spooky51

Giurgiu anyone?

Recommended Posts

eu zic plecare pe la 1000, o tura pe langa oras, dupa acea prin oras, pe urma o cafeluta ceva si inapoi pe lumina

Cam la asta ma gandeam si eu sincer, plecarea pe la 9-10, intoarcerea pe la 16-17, sa vedem ce zice si oldrocker1950, el e organizatorul.

eu ma gindeam asa:nikolovo-parcul lipnik-cervena voda-russe(iesimin sos russe-kubrat dupa care o urmam pina in e70 russe-varna linga stada rusofilite unde este multimea de talciocuri de masini s.h.,cei care ati fost pe la motel rai stiti despre ce e vorba.la coborirea pantei ne putem lasa spre centru,sau facem dreapta pe bd.bulgaria direct spre casa)ma gindeam sa vedeti lipnikul ca era frumos cu zapada saptamina trecuta.tura asta face intre 50-60 km.intoarcere pina in ora 16,pe lumina.m-am uitat pe meteoblue.com situl care nu prea ma minte,simbata intre 8-14 russe senin probabilitate de ploaie ZERO temp.9-13 grade vint intre 27-30km/h din sud.tel.meu este 0722269522 plecarea e buna la 10,loc.de intilnire as zice la intersectia tineretului cu oinac linga bl.60 vama sau in parcare la bila.ce ziceti?

De acord, mai ales ca n-am mers pe acolo niciodata. Ora 10 este foarte buna, parcarea de la Bila e perfecta. Daca nu intervine nimic neprevazut, si nu prea are ce, ramane pe ora 10 in parcare la Bila, ne mai conversam pana atunci oricum.

Ce v-a apucat mai baieti?! Chiar in ziua de Craciun? Haim duminica ar mai merge, sa mai scoti ceva din caltabosi si din alcohooollllll(mai ales)http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Pe oldrocker il inteleg ca nu-si mai aduce aminte cand este craciunul :P(are omul o varsta), dar voi ce aveti?!

PS sa-mi spuneti si mie cum a fost si eu va promit ca o sa beau si ptr voi http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

asta vroiam sa zic si eu, oldrocker zicea "sambata, inainte de craciun", dar, din cate imi aduc eu aminte, sambata, craciunul este toata ziua si dureaza tot asa pana luni ora 23.59.59.99, sau ma lasa pe mine memoria intr-un fel in care ar trebui sa ma ingrijorez!

scuze!am vorbit si cu nevasta-mea de eroarea facuta,cum pastele cade obligatoriu duminica,confundai zau,aveam impresie,deh,zise unul p-aici,iertare ptr.ai batrini(lasa ca va vad eu la pedale cit de tineri sunteti...)ca duminica e craciunul.daca o facem duminica iesirea,intre noi fie vorba,nu ma deranjeaza nici in ziua de craciun,vin cu sete si pofta de mincare,deci cum facem,simbata sau duminica?

sa ne si amuzam nitel de confuzia facuta de mine,intre doua rele,boli,alzheimer si parkinson,ce "ai vrea" sa ai la batrinete?de preferat parkinson,e mai bine sa versi juma de pahar decit sa uiti unde ai pus sticla...lasa ca va vad eu cind o sa aveti si voi virsta mea cit de viteji o sa fiti.traiesc garantat 119 ani,asa scrie in bolentinul schimbat anul trecut,valabil 2019,pai eu 'oi fi fraier sa nu traiesc atita?pai nu scrie asa in bolentin?scrie!

Eu as fi mai mult pentru simbata, duminica am programat o tura scurta pana la Cheia. Daca vreti lasam pe saptamana viitoare, nu-i nici o graba, bulgarii vor fi tot acolo, si daca nu ne vor da afara pe noi din UE, vom putea trece cu bicicletele si atunci :D .

eu vreau sa ies simbata,venim cu o pofta de sarmale si cirnati...mai vorbim maine dupa amiaza,ziceam sa merg maine sa iau niste aripi sa pun la bicla.deci maine da sau pe seara batem in cuie ce si cum.

este sigur,nevasta-mea este de servici in ziua de craciun deci ies sigur in tura,simbata,ora 10 in parcarea de la bila.astept confirmare in cursul zilei de azi.

