polist4ever lance

Cycling News

Recommended Posts

Discutiile astea seamana atat de mult cu transferurile din fotbal :rolleyes:

Eu ma intreb daca RadioShack va mai exista, acum ca Lance dispare.

Da. Sunt bani în joc... e ca la fotbal.. Nu diferă mult modul în care se negociază. Doar că aici e puțin mai importantă relația între coechipieri.

Pe tema RadioShack discutam de curând cu un amic... eu personal nu cred că va mai rezista mai mult de 2 ani. Doar dacă Lance își va păstra o poziție în echipă, chiar dacă înseamnă că vor inventa acea poziție pentru el sau că vor fi 2 manageri acolo...

..si aici conteaza mult mai mult tara din care provine sponsorul.Dani,Cancellara ramane la Riis.El are contract pana la anul,iar singura sansa ar fi ca BMC sa ii plateasca rezilierea contractului si nu cred ca isi permit banii astia.

Contador->Riis http://www.sporten.dk/cykling/contador-kilde-han-skriver-med-riis (e aproape sigur)

Fa-ne si noua un scurt rezumat a ceea ce scrie acolo ca eu nu inteleg limba aia care e acolo(cred ca e ceva germana sau daneza).Sau zi-ne sursa in engeleza,franceza sau spaniola.

mega veste.dracul de gianetti a facut-o din nou.

geox a luat footon servetto pe 5 ani cu 50 de milioane.au planuri mari baietii,cred ca va deveni o echipa de prim plan,chiar peste ce era saunier duval.

cunego a semnat deja.se pare ca urmeaza menchov si rogers.

http://www.cyclingweekly.co.uk/news/latest/493524/geox-takes-over-footon-protour-team-welcomes-cunego.html

mega veste.dracul de gianetti a facut-o din nou.

geox a luat footon servetto pe 5 ani cu 50 de milioane.au planuri mari baietii,cred ca va deveni o echipa de prim plan,chiar peste ce era saunier duval.

cunego a semnat deja.se pare ca urmeaza menchov si rogers.

http://www.cyclingweekly.co.uk/news/latest/493524/geox-takes-over-footon-protour-team-welcomes-cunego.html

Ce?Ar fi de vis o echipa cu Cunego om de clasice,Menchov de mari tururi si Rogers de tururi de o saptamana.Plus ca mai sunt si Valls Ferri,Eibegger si Capecchi.Le-ar mai trebui vreo 2 locotenti pt Menchov daca s-ar realiza transferul.

Astana incepe reconstructia, Kiserlovski a semnat, urmeaza Menchov si Arroyo.

http://www.cyclingnews.com/news/astana-start-their-post-contador-rebuild

Mda..Menchov e la mare moda vad.Katusha,Footon si acum Astana sunt pe urmele lui.Cel mai mult as vrea sa-l vad la Katusha cu Joaquim Rodriguez si Kirchen(daca va mai reveni).Contador va pleca mai mult ca sigur la echipa lui Riis.Kreuziger sper sa alege RSH nu Omega.

Astana are in acest moment de unde alege.Menchov,Ricco si Samu Sanchez sunt pe piata.Cred ca cel mai bine ar fi sa se duca la ei Ricco.Samu Sanchez nu cred ca se va duce.

Nu stiu daca KIM va mai revenii dupa ce a suferit preinfarct sau ce a fost,in schimb dupa RICCO ar fi ceva sa il vedem si pe DI LUCCA

Cam asta e echipa Luxemburgheza pana acum:A&F Schleck,Gerdeman,Fratii Feillu,Voigt,Klemme,Frolinger,Wegmann,Fuglsang,O'grady si... poate Cancellara.Nemtii si fratii Feillu sunt aproape siguri.Eu ma gandesc si la Didier sau Devolder.Oricum cei care au fost aici http://www.cyclingnews.com/races/post-tour-criteriums-ne/gala-tour-de-france/results au mari sanse sa intre in echipa

Lampre si-a gasit inlocuitor pt Cunego, unul care aduce si ceva rezultate, au semnat cu Scarponi.

http://www.cyclingnews.com/news/lampre-announce-scarponi-as-2011-stage-race-leader

pai lampre o sa aiba echipa beton la anul,mai ales daca isi revine si kash.un cuplu in plina forma scarponi-kashechkin ar face prapad.mai punem si putin di luca si ar fi cam o echipa de atacanti de vis.di luca o sa revina se pare la anul pentru lampre undeva inainte de vuelta.stati linistiti,killerul nu si-a spus ultimul cuvant.

Contador s-a dus el sa Saxo Bank, dar se pare ca si acolo va avea un Sandu 2. Riis e foarte probabil sa-l aduca pe Michael Rasmussen ca intarire dupa ce multi ciclisti vor pleca cu Andy. Noval, Navarro and Hernández vor merge si ei dupa AC.

http://www.velonation.com/News/ID/5121/Bjarne-Riis-admits-an-interest-in-Michael-Rasmussen.aspx#ixzz0vc9ptwP0

tare mi-e ca a zis-o riis doar asa,ca sa le faca pe plac compatriotilor danezi(rasmussen inca e iubit de suporteri).sansele sunt mici.la miche,rasmussen a avut un sezon slab de tot,n-a miscat nimic.daca reuseste sa-l aduca la forma din 2005-2007 aia da,ar fi o miscare geniala a lui riis.eu il astept sa revina la cel mai inalt nivel,ce s-a intamplat in tdf 2007 a fost una dintre cele mai mari nedreptati din istoria sportului profesionist.

aia cu contador luand cele 3 mari tururi intr-un sezon e o prostie,de altfel fracsu a si infirmat si a zis ca probabil e o greseala de traducere.lui ii va fi din ce in ce mai greu sa castige oricare din marile tururi.multi au revenit dupa suspendari si o sa incerce sa-l bata la anu.de altfel,si pana acum un singur mare tur l-a castigat alberto relativ usor,tdf 2009,in rest diferente mici si greu de tot.

tare mi-e ca a zis-o riis doar asa,ca sa le faca pe plac compatriotilor danezi(rasmussen inca e iubit de suporteri).sansele sunt mici.la miche,rasmussen a avut un sezon slab de tot,n-a miscat nimic.daca reuseste sa-l aduca la forma din 2005-2007 aia da,ar fi o miscare geniala a lui riis.eu il astept sa revina la cel mai inalt nivel,ce s-a intamplat in tdf 2007 a fost una dintre cele mai mari nedreptati din istoria sportului profesionist.

aia cu contador luand cele 3 mari tururi intr-un sezon e o prostie,de altfel fracsu a si infirmat si a zis ca probabil e o greseala de traducere.lui ii va fi din ce in ce mai greu sa castige oricare din marile tururi.multi au revenit dupa suspendari si o sa incerce sa-l bata la anu.de altfel,si pana acum un singur mare tur l-a castigat alberto relativ usor,tdf 2009,in rest diferente mici si greu de tot.

Andre Greipel a scris pe siteul sau personal ca de la anul va fi la Omega Pharma-Lotto. Sa vedem acum cum va fi lupta dintre el si Mark Cavendish in Turul Frantei. Eu cred ca nu are cum sa il bata pe Cav.

Echipa Sky pentru Vuelta Thomas Löfkvist, Juan Antonio Flecha, Simon Gerrans, John-Lee Augustyn, Kjell Carlström, Lars-Petter Nordhaug, Peter Kennaugh, Ian Stannard si Ben Swift