi,mai vorbim.

:D

Ptr a nu mai fi "gresit inteles", opreste si tu pedalatul, atunci cand scrii ;)

Sopinel se grabeste la citit de cand il stiu eu, dar vad ca si tu te grabesti la scris.

Am reusit sa ajungem la Veliko Tarnovo anul asta in primavara, insa traficul intre Bjala si Veliko cam e infect.

Imagine postată

Am vazut si pozele lui oldrocker1950... iarna e lunga, inseamna ca ar trebui sa ajung la Dimi sa-mi iau niste anvelope mai sanatoase, ma rog, in limita posibilitatilor financiare, ca trebuie sa iau 4, probabil ca niste CST ar fi ok, daca nu, ma voi multumi cu anvelope de Kakaufland. Momentan am niste Rubena aproape noi, insa de sosea, anul trecut m-am plimbat cu bicicleta prin parc pe zapada, adica ma tineam de ea :) .

Ma bucur ca nu toti giurgiuvenii sint sedentari, inseamna ca e rost de ceva ture.

Am vazut si pozele lui oldrocker1950... iarna e lunga, inseamna ca ar trebui sa ajung la Dimi sa-mi iau niste anvelope mai sanatoase, ma rog, in limita posibilitatilor financiare, ca trebuie sa iau 4, probabil ca niste CST ar fi ok, daca nu, ma voi multumi cu anvelope de Kakaufland. Momentan am niste Rubena aproape noi, insa de sosea, anul trecut m-am plimbat cu bicicleta prin parc pe zapada, adica ma tineam de ea :) .

Ma bucur ca nu toti giurgiuvenii sint sedentari, inseamna ca e rost de ceva ture.

Da-mi un MP cu nr tau de tel. Astazi in jurul pranzului voi iesi la o pedala, cam 2 ore, ptr ca la 14:15 trebuie sa fiu la spital, pentru un program de gimnastica medicala, asa ca daca ma vezi prin oras baga un tipat. Voi fi cu Impulse-ul alb, singurul din Giurgiu, asa ca nu ai cum sa strigi pe altcineva.

La ora aia eu sint la serviciu, muncesc cu drag si spor, pentru-al tarii viitor.

OK si ce te-a retinut sa-mi dai nr de telefon?! nu te lasa angajatorul sa vbesti la tel, in timpul programului?! :P

simbata asta,inaintea craciunului,daca se zvinta soseaua,baga cineva o bicicleala peste dunare?azi,maine ma duc sa iau niste aripi de la kaufland sa le pun ca m-or apara cit de cit de stropela.

simbata asta,inaintea craciunului,daca se zvinta soseaua,baga cineva o bicicleala peste dunare?azi,maine ma duc sa iau niste aripi de la kaufland sa le pun ca m-or apara cit de cit de stropela.

da, eu ma inscriu

Ar merge, doar ca astia prognozeaza totusi ploaie.

Va ganditi la o tura mai lunga prin vecini, sau doar la una scurta la Ruse, la o bere/ceai/cafea pe Alexandrovska ? Cred ca centrul arata frumusel, ar merita vazut zilele astea, anul trecut am fost cu bicicleta la ei chiar in ziua in care puneau ornamentele in bradul de la primarie.

Cam la ce ora de plecare si intoarcere v-ati gandit? Eu chiar as merge la o tura scurta prin parc si oras. Daca mergem pe ideea unui traseu mai lung in jurul orasului... e ok si asa, dar parca mai degraba m-as plimba putin prin centru decat pe coclauri.