Din pacate slabe sanse sa pot veni, de asta am si asteptat atat sa confirm sau infirm, insa de azi dimineata nu ma simt bine deloc, din cate stiam eu gripa se face doar toamna si primavara, dar la mine asa sint simptomele.

Daca totusi maine dimineata ma simt mai bine, la 10 voi fi in parcare la Bila, insa nu cred ca sint sanse. Momentan am trecut pe Coldrex in loc de vin fiert :(

asta e,sanatate multa!ramine pe altadata daca nu poti veni.eu tocmai terminai de pus aparatorile,aia fata nu era ptr.tipul asta de bicla,m-am descurcat.grea cu mecanica asta si ce priceput si indeminatic eram odata.mai ma descurc si acum dar nu ca la 20 ani.eu o sa trec maine pe la bila la ora 10,daca e cineva bine,daca nu ramine altadata ca nu au intrat zilele in sac.

la 9,55 eram in parcare la bila,am dat niste pedale de incalzire pina la 10,05 dupa care am plecat pe traseul propus.pozele sunt pe picasaweb.google.com/oldrocker1950 album bicicleala in ziua de craciun.

Adica vrei sa spui ca "a lipsit nemotivat", sopinel?! Eu il stiam baiat serios, care ajungea primul la orice intalnire. Sa-i fi facut eu pofta de vinisor intratat incat sa uite de tura :D?!

@spooky

Insanatosire grabnica!

oldrocker1950, nu gasesc pozele pe picassa, nu gasesc tot albumul de fapt.

Totis, mersi, sint ok inca de ieri, a fost o raceala, cred ca am stat aiurea in curent, cu geamul deschis, si de aia ma durea si capul. Mai imi curge nitel nasul, dar sint ok.

s-a rezolvat.albumul asta si inca unul,tot de la bg din greseala fusese setat"public ptr.cine are link-ul"l-am setat "public pe web".au aparut.cine stie ce s-a intimplat cind le-am pus pe net,nu am fost atent la setarile din picasa.multam de observatie.

Cam multa fleoscaiala, a fost frumos soarele insa. Nu stiu daca era practicabil pentru mine, am aripi destul de lungi iar cauciucurile de strada nu stropesc rau, insa nici nu au aderenta pe zapada.

Spre Nikolovo mi-a placut mai mult pe drumul spre Tutrakan, apoi la dreapta, si aterizezi in sat prin partea cealalta, il poti vedea de sus.

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 1

La multi ani tuturor biciclistilor din Giurgiu si nu numai, prima zi din noul an si primii 30Km. Va urez sa aveti un an cu cat mai multi Km in palmares (si de calitate)

eu azi bagai primii 73km gr- ivanovo(faleza gramovetz) si retur.o vreme ,imi pare rau ca nu am plecat mai devreme,poate faceam ceva pe acolo prin canioane.cer senin,zapada putina...puturos,am plecat pe la 11,30.am facut si citeva poze,le-am pus pe picasa.

in seara zilei de 3 ian.mai precis pe la 23,30 am tras o tura din tineretului pina in port pe sos de centura si intoarcere prin centru.era asa de frumos dupa ninsoare,ma gindeam ca poate mai iese la bicicleala vreunul dintre voi,dar poate iesiti in serile urmatoare.liniste,frumos,zapada curata,vreo trei echipaje de circulatie au trecut pe linga mine in diverse zone ale orasului dar eram echipat ca la carte,lumina,stop,vesta reflectorizanta,casca...nu prea sunt obisnuiti cu biciclari noaptea si pe zapada,hai sa-i obisnuim!citeva poze pe picasa.

am iesit si eu aseara dar nu am lumini, vesta, etc. asa ca merg numai printre blocuri si alte zone mai putin circulate de masini, plus ca este interzis de lege a se circula cu bicicleta pe carusabil cand acesta este acoperit cu zapada (Art. 161 (1) Se interzice conducatorilor de biciclete sau mopede: m) sa circule atunci cand partea carosabila este acoperita cu polei, gheata sau zapada. regulament aplicare oug 195/2002 rep ).