polist4ever lance

Cycling News

Recommended Posts

Vladimir Koev a fost prins dopat dupa un control facut in Turul Romaniei! Acesta a fost descalificat iar noul castigator al Turul Romaniei 2010 este Bruno Rizzi de la Tusnad Cycling Team!

Vladimir Koev a fost prins dopat dupa un control facut in Turul Romaniei! Acesta a fost descalificat iar noul castigator al Turul Romaniei 2010 este Bruno Rizzi de la Tusnad Cycling Team!

a aparut ceva oficial? pentru ca zvonul asta circula de vreo saptamana insa nu am gasit nimic oficial.

am vazut ca au vorbit ceva si comentatorii in etapa de ieri...insa nu stiu daca aveau cele mai bune informatii...au spus despre acest koev ca ar fi fost prins dopat si in 2004, ceea ce nu cred ca e adevarat. Cred mai degraba ca era vorba despre Gabrovski cel care a castigat turul in 2005

Sunt foarte curios sa vad cum se va descurca kazacul.Sper sa vina macar intr-o etapa in primii 3.

Asta fiind si cea mai buna solutie, la Quickstep nu avea ce cauta echipa e facuta pentru clasice, Caisse d'epargne nu au gasit sponsor si Garmin mai era dar ei vor sa castige si etape la sprint cu Farrar.

Schleckii se pare ca au semnat deja contractul cu noua echipa luxemburgheza,cu aceiasi echipa se pare ca a semnat si Gerdeman,Ciolek a semnat cu HTC

WOW.Andy,Frank,Linus.Nu suna rau deloc.Daca ar mai veni si un C.A.Sorensen ar fi si mai bine.

HTC il pierd pe Greipel dar il iau pe Ciolek.O sa fie interensat cu Cavendish,Ciolek,Renshaw,Eisel la anul.

Echipa Schleckilor e din ce in ce mai interesanta.De Teelegraf spune ca Gerdeman a semnat si sunt aproape sa semneze si O'Grady,Fugslang si chiar Ciolek.

Echipa Schleckilor e din ce in ce mai interesanta.De Teelegraf spune ca Gerdeman a semnat si sunt aproape sa semneze si O'Grady,Fugslang si chiar Ciolek.

Hmm.....F.Schleck,A.Schleck,Feillu,Gerdemann,Fuglsang.Nu suna rau deloc.Oricum e clar ca fratii Schleck isi vor lua in primul rand oameni care sa-i catare bine.

Deci Contador o sa castige iar turul cu un TTT inclus cu Cancellara si posibil Larsson in echipa(inclusiv el).Poate cei mai buni 3 contratimpisti din lume.Dar nu vad cum o echipa nordica poate sa aiba un lider spaniol.

Acum Riis Cylcling chiar va fi cea mai buna echipa din lume,daca nu era deja...

Deci Contador o sa castige iar turul cu un TTT inclus cu Cancellara si posibil Larsson in echipa(inclusiv el).Poate cei mai buni 3 contratimpisti din lume.Dar nu vad cum o echipa nordica poate sa aiba un lider spaniol.

Acum Riis Cylcling chiar va fi cea mai buna echipa din lume,daca nu era deja...

Hmm nu ti se pare ca-l subestimezi pe Tony Martin.

ai uitat si de david miller

Tu chiar crezi ca Millar,Zabriskie,Grabsch mai sunt la nivelul lor cel mai bun.Au imbatranit si ei mai ales Millar si Grabsch.

in momentul de fata,piata transferurilor e extrem de activa.cred ca vom avea mari surprize.

cine ii va lua locul lui contador?ricco posibil,se are bine cu vino,menchov la fel.kiserlovski se pare ca si-a facut deja bagajele si pleaca la astana.

mai sunt zvonuri cum ca sammy sanchez va pleca la caisse d'epargne(sau cum se va numi) ori la astana ,kreuziger la radioshack si multe altele.ramane sa vedem ce si cum...

Discutiile astea seamana atat de mult cu transferurile din fotbal :rolleyes:

Eu ma intreb daca RadioShack va mai exista, acum ca Lance dispare.

in momentul de fata,piata transferurilor e extrem de activa.cred ca vom avea mari surprize.

cine ii va lua locul lui contador?ricco posibil,se are bine cu vino,menchov la fel.kiserlovski se pare ca si-a facut deja bagajele si pleaca la astana.

mai sunt zvonuri cum ca sammy sanchez va pleca la caisse d'epargne(sau cum se va numi) ori la astana ,kreuziger la radioshack si multe altele.ramane sa vedem ce si cum...

Kiserlovski face o mare greseala daca pleaca la Astana.Eu zic ca pt el era mai bine la Liquigas cu Basso,Nibali si Szmyd.

Kreuziger ori se duca la RSH ori la Omega.

Menchov cel mai probabil la Katusha.

Breschel s-a dus la Rabobank.

Luis Leon Sanchez e si el aproape de Rabobank.

Greipel va alege ori Quick-Step ori Omega.

Cancellara ori ramane cu Riis ori BMC.

Ricco se duce in proportie de peste 80%la Astana.Varianta Quick-Step am inteles ca a cazut.

Samy Sanchez parca spusese ca nu pleca de la Euskaltel.Caisse d'Epargne ar fi o varianta buna pt el daca va mai fi echipa.Cobo Acebo,Lopez,Plaza Molina sunt cataratori foarte buni.