polist4ever lance

Cycling News

Recommended Posts

din pacate,nu.sunt un ignorant.consider lupta anti-doping una dintre cele mai mari cretinitati existente.

di luca e un ciclist fabulos.pentru mine asa o sa ramana.nu toti gandim ca bradley wiggins.

Dupa cum se vede si in fotografia cu echipamentul Astana, echipa din Kazahstan va folosi in 2010 biciclete Specialized.

Davis e sprinter de top 10, nimic mai mult. A mai prins prin Giro ceva locuri in top 5, dar nimic prea serios.

Travis Meyer e noul campion national al Australiei la ciclism pe sosea! Acesta a castigat cursa pe sosea de la Buninyong de 163.2km in 4h26m! Alte rezultate:

- Baden Cooke a terminat pe 15 la 6m31s

- Michael Rogers a termina pe 24 la 6m37s

- Allan Davis a terminat pe 41 la 13m48s

- Robbie McEwen si Cadel Evans nu au luat startul

http://www.cyclingnews.com/races/scody-australian-open-road-championships-cn/elite-mens-road-race/results

Hahaha ,si sponsorizeaza o echipa de 10 adevarati care se claseaza in primii 10 cei mai buni balcanici nu?

uite cum vine faza:

[ATTACH=CONFIG]15324[/ATTACH]

baiatul asta jose rujano a castigat vuelta al tachira(venezuela)pentru a 3-a oara.e un ciclist care personal imi place foarte

mult,mai ales pentru faptul ca a demonstrat stiintific ca chiar si un om asa firav ca el poate avea niste coaie gigantice(s-a declarat anul acesta,al 3-lea catarator din lume dupa contador si rodriguez parca:))e diliu rau tipu.

in giro d'italia 2005 a animat de unul singur intregul tur,fiind chiar la un pas sa-i sufle tricoul roz lui savoldelli.oricum etapa

castigata de el la sestriere e de colectie,asta e clar.a terminat pe 3 pana la urma acel giro.

cam amuzanta faza de la mondialele pe sosea de anul trecut cand manolo si andrei de pe eurosport tot radeau de rujano ca iesea primul pe catarari din grup,gen:"ce-i cu baiatu asta?din venezuela?ohohoho,mai baiatule asa sa te vada lumea".

ei bine,s-ar putea sa obtina niste raspunsuri la editia de anul asta a giro d'italia pentru ca rujano a semnat cu ISD si nu ramane decat sa speram ca poate ajunge la forma din 2005.

sa termin cu un citat direct de la maestru:

"I can’t go to the Giro just to race. No. I will fight to finish in the first three. I want to win it."

Teams for 2010 Paris-Nice

AG2R La Mondiale

Astana

Bbox Bouygues Telecom

Caisse d’Epargne

Cervelo Test Team

Cofidis, le Crédit en ligne

Euskaltel - Euskadi

Française des Jeux

Garmin-Transitions

Katusha Team

Lampre-Farnese Vini

Liquigas-Doimo

Omega Pharma-Lotto

Quick Step

Rabobank

Saur-Sojasun

Skil-Shimano

Team HTC-Columbia

Team Radio Shack

Team Saxo Bank

Team Sky

Vacansoleil Pro Cycling Team

O prima lovitura pt Cadel Evans si BMC care nu a fost invitata in Paris-Nice.Eu unul cred ca RADIO-SHACK va veni cu o echipa destul de buna aici.

O prima lovitura pt Cadel Evans si BMC care nu a fost invitata in Paris-Nice.Eu unul cred ca RADIO-SHACK va veni cu o echipa destul de buna aici.

Pai BMC nu a fost invitata pt ca, Cadel nu avea in programul sau aceasta cursa.