Drysna

Medias - ajutor verificare bicicleta SH?

Recommended Posts

E cineva care are timp sa verifice o bicicleta pe care vreau sa o cumpar de la cineva din Medias?

Cum sa o verifice?

Din poze sau pe viu?

Daca ai drum prin Suceava ti-o verific eu pe gratis.

Cand cumperi o bicicleta SH mai faci o tura cu ea, veifici toate vitezele franele etc

Salut! Tocmai ce am luat eu de la el Scott-ul!

Este ok omul!

Am vorbit cu el la telefon si i-am zis ca o sa ii fac un test biclei cand ajunge curierul cu ea. E in regula, asa cu sustine el si sper si eu, toata lumea multumita, altfel, tough luck!

Am vazut si eu bicicletele care le vinde. Sunt ok, chiar imi face cu ochiul cube-ul pt prietena mea. Oare e ok cadrul de 14.5" pt o inaltime de 1.63-1.65?

relluzu, te rog sa ne tii la curent. Sunt curios cum decurge tranzactia :)

Si cam ce anume ai vrea sa verifice cel care verifica bicicleta? Nu de alta, eu duminica dimineata ma intalnesc cu omul, trec prin Medias si opresc sa cumpar niste shiftere de la el. Dar daca vrei o verificare in amanunt, nu voi avea timp pentru ca sunt pe fuga, plus ca eu apreciez ca voi trece prin Medias pe la 7 dimineata. Plus ca nici nu as vrea sa imi asum raspunderea de a iti zice ca am verificat-o si e ok, iar tu cand o primesti, sa incepi sa descoperi diverse bube ascunse.

Deci spune cam in ce ai vrea tu sa constea verificarea?

Merg pe incredere O:-) Eu oricum traiesc intro Romanie paralela in care soferii au grija de mine, nu se dau tepe iar cainii latra insa nu musca ;))

Pai spune cam ce anume ai vrea sa vad la bicicleta aia? Sa vad daca corespunde cu ce a scris in anunt? M-am uitat prin celelalte licitatatii ale lui si am impresia ca isi descrie destul de corect produsele (in sensul ca scrie si ce e zgariat, si ce e in stare mai putin buna).

Sau vrei sa ma urc pe ea sa fac o tura scurta in jurul blocului, sa ii verific franele, vitezele? Spune ce anume ai vrea sa evaluez si in masura posibilitatilor si a cunostintelor mele, am sa ma uit.

Dar abia luni voi putea sa iti scriu impresiile mele, sau daca vrei, ma suni duminica dimineata sa iti spun ce am constatat. telefonul meu este 0745.696.634 - Bogdan.

Duminica poti sa ma suni oricand incepand cu ora 3 dimineata O:-) Pe la Medias apreciez ca ajung pe la orele 7-8. Deci dupa ora asta as putea sa iti spun impresiile. Dar avertizeaza-l si pe vanzator sa stie despre ce e vorba, sa fie bicicleta pregatita de "inspectie" ca sa nu trebuiasca sa pierd prea multa vreme.

Nu ai de ce. Sa o stapanesti sanatos! M-am uitat pe la descriere si poze, se pare ca ai facut o afacere frumusica, chiar arata foarte bine si pare echipata foarte bine pentru pretul asta.

Daca se dovedeste a fi om de treaba il recomand cu caldura; are oferte foarte bune.

PS: ma uit la poza ca un copil mic care asteapta ceva; maine o ridic.

Mda, arata f bine bicla.

Daca mai casc gura mult, s-ar putea sa imi mai iau si eu una. :P

Si eu tot maine ridic scott-ul. Sper sa fie ok!

Eu am cumparat un Cube Analog de la baiatul din Medias. Sincer , cred ca e cel mai serios vanzator de biciclete ...mi`a impachetat`o cu tone de carpe ca sa nu se zgaraie , a avut grija ca nu cumva sa se deterioreze la transport. Bicicleta corespunde intocmai cu ceea ce mi`a spus ca e echipata , totul e in perfecta stare . Nu vreau sa`i fac reclama , dar daca toti vanzatorii ar fi asa seriosi, tare ar mai fi frumos.

Bicicleta arata super, zici ca e noua, pretul e foarte bun; recomand cu incredere.

Mai are pe okazii mai multe biciclete ok.

I-am scos hartiile in care era invelita foarte bine si i-am facut proba direct :) Toate erau reglate.

Eu am fost ieri dimineata la el si am vazut si celelalte biciclete pe care le are la vanzare pe okazii. Pot sa spun ca mi-au curs balele dupa ele, avand in vedere si preturile incredibil de mici pe care le practica. A zis ca isi va face cont si pe ciclism.ro sa vanda direct aici, ca pe okazii e o piata mai putin specializata. Il recomand cu toata caldura, omul nu este tzepar. Stie bine ce vinde si e un tip corect, prefera un adaos comercial foarte mic si rulaj mare, decat sa faca avere din doua-trei biciclete.

Astept cu nerabdare ofertele lui pe ciclism :D

Nu e "Rechinul 11", e Sandu. Vezi numarul de telefon :))

Later edit: totusi ai dreptate, poate fac eu o confuzie, sau poate amandoi sunt unul singur :P

Edited by BogdanTimisoara

Sunt diferiti :D rechinul11 vad ca aduce intruna biciclete si le vinde la un pret ok: minim full Deore KTM/Genesis sau altele la un ret de 500-800 lei.

Salut,

Nu e nimeni din Medias pe forum?

E posibil sa iau o bicla de acolo si as vrea un sfat unde sa o duc la o verificare in oras. Sau daca nu, dati si voi un sfat, cam ce sa verific la ea?

Merci