spooky51

Giurgiu anyone?

Recommended Posts

@sopinel.militianul opreste un cond.auto ce oprise pe interzis,nu ai vazut semnul ala,bai...traiti domn'majur,eu sunt ateu si nu cred in semne...tu vrei sa fim mai catolici decit papa?ziua mai inteleg,e periculos ptr tine si ptr.altii,dar noaptea cind nu prea circula masini,mai merge si o incalcare de regulament.doteaza bicla cu cele necesare plus o vesta reflectorizanta si sa bagam pedale noaptea.

nu incerca sa-l corupi cu ture de noapte, ptr ca "este mic" si ii trebuiesc multe ore e somn :D

mai uita-te si prin alte locuri, pe unde esti utilizator, daca tot vrei sa facem ceva ture ;)

vorbeste cu oldrockeru'. spunea ca nu prea o sa rateze concursuri, anul acesta ;)

Ieri as fi dat o tura pe la Ruse, insa batea un vant absolut turbat. Daca stiam ca vrea mai multa lume insa...

Anuntati si voi eventual din timp turele, cu 2-3 zile inainte.

Ieri as fi dat o tura pe la Ruse, insa batea un vant absolut turbat. Daca stiam ca vrea mai multa lume insa...

Anuntati si voi eventual din timp turele, cu 2-3 zile inainte.

salut

mergem si azi la vecini, intilnire la 11 la magazinul lui Otto

te asteptam

sambata 05-03-2011 vreau sa fac urmatorul traseu:http://www.bikemap.net/route/840034#lat=44.02886&lng=26.17561&zoom=12&type=2 , sau poate pana in padurea Comana.

pentru doritori astept propuneri pentru ora de plecare.

Maine se anunta o zi calduroasa, faceti cumva vreo tura in Bulgaria la Ruse si imprejur?

Maine se anunta o zi calduroasa, faceti cumva vreo tura in Bulgaria la Ruse si imprejur?

salut

poate mergem impreuna, ce zici

daca mai este vre-un doritor sa spuna

Ar fi ok, plecarea pe la 10 e in regula? Cat priveste punctul de intalnire, eu stau la Policlinica, deci oriunde imi e in drum :) .

la statia peco PETROM din vama

poate totusi mai apare cineva

Deci ramane pentru ora 10:00 Petrom Vama, da?

Eu am un Neuzer Nelson amarat, sper sa nu vii cu nu stiu ce racheta sa ma lesini pana pe Alexandrovska, mai ales ca din toamna anului trecut eu nu am mai pedalat decat uneori pana la serviciu si inapoi :) .

Pana la urma am dat tura cu Sopinel doar prin Ruse, Centru, faleza, turnul TV, bere, parc, movila de langa skatepark, faleza, bere...

A fost cald, frumos, nu ne-a mai tras inima sa o luam spre Metro, mai ales ca drumul pe bd. Bulgaria, adica soseaua de centura, mi se pare foarte naspa din cauza zecilor de masini care trec in viteza. Chiar si cand mai mergeam la Basarbovo preferam sa merg prin centru, spre gara, apoi sa fac doar vreo 500 m pe soseaua de centura inainte de curba spre sat.

Am o febra musculara sanatoasa, inca de ieri a inceput, cand m-am gandit sa dau cateva ture la stadion. Azi am constatat ca nu prea mai sint in forma la pedale dupa ce am facut pauza de cand au inceput ploile, cred ca de prin octombrie, sper sa ma tin de ture si sa recuperez. Iar bicicleta mea nu e tocmai racheta soselelor, iar nici offroad nu-i cam nimic de capul ei :)

Da, a fost o tura superba, printr-un oras foarte frumos, am descoperit locuri noi (pentru mine), foarte multi oameni iesiti la plimbare si o multime de biciclisti din toate categoriile de varsta. Astept cu nerabdare urmatoarea iesire.

