dan82

Cu bicicleta la cumparaturi/piata

Recommended Posts

Tu ce parere ai de un om care umbla cu asa ceva pe strada?

Eu am o parere foarte buna dar cred ca e riscant ca o plimbare in chiloti prin Teheran :D.

Eu am o parere foarte buna dar cred ca e riscant ca o plimbare in chiloti prin Teheran :D.

Ce naiba sa cauti doar in chiloti pe axa raului? @};-

Ceea ce cauta Lucian pe axa drumului cu hirtoape :D.

Judeci toata tara dupa mine???

Tu ce parere ai de un om care umbla cu asa ceva pe strada?

1. Probabil ca este un betiv, ramas fiind a noospea oara fara carnet si care s-a resemnat.

2. Un om lipsit de gust care nu stie ca nu se mai poarta culoarea paltin ci wenge sau teck.

3. Ca e dus cu capul, si-a montat girofar si striga nino-nino sa sperie batranicile pe strada.

4. Ca nu a gasit vopsea gri sau argintie si remorca e urata cu spume vopsita asa, dar cum am zis n-are gusturi... Nu mai zic de flaneua mov :)

As zice ca esti un tanar fara viitor si sperante

Nimic nou, asa gandesc toti prietenii mei, din care majoritatea au masini. Dar de cate ori le-am imprumutat bani de benzina....

Romania nu te merita

Stiu, dar ii mai dau o sansa. Astept pana dupa alegeri.

Eu am o parere foarte buna dar cred ca e riscant

Sa stii ca e riscant. De fiecare data cand aud sirena pe drum ma intreb - Oare dupa mine au venit?

2. Un om lipsit de gust care nu stie ca nu se mai poarta culoarea paltin ci wenge sau teck.

3. Ca e dus cu capul, si-a montat girofar si striga nino-nino sa sperie batranicile pe strada.

4. Ca nu a gasit vopsea gri sau argintie si remorca e urata cu spume vopsita asa, dar cum am zis n-are gusturi... Nu mai zic de flaneua mov

Tocmai le duceam la vopsit. Crezi ca nu stiu ce e aia moda. Ca doar de aia mi-am luat flanea mov. Mare noroc ca am gasit-o. Striga un nene bronzat in piata - Marfa proaspata din Germania! Trei flanele la 10 lei!

Si din pacate girofarul mi-a sarit, ca si la noi sunt grote si tunele pe strada nu numai in Giurgiu. Nici nu trebuia sa fac nino-nino, avea difuzor incorporat8-)

Uite ca am mai gasit una. Nu am cumparat dulapul, l-am primit cadou, dar se pune, nu?

Asta a fost cam exagerata, nici nu am putut sa merg pe bicicleta, dar nu am avut mult de carat, doar vreo 300m. Alta solutie nu aveam, deci inca odata "Traiasca Bicicleta!"

Din pacate (sau din fericire?) nu m-a vazut prea multa lume ca ploua si era cam pustiu prin sat.

Imagine postată

Daca ai pune pe trailer un birou cu un calculator pe el o sa ai ultima definitie in materie de "internet mobil" :P/.

La aprozarul din colt...Stokenewington Common.A venit o tipa de culoare,a cumparat o varza sau nu stiu ce,nici nu a descalecat,a platit si a reintrat pe drum+doua biciclete parcate pe trotuar,in fata aprozerului.Uimitor dar aici nu tipa nimeni la biciclistii aflati la cumparaturi.Si nici bicicletele lasate pe trotuar nu sunt luate la suturi...

Ei bine, Bucureştiul e un oraş mai curat decât Londra.

La noi, cele 2 biciclete din poza 3, ar fi fost de mult... ”curăţate” de acolo. Nu suportăm murdăria pe trotuare.

eu merg cu bicla peste tot,inclusiv la cumparaturi...nu am avut niciodata probleme cu lumea...si nu as vedea de ce,pentru ca nu fac slalom pe acolo,evident

Asa am venit eu de la cumparaturi in ajunul Craciunului. Si asta a fost a doua tura.

Am mers cu bicla Alinei, ca are schimbator in butuc si e mult mai usor de curatat un pinion decat 8...

Imagine postată

Asa am venit eu de la cumparaturi in ajunul Craciunului. Si asta a fost a doua tura.

Am mers cu bicla Alinei, ca are schimbator in butuc si e mult mai usor de curatat un pinion decat 8...

Imagine postată

frumos Lucian. pacat ca suntem putini cei care mergem pe biciclete. acum cateva zile pe zapezi erau cativa vecini care imi plangeau de mila " saracu' daca n'are bani...uite merge cu bicicleta" ~O) de fapt eu le plangeam de mila la fel de sarguincios cand ii vedeam blocati pe sosea in trafic cu masinile lor...cu bani cu tot. saracii au creierele blocate in notiunea de motorina benzina bere si mici.

prefer sa imi dau banii pe un concediu pe cinste sau pe niste ergopowere chiar daca am masina in garaj.

frumos Lucian. pacat ca suntem putini cei care mergem pe biciclete. acum cateva zile pe zapezi erau cativa vecini care imi plangeau de mila " saracu' daca n'are bani...uite merge cu bicicleta" ~O) de fapt eu le plangeam de mila la fel de sarguincios cand ii vedeam blocati pe sosea in trafic cu masinile lor...cu bani cu tot. saracii au creierele blocate in notiunea de motorina benzina bere si mici.

prefer sa imi dau banii pe un concediu pe cinste sau pe niste ergopowere chiar daca am masina in garaj.

din pacate, dreptatea e de partea celor multi (doar in public/mediu social, fie vorba ) iar de cate ori am mers cu bicicleta la piata m-am simtit ca un intrus. consider ca, a merge cu bicicleta in piata e ca si cum ai merge cu o bomba langa tine, care poate exploda oricand. Odata, un mos, s-a impiedicat de pedala, s-a rastit la mine, acompaniat imediat de oamenii din jur. Nu stiam cum sa plec mai repede.( de dragul bicicletei, binenteles )

e... esti tu cam sensibil. daca si la piata te simti intrus cu bicicleta... (putina nesimtire nu strica la piata) mosul ala era cu datorii la intretinere si fondul de rulmet si de aia s-a luat la cearta cu rulmentul din pedala ta. apropos: cu ce bicicleta mergi la piata? eu merg cu un city bike cu aripi portbagaj cos pe ghidon si coburi pe portbagaj. nu m-am simtit niciodata ca un intrus ba chiar ma bucur ca nu trebuie sa caut loc de parcare pentru masina.

din pacate, cu un CUBE SL Road, ce nu are tangenta cu sacosa de cumparaturi , el fiind,doar, ca si bocancii: nu plecam fara el. ( spun din pacate, pt ca acum e decalarat la sectiunea :furturi biciclete). dar viata e frumoasa.

Confirm ca nu-i bun de cumparatori SL-Road Comp. Poti lua pe el cat incape in ghiozdan si in geanta de ghidon.

Imagine postată

cu ce bicicleta mergi la piata? eu merg cu un city bike cu aripi portbagaj cos pe ghidon si coburi pe portbagaj. .

Dar voi cate biciclete aveti pe acasa, oameni buni? :-