polist4ever lance

Cycling News

Recommended Posts

Exemplu de contract pentru Contador. Daca eu as fi patronul la Astana, acesta ar fi contractul pe care i l-as oferi

salariu 6 milioane euro ;;)

obligatia de a participa la 2 mari tururi ;)

obligatia de a castiga 1 din cele 2 la care participa http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

bonus de 3 milioane euro pentru fiecare mare tur castigat http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

woooww incepe sa se apropie de football toata afacerea asta dar Cadel pe ce suma merge?

Undeva in jurul a 3,5-4 milioane adica nici jumate din ce castiga Contador.Alberto pt banii astia sunt sigur ca se va duce pe langa LeTour si in Giro sau Vuelta.Altfel ar fi un pic nerecunoscator.

A.Kolobnev la Katusha si O.Pereiro la Astana.

Astana usor,usor se reorganizeaza.Contador,Tiralongo,De la Fuente si acum Oscar Pereiro Sio.Suna binisor nu credeti??

Despre Katusha...chiar isi face echipa:J.Rodriguez,K.Kirchen,A.Kolobnev,M.Ignatiev,A.Botcharov,o echipa super.

O sa fie oricum interesant anul viitor... Atat ca Wiggins nu cred ca va mai avea acelasi sprijin.

In Le Tour or sa se cam plateasca polite... Basso are de dovedit la randul lui ceva... Lance vrea de asemenea sa-si arate muschii... asa ca noi, astia de pe margine avem sansa sa vedem un spectacol foarte interesant...

BTW Lance, decis s? îl înving? pe Contador! "Mai am doi ani de ciclism!" | ProSport

Eu unul sunt constient ca Evans nu poate castiga TdF,dar daca nu il ia el macar Andy Schelck sa castige sau Levi Leiphaimer care cine stie i s-o pune lui pata si o ataca pe Tourmalet plus ca la TT Levi e peste toti.

Eu unul sunt constient ca Evans nu poate castiga TdF,dar daca nu il ia el macar Andy Schelck sa castige sau Levi Leiphaimer care cine stie i s-o pune lui pata si o ataca pe Tourmalet plus ca la TT Levi e peste toti.

din pacate pentru tine, Levi e subalternu lui "tata" Lance

Era clar ca va pleca.Dar va pierde mult pt ca Sky nu e Garmin.Acolo ii avea pe Vande Velde,Zabriske,Millar,Kesiakoff(park asa se scrie).Aici doar pe Lovkist si Boasson Hagen.

Singurii oameni care au tras pentru Wiggins in TdF pe munte au fost Vandevelde si Hesjedal. Zabriskie si Millar sunt oameni de TT, au ajutat in mare parte la TTT si cam atat. Iar Kesiakoff nu-mi amintesc sa fi fost in TdF.

Cat despre Sky, eu zic ca are oameni care sa traga pentru el: Lovkvist, Froome, Augustyn, Calzati, Arvesen, Possoni. La cati bani au la dispozitie, era si ridicol sa nu-si faca echipa buna pentru Wiggins.

Levi Leipheimer in 2007 si 2008 poate era peste toti la TT, insa anul asta deja s-a dezumflat. Doar l-a batut Menchov in Giro, mai lipseste la anul sa-l bata si Armstrong si se cam termina treaba.

[/b]

din pacate pentru tine, Levi e subalternu lui "tata" Lance

Stiu ca este subalternul lu Lance dar daca se plictiseste de faptul ca Lance nu ataca deloc ca in TdF anul acesta si pleaca el de unul singur spre o victorie nescontata intr-o etapa alpina poate spera la victoria finala.Ganditi-va daca ii ia lui Lance vreo 45 de sec in ambele TT-uri,si va fi intr-o situatie buna va fii evident ca Lance nu-l va obliga sa traga pt el pe munte.

Singurii oameni care au tras pentru Wiggins in TdF pe munte au fost Vandevelde si Hesjedal. Zabriskie si Millar sunt oameni de TT, au ajutat in mare parte la TTT si cam atat. Iar Kesiakoff nu-mi amintesc sa fi fost in TdF.

Cat despre Sky, eu zic ca are oameni care sa traga pentru el: Lovkvist, Froome, Augustyn, Calzati, Arvesen, Possoni. La cati bani au la dispozitie, era si ridicol sa nu-si faca echipa buna pentru Wiggins.

Levi Leipheimer in 2007 si 2008 poate era peste toti la TT, insa anul asta deja s-a dezumflat. Doar l-a batut Menchov in Giro, mai lipseste la anul sa-l bata si Armstrong si se cam termina treaba.

Arvesen nu este om care sa-l catare pe Wiggins,Augustyn inca e necopt are deabia 22 de ani.Eu zic ca inafara de Lovkist,Calzati si Possoni nimeni nu-l va catara pe Bradley.Asa pot spune si eu ca Evans are super echipa la BMC cu Ballan,Kroon,Burghardt si Hincapie dar inafara de George nimeni nu-l va catara pe Cadel fiindca nu sunt in stare asta e problema sa si a lui Wiggins.Oricum eu il vad cu o conditie si aceea de a fi foarte motivat pe Basso care are o echipa de cataratori pursange in spate:Kreuziger,Nibali,Pellizotti,Szymd ce echipa,n-ai cum sa le contesti valoarea.Kreuziger si Nibali top 10 in TdF.Pellizotti,cel mai bun catarator.Iar Szymd e clar cel mai bun gregario din pluton pe munte.S-a vazut asta in Vuelta unde tinea o trena infernala pe catararile alea foarte grele.

as dori si eu sa fac reclama acestui site/tracker de ciclism:

CyclingTorrents.nl :: Login

pentru cine nu-l stie,aici gasiti o gramada de nebunii,documentare,inregistrari magnifice toate alea(de exemplu,aproape toate editiile giro d'italia din 1990 incoace sau multe ronde van vlaanderen).

dati o geana.

in rest,circula zvonul ca di luca o sa ia 3 ani.sper sa nu se intample asa ceva.