Eu as fi mers si astazi la o tura de pe la 12, insa aseara am patit-o cu un calorifer. Robinetul de tur a inceput sa dea cu apa, chiar si pe pozitia inchis, am reusit sa-l strang cumva si sa pun un lighean sub el. Asta simbata seara, ora 19, evident nici un magazin de unde sa pot lua un robinet, iar eu nu mai aveam nici unul aruncat prin garaj. Fuga la administratora, care a sunat un instalator, care isi schimba discul de ambreiaj la Dacie la blocul vecin. Venit, vazut, a ramas ca azi la 12 vine sa opreasca coloana de apa, sa schimbam robinetul... deci zi pierduta :( .

Nu-i nimic, asta e doar prima zi de caldura, de acum asa vor fi toate, o sa se repare poate si centrul de la Ruse, o sa se usuce ca lumea si drumurile, o sa se mareasca si ziua :) .

Am fost si ieri prin RUSE, am colindat numai pe stradute dosnice in cautare de drumuri cu pante mai serioase, am gasit cateva, asa am colindat vreme de vreo 3,5 ore si 70km si nu am trecut niciodata de doua ori prin acelasi loc.

Eu am rezolvat cu robinetul ala de la calorifer, de-abia pe la 2 am scapat de treaba. Golit instalatie, cumparat robinet, reumplut si aerisit instalatie.

Frumos Ruse, mai ales stradutele mici, necirculate. In primavara o sa infrunzeasca copacii, sint vreo 2-3 alei pline cu castani, sper ca o sa refaca si centrul, sa apara multe terase. Oricum pizza cea mai buna tot aia feliata de pe Alexandrovska e, iar berea tot in parc sau pe faleza e marfa s-o bei :) .

Urat week-end... As fi iesit nitel la o tura, insa mi se parea ca sta sa ploua, nu prea imi place sa ies cu bicla cand e frig.

Ma bucur insa ca o sa vina caldura si de-abia atunci o sa simt si eu reversul medaliei, la 30 de grade cand altii scot limba de caldura o sa-mi scot si eu hanoracul :) .

Sambata 19-martie-2011 am facut o tura impreuna cu Cezar pe la Bulgari pina la Ivanovo apoi prin canion Beli Lom mai departe Nisovo in final Cherven si Giurgiu, peisaje superbe, chiar si acum cand nu a inverzit natura.

Traseul a avut de toate: plat, catarari cu pante lungi sau mai scurte si cu inclinatii variate, drumuri desfundate, drumuri prin camp cu maracini si gropi, prin padure, pe malul raului.

In total 120km foarte frumosi.

Plecati pe la 10am, intrati in casa pe la 18:30pm.

Poate in urmatoarea tura ni se va alatura si alti ciclisti amatori de iesiri in natura intr-o zona foarte frumoasa de podis cu tenta de munte.

Pe la 1 voi erati prin fata la CMJ?

Am vazut in trecere un cyc Kona si un mtb. Imagine postată

Noi in jurul orei 13 eram prin canionul Beli Lom, cred ca era @Micutul (el are un Kona Jake 2009) si un alt prieten.

Chiar dati ture, nu gluma :) . Am fost si eu vara trecuta la Cherven, pana la manastire, era acolo in sat o fantana unde era plin de libelule :) . Bicla mea se descurca din pacate cam prost pe offroad, am intrat in Russenski Lom pe la Basarbovo si am iesit pe la Ivanovo tot vara trecuta, si a trebuit sa mergem foarte incet. Peisajul e frumos, drumul spre Bjala e foarte ok si la sosea, mai putin in Ivanovo, unde populatia este foarte... etnica.

Cred ca simbata ma anunt si eu pentru o tura, se pare ca vremea se indreapta. Postati si voi daca e pe joi-vineri asa daca aveti vreo idee de drum...

suna foarte bine povestile, aveti si fotografii? nu am fost niciodata pe acolo si as face o tura, sunt curios cum arata. :)